Môžem piť závorový čaj počas kojenia?

vejula
20. dec 2010

Ahojte.. KEdže je taraz počasie ake je a všade naokolo kopa chorych ludi, začala som dosť vo velkom piť zazvorovy čaj, lebo ho mam už overeny, že dobre pôsobi na posilenenie imunity. Ale trocha sa bojim, či sa zazvor može aj počas kojenia, či nema žiadne nepriaznive učinky na babo. Ak ano, kolko ho možem vypiť? Ďakujem za odpovede. S pozdravom Veronika.

ewulka8
21. dec 2010

ahoj, tak ja práve riešim to isté...svokra akurát zarába zázvorový čaj, lebo jej to bolo doporučené, že je to veľmi dobré....a čo som sa dočítala na iných fórach, baby píšu, že zázvorový čaj bábätkám neškodí, tak dúfam, idem na to 😉

bealondyn
21. dec 2010

ahoj, ja som tiez nepocula o tom, ze by zazvorovy caj skodil pocas dojcenia. Ja ho obcas pijem. 🙂 Jediny co viem, ze by sa nemal, je matovy lebo znizuje tvorbu mlieka. 😉

gaby21
22. dec 2010

Jasne ze mozes, nie je najmensi dovod preco by si nemohla, do mliecka sa dostava iba jedno percento z toho co maminka spapa alebo vypije a to je uplne zanedbatelne 😉

lalitagopi
22. dec 2010

jasné že môže, daj si dotoho trocha feniklu a budeš mať tolko chutného mliečka že hajajááj 🙂 šalvia je na zastavenie mlieka, nie mata.

cinque
10. dec 2012

Mne hovorila laktacna poradkyna, ze aj zazvor aj mata sposobuj u znizenie tvorby mlieka. 🙂 Zazvorovy aj ja pijem uz tyzden a na malej nic nebadam 🙂

doliva
28. sep 2013

toto by aj mňa zaújímalo

zoe333
5. mar 2020

@bealondyn ani šalviový