Prečo tak veľa mamičiek nechce kojiť?

misinka26
7. jan 2014

Ako tak čítam príspevky na fóre, čoraz viac sa stretávam s tým, že veľa mamičiek hlavne tých mladých nekojí alebo kojí len veľmi krátku dobu... Premýšľam nad tým prečo vlastne, veď materské mliečko je to naj čo môžeme ako matky dieťatku dať ... jasne chápem mamičky, ktoré z rôznych dôvodov nemôžu kojiť, ale dobrovólne prestať, kôli čomu?? postave??? prsiam??? pohodlnosti??? ja kojím a som chudšia ako pred pôrodom, prsia nijak neutrpeli a poviem vám mňa by nik v noci neprinútil ísť prihrievať mlieko 🙂 drobca si nakojím kde chcem, kedy chcem alebo vlastne keď on chce 🙂 vždy je mliečko v top stave, teplé a chutné ... moja mama ma kojila 3 a pol roka a ja kojím drobca už 14 mesiacov a neviem si to vynachváliť ... je to také niečo naše, mám pri tom pocit, že ma stále potrebuje, lebo však fľašu mu môže dať hocikto ... a to nehovorím o tom čo za umeliny sú v UM ( teraz mi možno niekto bude oponovať ale ja s UM nemám žiadne skúsenosti ) Toto nie je debata o tom kto je lepšia matka či tá čo kojí alebo tá čo dáva UM, každá mamička sa stará o dieťaťko podľa svojho vlastného uváženia, mňa len zaujíma prečo sa už tak nekojí ako kedysi, prečo sa dáva dobrovóľne prednosť umelým mliečkam, atď. Verím, že sa tu rozprúdi milá diskusia bez urážok a osočovania 🙂 Pekný dník 🙂

marcelatje
4. aug 2016

@alby2014 ved nech da ale nech nevyplakava ze je to drahe jed sa tak sama rozhodla. A okrem toho to ci dieta bude spat nie je zarucene.

alby2014
4. aug 2016

@marcelatje nie nie je, ale zas je pravdou, ze na UM poznam menej deti co nespia, ako tie co spia...ale zas ja, ked som kojila maly spal dobre, podla mna to suvisi s tym, ze ak davas prsnik aj na ukludnenie, nie len ako jedlo....tak dovi dopo, to sa nevyspis aspon do troch rokov dietata...a nazaj, dovody, preco niekto koji a niekto nie..ja akceptujem akekolvek, lebo zaklad je vztah matka dieta a ich stastie az potom vsetko ostatne.

marcelatje
4. aug 2016

@alby2014 ja nesudim preco niekto dojci a niekto nie. Naopak som zastanca toho aby kazdy robil co uzna za vhodne. Zarazilo ma len to ze sa pre nieco rozhodnem a potom sa stazujem. Pri rozhodovani predsa clovek zvazuje vsetky pre a proti a vsetci predsa vedia ze UM sa kupuje, nie? To je akoby som sa rozhodla ist na dovolenku a stazujem sa kolko ma to stalo 😀

majka238
4. aug 2016

@marcelatje a uplne najhorsie je asi rozoberat cudzie rozhovory s ludmi ktorych sa to ani netyka. ta mamicka sa bavila s nejakou svojou kamoskou, nestazovala sa tebe tak naco to tu rozoberas.

marcelatje
4. aug 2016

@majka238 a co keby mali ludia zakazane bavit sa v blizkosti inych ludi aby ich ti nahodou nepoculi? 😀 kamosky sa mali v rade za mnou postavit v dostatocnej vzdialenosti aby ma neotravovali svojim rozhovorom ked nechceli aby ich niekto pocul 😀
Apropo rozoberam to tu preto lebo otazka znie preco tolko mamiciek nechce dojcit. Toto je priklad ze aj pre toto a este sa bude stazovat ako keby ju niekto nutil.

sardinka335
4. aug 2016

@marcelatje presne nech nevyplakava... 😀 😀 kks kebyze nemam na Nutrilon tak pruser - musela by som si najst brigadu 😀 😀 alebo konečne kojiť. Ved nemusi davat najdrahší Nutrilon, su aj ovela lacnejšie a stale dobre mliečne formuly.
Inak ten svet je strašne nespravodlivy....mojej švagrinke sa narodil 4tý synček a chudatko nema pre neho vela mlieka a kojit chce. Zatial ma 3 týždne maličky tak ešte ho nejako vyživý. A taka mrcha ako ja mala mlieka dost.

