Prečo sa mi nedarí odsávať mlieko?

4. apr 2024

Ahojte, mám odsávačku TRUELIFE Nutrio bp electric double, skúšala som si odsávať mlieko ale za cca 10 minút odsávanie som mala v jednej a druhej fľaštičke možno 5ml mlieka. Čím to môže byť? Mlieka mám určite dosť, keď malý ťahá vždy mu ide toľko až mu častokrát zabehne, keď si stlačim s rukou tak mlieko ide prúdom, dokonca aj potom čo sa malý práve nadojčil. Ale odsávaním mi išlo úplne minimálne a nechcem stráviť pol dňa s odsávačkou ďakujem za rady

andreakotesova
4. apr 2024

Tak ho len dojči, ľahká pomoc.

domka222
4. apr 2024

Ja som sa tiež s odsávačkou natrápila. A za pol hod som mala vždy len okolo 30ml a mlieka tiež dosť.
@andreakotesova a ak potrebuje niekde ísť a potrebuje odsať a nechať pre dieťa?

autor
4. apr 2024

Potrebujem od neho chodiť na dlhší čas preč, inak by som neriešila odsávanie

@domka222 Podarilo sa ti nakoniec časom odsávať viac alebo stále si sa s tým rovnako trápila?

domak2
4. apr 2024

Mne sa nikdy nepodarilo odsat, obe deti dlhodobo kojene. Asi by som dala um.

feketka
4. apr 2024

Nemate to zle poskladané? Mne ked netahala,tak mi tam chýbal tesniaci klobucik alebo nieco podobne. Niekedy totalna blbost sposobi,ze to nefunguje ako ma

54tinka54
4. apr 2024

Ja som to mala zle dotiahnuté a kvôli tomu som odsala tak max 20ml.. keď to už bolo dobre, tak aj tak žiadna sláva, odsala som možno 60ml na jeden krát 😅 čiže som musela odsať viackrát počas dňa, aby som nazbierala aspoň na jednu dávku.. a pritom s dojčením problem nemám

andreakotesova
4. apr 2024

@domka222 tak je pravda, že ja som s deťmi chodila všade 🙂 aj k môjmu lekárovi 🙂 (aspoň som sa vždy rýchlo vybavila).

petronellla87
4. apr 2024

A keby si odstriekas? Keď vravíš že rukou ti ide. Moja sestra tak robila, ja som tiež nikdy nič odsavackou neodsala, ale ja som mala málo mlieka

tramtada31
4. apr 2024

Môže tam byt viacero problemov. Napr je odsavacka a všetky casti úplne suche? Ak tam je v sústave čo i len kvapôčka vody, nebude tahat cela sústava. Ďalšia vec je, dosť si pila? Si zavodnená? Tretia vec, si stimulovaná, aby ti tieklo mlieko? Kamoska si napr musela pozerať videa svojho dietata v telefone, inak jej vôbec neslo nič odsat😀

miimss
4. apr 2024

A ako dlho už dojcis? Ja som si prvé mesiace musela ešte pomáhať s rukou. Normálne som stláčala prsník postupne z každej strany kým sa tie mliekovody "neroztiahli" potom to už išlo samé.

Ale je dosť možné že máš niečo zle poskladané, všetky tesnenia musia byť suche.

anketkarka
4. apr 2024

Po tom ako sa vyspiš, nie si unavená, by malo ísť viac ako napríklad po celom rušnom dni večer. Veľa tekutín piť, feniklový čaj na podporu dojčenia. Kvalitná odsávačka.

cookie29
4. apr 2024

zla odsavacka, nevhodna velkost nastavcov, nespravne pouzivanie, slaba odsavacka... tam je moznosti a moznosti... pozri dobra rada, dieta zvycajne vytiahne ovela viac, ako odsavacka. Tak skus odsavat z jednoho prsnika, kym je dieta na druhom...

zltamyska
4. apr 2024

Ja ešte poradím kolektor mlieka. Stačí dať na druhý prsník, keď dojčíš. Denne tak nazbieram cca 250ml. Počas niektorého kojenia nič, počas iného aj vyše 100. Na občasné odídenie mimo dom by to mohlo stačiť

maryetta
4. apr 2024

Ja som mala sice manualnu. Pomasirovat prsnik a v miernom predklone. No napr pri prvom ked som odsala 15ml maximum. Teraz pri poslednom kopu. To kazdu chvilku som celu flasticku mala.

nikasmile
4. apr 2024

Ja som kojila oboch do 15m, ale nikdy som neodsala viac ako 15-20ml

autor
11. máj 2024

Tak musím sa vám pochváliť, pretože dnes - po dlhom trápení som konečne prišla nato, ako odsať mlieko 😁 už som skutočne uvažovala o tom, že mám málo mlieka.. nešlo mi nikdy odsať ani 5ml, ani na najvyššom stupni odsávania, ani vtedy, keď som mala prsia tak naliate, že išli prasknúť.. a dnes som malého kojila a priložila si odsávačku na druhý prsník, do 5 minút som mala 150ml! Keď som skúsila potom bez toho, aby som malého kojila tak opäť ani kvapka 😅