Oplatí sa odsávať mlieko?

kia1230
26. nov 2021

Od narodenia dcérky (5 m) sme mali veľké problémy s dojčením. Cez všetky snahy sme momentálne v stave, že v noci/ráno je ochotná pár krát cucnúť. Cez deň si odsajem cca 50 ml mlieka. Má takéto malé množstvo vôbec zmysel odsávať? Chceli by sme začať pracovať na druhom babatku, ale zrejme kvôli odsavaniu sa mi neobnovil cyklus. Už ti v podstate ibs tak umelo predlžujem a aj na tých 50 ml potrebujem kopu čaju a tabliek na podporu dojčenia. Mali ste niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem

ladybug138
26. nov 2021

@kia1230 ahoj, ja som mala podobmu skusenost...tiez som odsala velmi malo a tiez som sa snazila fakt vsemozne, v kuse som sa nalievala cajmi, Vineou, hroznovou stavou a nic...nakoniec to dopadlo tak, ze som dostala absces, ktory mi museli operovat...vtedy lekar zhodnotil, ze je to zbytocne, ked mam tak malo mlieka a dostala som tabletky na zastavenie laktacie...tebe by to zrejme islo aj prirodzene, ja som to potrebovala rychlo utnut...nezufaj, pat mesiacov je super, ja som to dotiahla len na mesiac 😔

solemami
27. nov 2021

netrap sa odsavanim. dobrou matkou si ci by si kojila alebo dala materske mlieko alebo dala umele mlieko. hlavne nech si ty aj dieta spokojne.

nature01
27. nov 2021

@kia1230 presne týmto som si prešla pred nedávnom ja. Vydržalo mi to cca 3 týždne lebo som veľmi veľmi chcela aby bol malý na materskom mlieku. Bola som ešte viac v strese, keď som videla že takmer nič neodsajem a aj tak poväčšine pil len umelé tak som sa nato vykašľala a mlieko odišlo samo. Stále ma to občas trápi lebo ľudia v mojom okolí majú strašnú potrebu starať sa do dojčenia cudzích ľudí ale malý je spokojný a to je hlavné 🙂

cefka29
27. nov 2021

@kia1230 tiez som si tym presla, odsavala som takto niekolko mesiacov. Ale viacmenej som vydrzala kvoli tomu ze v noci sa nemala problem prisat tak to bolo pre mna pohodlnejsie ako zarabat mlieko, ale zas cez den to zabralo kopu casu to odsavanie. Spociatku som odsala aj 300ml za den a pomaly postupne sa to uz znizovalo. Ked mala 11 mesiacov a prestala sa budit v noci na kojenie tak som sekla aj s odsavanim. Kazdopadne by som vysadila akekolvek lieky na podporu dojcenia, pri takych mnozstvach mi to pride ako zbytocne vyhodene peniaze. A s tym odsavanim si to musis nejako sama zhodnotit ci ti to stoji zato, ci ta to v konecnom dosledku nestresuje viac nez by z toho babo malo nejaky uzitok. Niektori vravia ze kazda kvapka materskeho mliecka sa pocita, ale ja si myslim ze spokojna mama sa pocita este viac 🙂

alexandra2468
27. nov 2021

@kia1230 tiez som takto bojovala od narodenia dcery az do 5m. Bolo to utrpenie pre mna, aj pre dieta si myslim.
Teraz si hovorim, ze pri druhom by som to uz tak nesilila.

lenkakravcova
27. nov 2021

@kia1230 Ja som mala síce mlieka dosť, ale ja tak som vydržala pri synovi len 8mes a pri dcére len 6mes.
Z lekárskeho hľadiska je prvých 6mes dojčenia dôležitých. Potom kľudne prejdi na UM a netráp sa.