Môžem mať upchaté mliekovody?

kukinka111
18. okt 2011

poradíte mi prosím niekto??už som zúfala...v nedeľu som kojila ešte krásne, a v pondelok som sa začala cítiť strašne slabo, začal mi tvrdnúť prsník, k tomu teplota 38,8, mliečko vôbec nechcelo ísť, ten prsník bol nenormálne stvrdnutý, aj ked malinká sala, tak veľmi slabo, akoby v tom prsníku nič nebolo,pritom je riadne nabitý...mám upchaté mliekovody??dnes to bolí už menej, ale mliečko stále netečie...odsávačkou sa nedá, a malinká len tak cucá, ked jej dám druhý prsník, tak sa ide zadusiť, taká je hladná...skúsila som si odsávať ručne, niečo z toho prsníka ide, ale len po kvapôčkach...prosím poradte mi niektorá, ja neviem čo mám robiť

zajo79
18. okt 2011

Nahriat poriadne a odsavat, striedat polohy pri kojeni.prikladat kapustne listy.ak to bude zapal, doma to nezvladnes-treba atb

katren
18. okt 2011

popros mm, mne to len on dokazal povolit....bude sice boliet, bo bude urcite silnejsie tahat, ale ulavi sa....

sympa1
18. okt 2011

mam skusenost, pri oboch detoch sa mi zapalil prsnik. horucky vyse 39 napuchnuty tvrdy prsnik az cerveny horuci...treba nahrievat kazdu chvilu bud infra lampou alebo teplou vodou, a masirovat masirovat aby sa uvolnili mliecne zlazy ktore sa upchali. ja som nakoniec aj tak skoncila pri dr na liekoch a tym padom som nemohla kojit len odsavat stale ☹ velmi neprijemne

janka196
18. okt 2011

ahoj ja som si tym presla 4x. mne pomohli jedine atb. isla som ku gynekologovi a on mi predpisal. take co sa mozu aj ked kojis. a hlavne malu prikladaj na ten prsnik aby ti povolilo mlieco alebo ako radi katren popros manzela. tak len zatat zuby a vydrzat. drzim palce nech ti to skoro prejde 🙂

gianni
18. okt 2011

ja som mala pred 3 rokmi tiež zapálený prsník aj teplotu a letela som na pohotovosť bo som si už nevedela rady tak mi dali antibiotiká,som mala také bolesti že som si už nevedela ani odsať,teraz je to zatial o.k.detská sestrička mi povedala že odsávačka nepomôže treba poriadne rozmasírovať hrčky čo mi aj ukázala ešte v nemocnici a pomohlo ked sa mi začali nalievať prsia

dazdovka
18. okt 2011

Ahoj, odporucam velmi teplou sprchou oblievat prsnik, kym zmakne, potom treba hned poodsavat mliecko. Skusaj aj rucne, nevadi ze len po kvapkach ide, ono sa musi pustit z tych hrciek vo vnutri mliekovodov, ako pisala @gianni a potom by sa postupne malo pustat viac a viac z tych kanalikov, ktore boli upchate. Mala som zapal prsnikov 3x, iba prvy krat som dostala antibiotika, potom som sa uz vystrabila vlastnymi silami z toho (za cca 4dni az tyzden). Netreba sa vzdavat ak ti aj ide iba po kvapkach, zmen techniku odstrekovania, skus rucne, je to praca svalov ruky aj prsnika. Ale viem ako to zo zaciatku velmi boli, drzim Ti palce. Ak aj nepovoli bolest ani teplota a budes musiet ist po antibiotika, aj tak budes musiet pokracovat v odstrekovani, alebo odsavani. Hlavne drzat prsia v teple a odstrekovat co najviac, polavi ked uvolnis v nich to co sa upchalo a to ide len rozmasirovanim. Vela stastia, nech to skoro prejde.

ajkuska
18. okt 2011

namoč plienku do vína a daj si na noc obklad do rána ti to prejde a ak nie tak zábal ešte raz zopakuj, mám odskúšané, je to jedno aké víno či biele alebo červené 😉

veronikam
18. okt 2011

Pozor na to, ked je horucka nad 38 treba ist lekarovi! Je to nebezpecne, mozes skoncit v nemocnici. Viem o com hovorim, tiez som si tym presla dvoje antibiotika som vybrala! Drzim palce.

sssimi
18. okt 2011

Ja som mala aj zápal a aj upchatý mliekovod. Pri oboch sa spravý na prsníku červený fľak. V tom mieste je zápal alebo upchaty mliekovod. Pri zápale som mala horúčky 39, skončila som na pohotovosti, asi 2 týždne som ledva rozbehla mlieko, ale podarilo sa. Strašne to bolelo, pri každom kojení som si poplakala. Nasadili mi ATB. Pri upchatom mliekovode som sa zase zľakla že je to zápal, tak som si zbehla pre ATB, ale nenasadila som ich, lebo sa nič nedialo, iba ten fľak bolel. Bol veľkosti 10sk, tvrdý. Stačilo to rozmasírovať. Hlavne pri kojení. Horúčku som vtedy nemala.
Takže mne to skôr príde ako zápal.