marcelatje
4. aug 2016

@sardinka335 no ale uznaj, do vacku hlboko ale tak preco nekupit rozsafne Nutrilon aj ked nemusim? Logika kde zostala?
Ja som planovala dojcit tak normalne ziadny extrem a tu ma mas..... 🙄 mrcha 😀

sardinka335
4. aug 2016

Som pozerala to Amilk 7,90 a Nutrilon 15,50!!!!! Tak to je jo sakra rozdiel! Ale to som si uz viac krat všimla, ze vela ludi čo zial nemaju na to a nakupuju ako keby na to mali...ako nemyslím to v zlom len to proste nie je mne blizke. Raz tu pisala mamička čo byva u rodičov s nezamestnanym priatelom v 1 izbe a vypaluju zobak, o tom ako chce kočik Stokke a vecičky z Nextu....ako fuha...tomu hovorím ,,navoněná bída,,.

bjeremiasova
5. aug 2016

@ciernypes chudnutie ci priberanie z kojenia je individune ja som locas chudla kamoska priberala.pri dcere som kojila 3 tyzdne mala som priliz vela mliecka no zo dna na den mi odislo.teraz pri synovi to iste abnormalne vela mlieka som.mala v nemocnici zo mna nechapali...potom prislo "peklo".musela som si odsavat kazdych 20 minut nic som nedokazala spravit ani do obchodu skocit...mala som z toho 3 dni horucky a bolesti...a zrazu...zase zo dna na den mi mliecko zmyzlo...zial moc som ho chcela kojit i ked pri dcere to tak nebolo aj ked som ju napriek tomu kojila..to iste ten isty scenar...abnormalne vela mlieka..3 tyzdne som kojila a zo dna na den mi to odislo..ale co uz...ja z toho tragediu nerobim.tak neboj💞

bjeremiasova
5. aug 2016

@sardinka335 Babylove stojí 4,50 a Bio 5,50 plus minus centy

katarinka289
16. dec 2016

Tie co nedojcite...aspon nemusite riesit odstavenie.Strsiu som v 18mes.odstavila celkom lahko (do tyzdna), no teraz s mladsou 22mesacnou to tak lahko nejde.Uz som si dnes potrela citronom a hovorim jej,ze su pokazene.Aj skusila,ale kysle nechcela...a cuduj sa svete,aj bez cici zaspala 😀 Citron konecne zabral

kamillla56
17. dec 2016

Preco tak vela mamiciek nechce kojit? Lebo kojenie ma byt prirodzene a dnesna doba ma od prirodzenosti daleko. Mamicky si nastuduju vsetko o kocikoch a o dojceni si myslia ze pojde automaticky, aj mlieka bude automaticky vela a stale. A potom su velmi velmi prekvapene - dieta sa neprisava, boli to, mlieko sa ,,samo" strati, po pripade sa ani nespusti atd atd .. porobia sa na zaciatku chyby, ktore sa tahaju a velmi tazko opravuju. Tazsie - hlavne psychicky, ako kupit nadherne vyreklamovane UM a narabat s nim.

juliakocka
11. apr 2017

@sardinka335. 1 dieťa som kojila 9mesiacov,...viac bol problém s jazykom trebalo dať
Podrezat...čo sme zistili až v 3 rokoch na logopedii....preto bol problém s kojenim a2 dieťa bolo kojene do 2 rokov.....som úprimná nie farizejka:-🙂

monika15
12. apr 2017

To co zas za temu, neni to jedno ???!!!
chces kojit, tak to rob, nechces tak nerob....
ty kokso, dychaj a id dalej co rypat do ludi....
nech sa kazdy sam zariadi.

ludkka0407
12. apr 2017

Je tu vela zaujimavych nazorov a tiez je pravda,ze neznasam otazku,ci kojim,je to kazdeho oaobna vec a hlavne,ked sa vytvara skor uz tlam na to,aby matka kojila za kazdu cenu.ja s tym bojujem uz od narodenia mojej malej Zuzu a poviem ti,nie je nic horsie,ako vidiet dieta,ako sa trapi,ako jaci a nic jej nejde.a stale kontrolovat svoje cici,ci je mlieko,ci nie je,skusat vsetky recepty babske,nalievat sa cajom,vineou,vodou,mliekom,polievkami a stale vstavat kazdu hodinu,den noc a hodinu uspavat urevane a hladne dieta😕takze za mna,kto ma mliecko a moze a chce,tak nech koji.ja som vdacna aj za to um a za to,ze mala pospi v noci aspon tri hodky.kojime sa dalej,ale uz aj dokrmujem.aj ked psychicky to da zabrat,ze preco nemozem kojit a kde som vadna😕

sardinka336
12. apr 2017

@juliakocka vieš čo ja uz ani neviem o čo sa tu jedná...diskusia pol roka stará a čítat to určite nejdem na to nemam čas. Takze nechapem uplne prispevku ale neva...sak stale sa to točí dokola ako ringišpíl....kto chce nech koji a kto nechce nech nekoji,to nie je povinnost, ale kazdeho vec. Všetko má svoje pre aj proti.

