Skoro mesacné bábo pije málo mliečka

nikuskaa92
10. jún 2023

Ahojte 🙂 , mam 3,5 tyzdnove dievcatko s por. Vahou 2700g, v nemocnici schudla na 2470g, po tyzdni na poradni nepribrala ani gram, tak sme zacali dokrmovat, teraz ma nieco cez 3kg..otazka znie ona mi pije kazde 2-3 hodinky len 60ml um, niekedy dá 70-80 ale to len mozno raz denne. Nemyslite si ze je to málo? Ci na tú váhu to stačí? viac do nej nedám

pinkgirl
10. jún 2023

@nikuskaa92 ahoj, je to malinkaté bábätko - takže aj jej telíčko a jeho orgány sú malinké, preto nevie žalúdok prijať väčší objem mliečka. Je to ok, papá pravidelne, takže keď strávi mlieko vypýta si ďalšiu dávku. Keď trochu povyrastie, bude mať aj žalúdok väčší a tak vypije naraz viac. Daj jej čas 🙂.

divokykonik
10. jún 2023

Ja som bola rada keď mi vypil v tom veku malý 45 ml každé 3 hodiny. 🙂 Nikdy nevypil toľko čo mal, stále som to riešila a on sa nakoniec rozjedol pri príkrmoch a normálnej strave. Mne aj kázala pediatrička dávať väčšie dávky, ale akonáhle mal väčšiu dávku, chcel jesť raz za 4 hodiny. Bol to boj. 🤣

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2006_1211
26. jún 2023

@nikuskaa92 toľko pila moja keď mala 2 mesiace

matulqa102
3. júl 2023

ahoj a ako dlho mu trvalo do kym spapal to mliecko? My mame predcasniatko vcera mala mesiac vaha 1950g a nam doktor povedal ze ma papat tak 60ml lenze potom nam to trva aj hodinu niekedy aj hodinu a pol do kym vsetko zje a to uz aj mlievko je studene :/ a neviem ako mam urychlit to jedenie ona mi medzi tym aj zaspi papame cez flasku kedze cez prsnik by ju to este viac unavovalo
@divokykonik