Polohy pri dojčení

evelynka86
1. okt 2021

Ahojte,

prosim vas o fotky, v akych polohach pohodlne dojcite. Nejde mi ani tak o rozne polohy, mam ich vsetky nastudovane, ale zaujima ma ako ste ovankusovane, co mate pod nohami, pod hlavou, pod laktami. Dojcim uz mesiac a pol doma a stale neviem najst vhodnu polohu, pri ktorej by ma nic nebolelo (mam uz odpisane krize aj lopatky aj krk aj chodidla.. ) Presuvam sa po celom byte, skusam postel, gauc, kreslo, stolicku.. Maly ma 7 tyzdnov a 6 kil, takze ho udrzatna predlakti mi dava zabrat, nech mam akykolvek kojaci vankus pod nim..
Najlepsia je zatial poloha lezmo, lenze v nej ho neviem dobre prisat.. Celkovo mame problem so spravnym prisatim.
P.S. Mam velke prsia, takze jednu rukou drzim maleho a druhou musim drzat prsnik.

Dakujem vam za ochotu!!

anjelik44
1. okt 2021

@evelynka86 Ahoj, skus si sadnut do pohodlneho kresla ja som si kupila v jysku ked som dojcila take relaxacne co sa aj hybe dlho dlho som v tom uspavala , kojila a citala dcerke , skus si dat vela vankusov pod ruku aby si nezatazovala chrbticu a nenaklanas ta nehrbit sa , a po leziacky je najlepsie aj tak 🙂 okrem toho na nete najdes cviky na precvicenie chrbta pri dojceni aspon kusok minimalizovat bolest , a dopraj si masaz 🙂

juliet86
1. okt 2021

@evelynka86 ahojki nemam iz fotly z tohto obdobia v mobile. slusim ti to opisat... zhabala.som si krespo k pocitacu. co ma.opierky na ruky. na tom mam dvojto prelozeny mega velky kojo vankus a na tom dieta plus na tej stolicke mam navlecenu krizovu opierku. to je jedna moja poloha. tiez jednou rikou drzim prso. druha je na boku v lahu

ikonica
1. okt 2021

99% casu som dojcila na boku v lahu... Bolo to pohodlne pre mna i malu... Nic ju netlacilo a zvycajne mi potom hned aj zaspala...

juliet86
1. okt 2021

@evelynka86 skus si zavolat domov laktacnu pripadne a najma.neostavaj v polohe kde ti je zle. hladaj kym nenajdes taku lde ti je dobre drzim palce

syslik81
1. okt 2021

ja som mala malu na vankusipolozenu a len pridrziavala aby nespadla .. alebo po leziacky .. ked som ju drzala na ruke ta nevedomky povolovala a mala sla izsie a nizsie a to mi tahalo bradavku a bolelo to

malicka_mysicka
1. okt 2021

@evelynka86 ja som tiez v kresle na opierke bol vankus a uplna pohoda. Alebo lezmo. S druhym dietatom som si zvykla aj v nosici. Trosku ho spustis a dieta sa koji, este pritom aj nieco porobis 🤪

evamea
1. okt 2021

Ak máš veľké prsia, tak za mňa bola top futbalová poloha. Na gauči som mala svoj kútik, vedľa seba po stranách vankúše, sadla som si s dieťaťom, dala okolo sebakojaci vankúš, ktorý bol podoprety tými vankúšmi, položila dieťa, dala si pod prsník zrolovanú bavlnenú plienku, zapla telku. 😁

marianna_peskova
1. okt 2021

Pre mňa bola najpohodlnejšia poloha v sede, mala som na sebe dojčenský vankúš a dieťa na ňom položené. Ďalšia skvelá poloha bola na boku v ľahu, dieťa zarovno s mojím telom.