Pomáha pitie mlieka na tvorbu mlieka?

5. sep 2023

Baby, milujem mlieko, polo aj plnotučné tiež aj mliečne výrobky. Chcem teda vedieť či je to prospešné aj k laktacii alebo nie, už keď ho toľko pijem. Budem vďačná za info, nič som k tomu nenašla 🙂

denkabemommy
5. sep 2023

Nie, nepomáha. Ale môže pomôcť ku kolikám 🙈. Na tvorbu mlieka pomáha zdravá, vyvážená strava v dostatočnom množstve, so zvýšeným príjmom vody

deti95060810
5. sep 2023

ja som pila čaj s mliekom... zo začiatku odpor, ale keď si zvykneš tak super...

marci77
5. sep 2023

vyskusajte teraz hroznovu stavu, bude sezona .....ja som mala vtedy vyrazne viac mlieka ako ked som hroznovu stavu nepila
niekomu zaberal aj horuci slepaci vyvar

pri piti mlieka som ziadny efekt nepocitila

treba si na sebe odskusat, co najviac funguje
drzim palce

macekovam
5. sep 2023

Známa píla čaj z koproveho semiačka.. Ze to bolo top...

floki1994
5. sep 2023

Nie nepomaha...a pozor bola som na tom rovnako a babatku to robilo koliky..pediater mi povedal jasne ze ja nie som dieta aby som pila mlieko na litre 🤣 upustila som a dieta je uz ok

majlo1234
5. sep 2023

Pomaha pit cokolvek co ti chuti(okrem alkoholu😂)
S kolikami to moze a nemusi byt pravda

anavixy
5. sep 2023

Pomozu (trochu) akekolvek tekutiny, ale nie mlieko za zaludka neprechadza do prsnika.. tazkosti moze sposobovat BKM, laktoza a zaroven vobec nemusi. Pokial ti mlieko chuti a dieta nema problem, tak ho kludne pi, ale cielene kvoli tvorbe mlieka to naozaj nie je potrebne.

ivangeline
5. sep 2023

Skor ku kcal a neskor jkg navyse. ;D

autor
5. sep 2023

@ivangeline dlho si nad tým musela rozmýšľať 🤦🏽

autor
5. sep 2023

@anavixy nie je to cielene, len som chcela vedieť či to má aj vedľajší pozitívny efekt

autor
5. sep 2023

@denkabemommy s kolikami je to zrejme ako u koho, nie je to pravidlo

autor
5. sep 2023

@deti95060810 a to pomohlo na laktacii? Alebo len pre chuť?

autor
5. sep 2023

@marci77 ja si tiež myslím, že je to individuálne..možno robí svoje aj psychika a čo si človek vsugeruje že mu pomáha.. 🙂

ivangeline
5. sep 2023

Nemusela. Ako pisali...koliky..a tuk/kcal pre teba,nasledne pre babo. ;)

daja07
5. sep 2023

Zeny piju a jedia kadeco na podporu laktacie. Ja osobne si myslim ze je to placebo. Uz len preto ze kazdej pomaha nieco ine a celkom nahodne. Poznam zeny co brali senovku a benedikt lekarsky, zili na suchych rozkoch, kurati na pare, nekorenene a neviem co vsetko este a nepomohlo. Vela cistej vody, pestra strava, snazit sa cim viac sa vyspat ak sa da a nejako sa vediet zrelaxovat. Ked budes v psychickej pohode bude to lepsie.
Ak konzumujes vela mlieka (mlieko nie je napoj ale potravina) a mliecnych vyrobkov tak je to vela tuku a dost cukru (v pripade obyc mlieka) ktore prijimas. Z toho akurat tak priberies ty a dietatu mozes pritazit ak mu BKM nerobi dobre.

cimage
5. sep 2023

Ja som mlieko s mliecne vyrobky musela vynechat, lebo mala sa mi vyhadzala. Takze skor opacny efekt.

lubkovaandrejka
5. sep 2023

Mne sa tiez zdalo,ze po mlieku som mala vyrazne viac mlieka, ale skor to pripusujem tomu,ze telo doplnilo tekutiny 🙂 mlieka bolo viac,ked som jedla nieco sacharidove, hlavne zemiaky. Aj ked mi to pripadalo ako blbost, ked sme sa bavili s kamoskou sama spomenula,ze ma viac mlieka po pyre alebo opekanych zemiakoch :D

lubkovaandrejka
5. sep 2023

Hroznova stava pomahala tiez, ale clovek musi ratat s tym,ze rucicka na vahe pojde hore :D