Vyvracia všetko mlieko a nemám jej čo dať. Čo robiť?

chrumen
17. jan 2011

ahojte mamičky, moja dcérka ma 3 týždne a jediné s čím máme problém je kojenie. Kojím ju vždy z oboch prsníkov, pekne sa napapá - cicia cca 25 minút, no už sa nám zo pár razy stalo že po kojení skoro všetko vyvracia(pritom si odgrgne) a potom si zase pýta. Ked ju však priložím tak je mrzutá lebo jej mlieko už nejde tak ako na začiatku kojenia, potiahne si tak trikrát, potom sa odtláča a mrnká a takto je to dokola aj dve hodiny. Väčšinou takto vystrája večer, vidím že je už aj unavená ale stále si pýta, nepomáha ani cumel na ukludnenie ... prikrmovať ju nechcem ale neviem akoby som jej vtedy pomohla.

martinka123
17. jan 2011

My sme na tom uuuplne rovnako.Sa mi zda akokeby som "stratila"mlieko zo dna na den.Jej tam fakt ide minimum a aj to so strasnou namahou.Skusam odsavat ale vobec sa mi nedari...takze tiez si necham poradit 😢

julienka
17. jan 2011

V tretom tyzdni to bolo podobne aj u nas.. mala ma rastovy spurt a papala by staale. Chce to cas.. Davat cucat, prsniky dostanu info, ze maju produkovat viacej mliecka! Drzim palceky!

miskap
18. jan 2011

@chrumen Možno si len myslíš, že sa pekne napapá, keď je mrzutá po nadojčení. Niekedy sú deti na prsníku hodinu, ale nevypijú nič, len dudkajú. Niektoré deti sa najedia aj za 5 minút. Nesleduj čas, pozoruj dieťa, či aj prehĺta. Mám dojem, že ju možno rýchlo presúvaš na druhý prsník a nevypije prvý dodna. Pri maličkých detičkách pomáha stláčanie prsníka, aby išlo viac mliečka. Keď prestane piť a saje naprázdno, stlač prsník a tým pomôžeš malej, aby vypila aj zadné mlieko. Keď už nebude piť ani po stlačení, daj ju na druhý prsník. Ak ju necháš odgrgnúť, skús ju pomaličky dvíhať a netlačiť na bruško. Lepšie je len ju trochu zdvihnúť v polosede. Grckanie môže spôsobovať prudké dvíhanie a tlačenie na bruško.

chrumen
autor
20. jan 2011

ahojte mamičky, došlo to tak daleko ze sme nakoniec navstivili lekarku a zaver : skaredy reflux ... : ☹ ☹ nuz tak ideme bojovat aby dobre bolo

adupal
22. jan 2011

Držím ti palce, aby si mala veľa mliečka a Silvinka, aby pekne papkala. Ako ti priberá?

chrumen
autor
23. jan 2011

@adupal chvalabohu priberá krásne ... od prepustenia z nemocnice ( 2. januára) pribrala 600 gramov takze pohodicka 🙂 aj to zvracanie sa uz upravilo, vecer ma potrebu vytrapit nas ale nevadi lebo v noci potom spinka dobre 🙂 a vam sa ako darí? sak za chvilku budu mat uz mesiac ... ide to ako voda, ja sice stracam prehlad o tom aky je den ale nevadiiii 🙂 ked budeme este trosku vacsie tak prideme na navstevu 🙂

adupal
25. jan 2011

@chrumen Budem rada ked pridete, už teraz sa teším. My ideme zajtra do poradne, tak potom dám vedieť, kolko sme pribrali.