andalika
12. apr 2017

Po slovensky "dojcit" 😁

rrybka
22. apr 2017

@alby2014 blbost..ja som prveho dojcila do samoodstavenia tj 5r a dcerku dojcim 2,5r a spia dobre dcera az do desiatej doobeda..a prsko na poziadanie...takze moje spali a spia dobre

alby2014
22. apr 2017

@rrybka vynimka, co potvrdzuje pravidlo. 😎

rrybka
22. apr 2017

@ludkka0407
Bolo treba pred zacatim dokrmovania kontaktovat laktacnu poradkynu..tolko sa o nich hovori..by vam s mlieckom pomohla.viem o com hovorim i ked nie na sebe osobne.

rrybka
22. apr 2017

@alby2014 mozno...mne to prislo prirodzene dojcit..nik ma nenutil .vacsie dieta sa sice napije ked je smadne ked nemame vodu zo sebou..ale hlavne pri boliestkach cicne si a nereve na raty,ked pride navsteva hlavne neznami ludia,skratka nie je to iba o strave.myslim,ze prsniky boli prioritne zene dane na ucel krmenia potomstva nie na ozdobu.Nuz kazdy to vnimame inak.Vsetkym vela stastia a pekny i ked uprsany den

ludkka0407
22. apr 2017

@rrybka je to mozne,ja prevazne este dojcim,ale proste,ked sa dieta budi v noci kazdu hodinu max hodinu a pol,da sa to zvladat chvilku,ale nie do nekonecna a kedze som na vsetko sama,manzel je cele dni prec,tak radsej budem aspon ako tak vyspata,aby som vedela s malou normalne fungovat a nevykrikovala po vsetkych ludoch okolo seba.osobne si myslim,ze materstvo nestoji a nepada na dojceni a ked sa raz neda,tak sa neda a nezabijem sa kvoli tomu☺

ellsa
22. apr 2017

Ja si myslim ze to ci bude matka kojit alebo nie je jej vec. pre mna je neprijemne ked vidim vytrceny cecok kojacej matky na stred mesta a nezakladam teraz diskusiu preto.

sardinka336
22. apr 2017

Ja som rada, ze uz neriešim kojenie, ešte jedno dieta a skončím na plastike.

alby2014
22. apr 2017

@rrybka no, hlavne, plati,ze pri boliestkach, alebo cudzej navstave mas milion moznosti, ako utisit dieta anemusis mu pchat prsnik. Moj nazor je, ze prsnik je jedlo a hlavne pristarsich detoch plati,ze na sotatne je moja naruc, mojkanie, fukanie bobo, maznanie...na to nepotrebujes prso preboha.

rrybka
28. apr 2017

@alby2014 nuz to je nazor toho co neskusil, ja viem preco je to pre moje dieta spravne a vamsa nemusim spovedat, fakt to jeasi tazko pochopit.. skoda reci

rrybka
28. apr 2017

@ludkka0407 ano nestoji a nepada vsak to ani netvrdim...moja starka dojcila tiez doodstavenia a starky veru povedal, ze to bolo vtedy normalne, neriesili, potom prisiel Sunar a zrazu uz je to cudne divne..inak my dojcime diskretne, cato by ste ani nevedeli ze dieta je an cici..
myslim, ze do ziadnej diskusie ohaldom dojcenia sa uz zapajat nebudem. to nema ziadny zmysel. ja mam svoju predstavu vy svoju, chapem..

alby2014
28. apr 2017

@rrybka nemusis sa mi spovedat, ja som len napisaa svoj nazor...neveim, preco ta to hecuje.

ludkka0407
29. apr 2017

@rrybka no jasne😀a moja stara mama dojcila deti naokolo,lebo ich matky mlieko nemali.preto niekedy v minulosti fungovali dojky.teraz ich nemame,tak mame um😀a nie je to o pohodlnosti

travellyana
21. júl 2017

Ja som sa v porodnici psychicky zrutila nakolko mi robili cisarsky rez a vsetci denne mali problem s tym, ze nemam mlieko a stale len prikladajte, odsavajte, ked mi davali umele to bola katastrofa,nakolko maly bol stale hladny a na pridel mal 20 ml na tri hodky. Ak pojdem.este niekedy cisarskym tak si tam zoberiem svoje UM a hotovo. Bohuzial mlieko nenabehlo. Zblaznim sa?