Nočné dojčenie

8. mar 2021

Ahojky, mam dcerku bude mat 9 mesiacov, a budi sa v noci kazdu polhodinu. Podudla cicik a zaspi a tak je to kazdu noc. Iba takto vie zaspat, popripade dlhe nosenie na rukach, alebo jazda kocikom. Poradte, ktore ste si tym presli, ako ste to riesili, alebo ste ukoncili nocne dojcenie? Ak ano ako ste na to isli? Neda sa takto dalej, som z toho uz uplne vycerpana. Dakujem za rady.

zuzuliennka1
8. mar 2021

treba vydrzat... 9mesiacov je nic, vsetky deti to tak maju, budit sa este bude.... prejde to, vydrz, urcite kvoli vlastnemu pohodliu neukoncuj nocne dojcenie, hlavne ked je dieta este take malicke, skor si potom cez den pospi s nou, neporiadok nikam neujde, jedlo si vies aj objednat... prejde to, treba vydrzat
my sme s manzelom syna kocikovali vecer/v noci na uspatie zhruba rok, a teraz ma 3r a zaspava uz aj sam

era777
8. mar 2021

Nas sa takto budieval, ked mu sli zuby ...prsnik ho troska ukludnil a za 40min znovu 🤷 musis, len vydrzat, inej rady asi niet, urcite by bola blbost odstavit ju ono to zas prejde je to len obdobie, fakt asi len pospat cez den s nou ...

cookie29
8. mar 2021

to je obdobie... treba vydrzat. Dieta nie je pripravene na odstavenie skor ako v roku... a kludne sa Ti moze stat, ze ho odstavis a budes musiet hladat ine riesena, flasku, nosenie, atd... takze to dojcenie pri spolocnom spanku je este ten lepsi pripad.
A poznam, aj unavu, aj vycerpanie... mne toto robilo dieta strasne dlho, zacalo spavat az cca v 3rokov a ja som po takejto noci nastupovala do prace 8h-18hod...

ivangeline
8. mar 2021

Najskor spabkovy regres. Kazde 3m su zmeny a prejavuje sa to aj pri spanku lei citlivych detoch. Ja som vydrzala do skoro roku a sla na flasu. Teraz sa budi 1 az 3krat. ;) Predtym kazdu hodinu ci dve...od narodenia...!! Uz mi sibalo. :D Niekedy vedela pospat 3h prvu cast noci.. aj tak nic moc pre mna. Teraz je to krasne. :D

trinneo
8. mar 2021

Ta polhodina musi byt hrozna,ale moja to mala tak,ked sli zuby, podla nej som si nastavovala hodinky...kazdu hodinu bola hore na 5min a presne o hodinu znova az do rana... našťastie fakt pocas zubov a ja znicena, rano vstavat, normalne fungovat, chodit do prace a pod... Asi je to na zvazenie, ci odstaviť alebo skusit nieco ine...ja som skusila cumel, uspavat inak,ale to trvalo vzdy dlhsie ako jej dat cucnut a potom mat 60 min na spánok a potom znova...😕

autor
8. mar 2021

Ja viem mozu to byt aj zubky, je to vsak cim dalej castejsie, mam pocit ze sa len prehodi na druhu stranu a uz chce cicick inak je rev. Nemam problem jej v tom vyhoviet, ale rano vstavam ako mumia, a potrebujem cely den nejako fungovat. A tiez sa obavam zmeny, ak by som prestala v noci dojcit, ci sa nahodou aj tak nebude budit tak casto, a bude to este horsie 🥺

elizabet173
8. mar 2021

Cumel asi nema, predpokladam. A uspavas na prsniku. Ked precitne, tak ho hlada. Je to zacarovany kruh. Neskusala si, aby ju uspaval muz? Skusila by som aj ten cumel.
@zuzuliennka1 nemaju to tak vsetky deti. Niektore maminy nerobia detom cumel a deti su zvyknute zaspavat v postielke bez prsnika, vlacenia na rukach a pod. To sa s dojcenim nevylucuje, matka je pri dietatku, iba ho nema na prsniku, alebo na rukach. Ak ma zena dalsie deti, rada pospat si pocas dna velmi nepomoze.

zuzuliennka1
8. mar 2021

@elizabet173 ale ona ma podla vsetkeho jedno dieta, keby mala dalsie, taku radu jej nenapisem 😉
ja som synovi cumel nerobila, nekojila som v spanku a v postielke spi od narodenia a aj tak tie noci proste boli take, nemoze od 9m dietata cakat prespatu noc, to som tym myslela, ked som napisala, ze “vsetky deti to tak
maju” - nepoznam matku dietata do jedneho/dvoch rokov, ktore by prespalo kazdu noc do rana 😂 proste sa budit este bude, dokonca pride obdobie, ze bude lepsie spat a zas sa to “pokazi”, syn ma 3r a az teraz mozem povedat, ze prespi noc - teda spi 12h, napr. od 19:00 do 7:00... a to som teda nemala ziadne taketo vstavanie kazdych 20min. na kojenie ako ostatne mamy, mali sme ine - kazdy spln = spanok max. do 3:00, uspavanie nam trvalo aj 2hodiny a podobne, aj ked som sa nebudila na kojenie kazdych 10min, mali sme zas ine veci, syn mi sice “prespal noc” ale stacilo mu tympadom akokeby menej hodin, nevedela som ho uspat skor ako pred 21:30 a podobne... kazda matka sa jednoducho do minimalne 2rokov veku dietata kvalitne nevyspi, s tym sa treba zmierit a vydrzat

elizabet173
8. mar 2021

@zuzuliennka1 moje dieta prespalo celu noc od jedneho mesiaca, bolo plne kojene a nie som jedina na svete, pise to tu viac zien. Mala som sok po prvej noci, ked som si uvedomila, ze som nekojila a uz je rano, bala som sa, ci dycha. Tie noci, kef som sa nevyspala, spocitam na prstoch ruk. Kamaratke spavali dokonca dvojcata od troch mesiacov celu noc. Prvy syn nie, vsetkych kojila. Tak nepis prosim ta, ze kazda matka sa do dvoch rokov nevyspi, vobec to tak nie je. Mne tiez zaspal okolo deviatej, pol desiatej vecer, ani som sa nesnazila skor, boli sme aj do siedmej, pol osmej vonku. Postupne som to posuvala az na osmu. V mesiaci prespal od tej 21,00 - 21,30 do tej 5,00 - 6,00.

jvasenka
8. mar 2021

Ak to uz nezvladas tak ukonci kojenie a aspon na noc prejdi na um..svet sa nezruti a mozno sa aj vyspite🙂 (ak si s tym stotoznena samozrejme)

leeo
8. mar 2021

@zuzuliennka1 moja spi od 3 mesiacov (po tom, co sme museli prejst na flasu) celu noc a uz bude mat 3 a pol roka 🙂. Akurat posledne tyzdne skor vstava

essenceee
22. mar 2021

možno máš slabé mliečko a nestačí jej to. Neskášala si ju dokrmovat umelým mliečkom?