zaneta123
19. okt 2011

Ja som mala tiež upchatý mliekovod asi pred mesiacom, síce nebola teplota, ale úplne neprirodzená hrča na prsníku, malý len cucal, cucal a nič, nahrievala som, skúšala som odsávať a stálenič, nakoniec som malému zmenila polohu kojenia na tzv. boxerskú a on mi ten upchatý mliekovod vyťahal (to bola úľava), tak skús i toto

lolinkamaminka
26. nov 2011

ja som uz v den ked ma prepustili z porodnice dostala horucku 39,5 a drzala ma dva dni v kuse, samozrejme som mala pravy prsnik zapaleny, strasne to bolelo ani kojit sa mi nedalo, na treti den to konecne povolilo, horucka ustupila a na dalsi den sa mi to vratilo na tom istom prsniku, lenze na opacnej strane...prezila som hrozny tyzden, v porodnici som pravidelne darovala mliecko lebo som ho mala neskutocne vela a teraz po tych zapaloch mam ledva pre dcerku, a musim ju dokrmovat...vyhnut sa tomu proste neda, treba hlavne vela odsavat, prikladat, horuce obklady alebo sprchy a masaz...

wewerka000
29. nov 2011

prosim vas viete ako prebieha rezanie prsnika,upchal sa mi mliekovod,mam hnis.zajtra tam idem a neviem co ma caka ☹ ☹

bancanka
28. feb 2012

ahojte chcem sa podelit o skusenost, mala som zastavene mliekovody alebo ako sa to spravne vola a prebiehalo to takto, mam rocnu dcerku a stalo sa mi to prvy krat az teraz, poobede som nakojila dcerku a k veceru sa mi naliali prsia mliekom, v lavom smerom od pazuchy dole som mala velku hrcu mlieka, myslela som, ze to mala pekne vytiahne ale ked sa z neho poriadne napapala hrca mi tam stale ostala, ked som zodvihla ruku hore tak mi bolo vidiet vydute hrcky zily navrete, no proste panyka, tak mi teta este ten vecer uvarila taky lekvar z po domacky tusim povedane z chabrdia myslim, ze je to brectan musela by som sa tety opytat su to take fialove gulicky ako cucoriedky ona to mala zamrazene v pripade choroby vraj je to veeeelmi dobre davat na prsia ked ich ma zena zapalene stahuje to horucku, tak som si dala obklad z toho do rana ale ostalo to rano take iste, velka hrca , tak som si namacala prsnik do lavora s teplou vodou a odstrekovala rozmasirovala, mliecko mi tieklo ale hrca ostavala, moja dr ma s tym poslala hned na sono lebo vraj tam môze byt hnis alebo cysta, lenze keby bol hnis tak by som mala vraj uz davno horucky a nemohla by som sa prsnika ani chytiti povedal lekar na sone, no a tam mi zistili , tam nie je ani cista ale prsnik naliaty mlieka ktore sa nechcelo odstial dostat von, moja gyn mi povedala , ze ak sa to nezlepsi za dva dni bude mi musiet zviazat prsia a obvazmi a prestanem kojit, tak to bol riadny sok, a co z hrcou ta by tam len tak ostala? a co moja dcera zrazu bez mliecka na ktore je tak naucena.... tak som dosla domov hodila si hned jeden paralen docitala som sa, ze to jednej pomohlo, a urobila cas zo sypanej salvie a prikladala aj s tou drtou na prsnik a este zohriaty vankus s teplou vodou aby som to mala stale teple a pohlo sa to, medzi tym do teplej vody a odstriekat mliecko a kojit z neho stale, a stale nic sa nedialo, postazovala som sa v ten den kamaratke a ta mi poradila, ze mam malu nakojit vo futbalovej polohe, tak som to skusila a po kojeni hrca hned zmizla,tak vam poviem ale som si vydychla, este ma to tam pobolievalo asi dva dni ale som si to kremovala telovym mliekom masirovala aby mi tam nic neostalo a malu kojila v takej polohe este asi 4 krat aby vsetko vytiahla, a ak neviete aka je to futbalova poloha tak vankus vedla seba na tu stranu, kde mate bolavy prsnik, na stehno maly vankusik nan hlavku dietatka a telicko si date pod pazuchu smerom za sebe ako keby ste drzali pod pazuchou futbalovu loptu, dietatko musi mat bratu otocenu smerom k bolavemu miestu, dufam, ze moja skusenost niekomu pomôze, kto bude mat podobny problem, treba rychlo konat aby ste nedostali zapal, lebo potom neviem este vinny, obklad, salvia, ale pozor nie pit vraj sa tym straca mliecko.