Ukončenie dojčenia 15 mesačného dieťaťa

momkaa
30. sep 2020

Ahojte dobrý večer mám otazky na laktacne ženy alealebo kto má skúsenosť
Máme 15 mesiacov ešte do nedávna sme sa kojili len sme už asi 5 deň bez kojenia a neviem či je to s toho či sme neprestali veľmi skoro odsťahovať ale mám pocit že od kedy sme prestali tak mala nechce spať budi sa každu pol hodinu a už som zúfalá neviem či som urobila dobre alebo je to normálne že je na to zvyknutá a potrebuje sa len odnaucit alebo je ešte na to skoro alebo neviem tak prosím si radu nie nepýta si prsníka zobrala to v pohode len keď ho zbadá tak silou mocou sa chce dostať k nemu

sono2
30. sep 2020

Tak pýtala či nepýta? Lebo keby nepýtala by ho nechcela, keď ho vidí.
Jasné, že to je skoro.
Toto sa dalo úplne čakať, nechápe, čo sa stalo, mala tvoje teplo, napila sa, ukľudnila mm pôsobí v noci aj ako uspávací prostriedok a ona nevie, zrazu čo sa stalo.
15 mesačná ešte nechápe.
Prvú som dojčila do 2 rokov tehotná
Druhú dojčím má 16 mesiacov

basska_b
30. sep 2020

15mesačnej som v noci dala fľašu vody miesto prsa, stačilo jej to tak.

momkaa
autor
30. sep 2020

@sono2 tak keď sme začínali s odstavovanim tak to keď videla bolo koniec ale teraz už keď je asi taký dlhchsi bez mlieka tak nerobi jej to taký problém ako na začiatku

miadi
1. okt 2020

mam z toho zmatok mate 15mesiacov a odstavili ste sa dobrovolne ci to bol len napad tej starsej z vas? Ci ta z vas ktora naozaj ma 15mesiacov sa chcela tiez odstavit? Nemalo by to mat vplyv na spanok. Ja som teda kojila 3.5r a ked som konerne prestala tak mala konecne prespala celu noc odvtedy sa naopak spanok zdokonalil. Možno Vam idu zuby?

momkaa
autor
1. okt 2020

@miadi ja som chcela už ukončiť v zvládom na to že papa všetky ... nemyslím si že to budú zubky

miadi
1. okt 2020

@momkaa a davas teraz um ?alebo mlieko kravske?co mà vecer pred spanim? Mozno ju boli brusko. Materskej mlieko pomaha aj s travenim jedla.

momkaa
autor
1. okt 2020

@miadi tuhé jedlo a občas jej dam kravske mlieko ale nemyslím si že by ju bolelo brucho cez deň normálne papa a aj všetko behá smeje sa všetko a spí aj 4 hodiny poobede takže neviem či je to bolesťou brucha to by sa krcila alebo niečo a pravidelne ma syolicu každý deň aj 3 niekdey do dňa takže to si nemyslím