Operácia počas kojenia. Máte s tým skúsenosti?

miska246
24. sep 2010

Ahojte maminy, za tri tyzdne ma caka lapar. operacia zlcnika. Mam pol rocnu princeznu a stale ju kojim, ale neviem ako to bude po operacii. Nema niekto z vas s tym skusenosti? Nechcem prestat kojit... Mala bude doma s ockom na UM... Bojim sa ☹ ☹ ☹

emjee
24. sep 2010

@miska246 je to take zle, ze treba robit operaciu co najskor? ja som mala brutalny zachvat zlcnikovy, ked mal krpec 8m a na pohotovosti mi povedali, ze naoperaciu a najprv prestat s dojcenim - nastastie som odvtedy zachvat nemala a dojcim stale

ale ak ju teda musis absolvovat, skus sa poradit s @annag ako to urobit, aby si jednak nestratila mliecko (budes si musiet asi odsavat, pripadne ak ta nebudu dopovat liekmi, tak po urcitom case by ti mohol manzel nosit malu na dojcenie do nemocnice) a jednak aby si mala nezvykla na um - pripadne ma este napada, ze by si si mohla namrazit mliecko do zasoby a manzel by jej namiesto um daval to - a nie z flasky ale z kadicky alebo lyzickou - aby nezlenivela a neprestala sat

latvia
24. sep 2010

@miska246 snad natrafis na ochotnych lekarov, kojenie po operacii sa da do istej miery zvladnut,aj ked to bude "o hubu".
co by som si vydupkala ja :
1. nastup do nemocky rano v den operacie - tak mozes rano este nakojit
2. poprosila by som dotycnych lekarov (anesteziolog a chirurg,ktory bude tvoj osetrujuci doktor), aby ti dali setrne lieky, ze chces kojit
3.prekonzultovala by som s anesteziologom, ake lieky na bolest dostanes ( vyhnut sa treba pethidinu - firemny nazov Dolsin), ja by som volila kombinaciu perfalgan + fentanyl....ak by predsalen dali dolsin, nevadi, pocas operacie moze, po operacii by som odmietla
4. po prebudeni z narkozy, hned ako sa bude dat, by som odsala mlieko a pre istotu vyliala (vezmi si odsavacku)
5. pocas navstevnych hodin poobede by som skusila nakojit, ked by prisiel manzel s malou.pripadne by som druhy prsnik odstriekala aby si vzali domov cerstve tvoje mlieko na vecer a dal ho manzel sposobom ako radila emjee.
6. s chirurgickym osetrujucim lekarom, ktory ta ma na starosti by som sa dohodla na liekoch : paralen, ibalgin.... paralen 1gram kazdych 6 hodin, ibalgin podla potreby, maximalne kazdych 8 hodin 400mg.

dalsi den to uz bude lepsie a zalezi od zaneprazdnenosti tvojho manzela, kedy by ti doniesol dceru na kojenie.myslim ze nik nebude namietat ak pridu aj mimo navstevnych hodin, urcite by som si to "vydupkala".

bubinko83
4. jún 2013

@miska246 ahoj,možem sa spytat ako si vyrišeila situaciu operacie žlčnika ? ako to bolo s kojenim atd.

bubinko83
4. jún 2013

@emjee a tebe sa už zachvat neobjavil? ja som mala jeden cez vikend a mam kamienky v žlčniku ktore sa mi urobili počas tehu. ☹

emjee
4. jún 2013

@bubinko83 klop klop klop nie 🙂 resp. asi len malicka nevolnost; dojcila som donedavna, takze na op este nebol cas

miska246
autor
9. jún 2013

@bubinko83 Ahoj, tak operaciu som prekonala bez problemov, mliecko som si v nemocnici pravidelne odstriekavala a davali ho malej. Bola som hospitalizovana skoro tyzden. Po navrate domov sme prvy den cely preplakali, mala sa mi odmietala prisat, ale mliecko z flasky som jej nedala. Nakoniec sa nam prisat podarilo a kojili sme sa dalej s uspechom do 13tich mesiacov 🙂

bubinko83
11. jún 2013

@emjee a ty maš aj kamene? Ako sa stravuješ?

emjee
12. jún 2013

@bubinko83 ano kamene, stravujem sa vselijako 😀 co mi chuti, to si dam 😀

dionyzka
12. jún 2013

@miska246 moja skusenost je taka, ze po operacii budes musiet drzat silnu dietu, budes slaba. A kojenie, ked sama budes zit z vody je dost problematicke. Z mojho okolia sa to podarilo malokumu. Nehovoriac o tom, ze ked budes prec, nemozes davat dietatu UM z flase, lebo sa Ti bude mat problem prisat znova na prsnik. Je to tazka cesta ale da sa to zvladnut, vela stastia 🙂