Môžem piť šalviový čaj počas kojenia?

mata30.4
1. jan 2012

Ahojte neviete mi nahodou poradit alebo povedat ci mozem pocas kojenia pit salviovy alebo matovy cajik? dakujem

ziarcanka
1. jan 2012

Z týchto ani jeden. Oba znižujú tvorbu mliečka.

janette4
1. jan 2012

@mata30.4 kúp si čajík presne určený pre kojace maminky,obsahujú to,čo treba.

martina28p
1. jan 2012

@mata30.4 no všade sa hovorí,že práve tieto čaje zastavujú tvorbu mlieka,tak ak chceš mať mliečko tak asi nie ☹ ale mňa by tiež zaujímalo,či by som mohla tieto čaje piť a aj kojiť,ja mám mlieka vela a chcela by som ho trošku spomaliť,ale neviem,či také mliečko môže malý....dakujem že si načala túto tému 🙂 🙂 🙂

svetlankat
1. jan 2012

@mata30.4 ja viem o salviovom, ze ten naozaj znizuje tvorbu mliecka. ja som matovy pila a kojim dodnes, takze neviem. Podla mna je to individualne, co plati pre jednu nemusi pre druhu. Odskusaj na sebe a uvidis. Mozno ti nebudu nic robit a mozes pit v pohode.

mata30.4
autor
1. jan 2012

ja viem ze to znizuje ale aj uvolnuju prsne zlazy aby sa tak bolestivo nenalievali ja som to skusila pit v malom mnozstve a mlieko mam ale aj sa mi lahsie octrekuje..a hlavne ked nechcem vstavat ked malinka spinka tak neoctreknem 6-7 hodim..ale po cajiku ma to az tak neboli..len ma zaujmalo ci jej stymi cajmi neublizim... 🙂

ziarcanka
1. jan 2012

@mata30.4 Neviem, aké staré bábätko máš. Mätový čaj je aj súčasťou zmesí pre deti, takže ten by škodiť nemal a šalviový sa neodporúča ani tehuľkám, lebo môže spôsobiť poškodenie plodu. O vplyve na bábätko neviem, ale ja osobne by som ho radšej nepila.

luciferkax
1. jan 2012

Šalviový by som neriskovala, ale napr. ja matový čaj pijem bežne a kojím už 10 mesiacov 🙂 ani som nevedela, že znižuje tvorbu mlieka... takžeee neviem 🙂

beton
2. jan 2012

@mata30.4 mas este male babatko a tvorba mlieka sa prisposobuje jeho potrebam. nie je dobre tvorbu mlieka takto skoro znizovat, telo sa postupne samo prisposobi potrebam dietatka. trva to zhruba sestonedelie, prip. 2 mesiace. pokial babatko nema problemy, ze sa kvoli nadprodukcii odtrha, place atd, tak s riesenim pockaj do casu, kym nebude tvorba mlieka stabilizovana. matovy a salviovy caj znizuju tvorbu mlieka. mozno aj to je dovod, preco sa ti lahsie odstriekava. vytvori sa mliecka menej a prsniky su menej naliate. ak citis velky tlak v prsnikoch, kym babo spi, je dobre rucne odstirekat, ale len do povolenia tlaku. inak by to viedlo k dalsej nadprodukcii. zelam vela peknych chvil pri dojceni.

anjelicek26
2. jan 2012

Pokial viem, tak oba znizuju tvorbu mlieka. Na uvolnenie nadbytku ci tlaku v prsnikov pomoze odstriekavanie. Caje by som neriskovala, nikdy nevies, ako zareagujes, ci ho bude len o chlp - alebo hodne menej.

mata30.4
autor
3. jan 2012

No malinka ma mesiac aj dva tyzdne...no ja som sa pytala aj v lekarni a povedali ze by nemalo ublizit..na malej som nic nezaregystrovala..mlieka mam dost zatial som nepocitila ziadny ubytok...tak neviem..mozno na mna to nefunguje...sak pijem len v malych mnozstvach aby som nestratila...dakujem za rady 😀 🙂

lucia1881991
27. mar 2018

@mata30.4 moja ked nechces vela mlieka tak si moc neodstrekuj bo sa ti naleju este viac staci iba na ulavu aby boli mmäkké☺