Odmietanie prsníka štvormesačnou dcérkou

adka998
13. jún 2022

Ahojte. Mám taký problém. Moja 4m. dcéra sa úplne zmenila zo dňa na deň. Cely deň má cumel a prsník už vôbec nechce. Keď ju priložím, tak len plače a nervačí, až kým jej nevratim cumlík. Papa z fľašky UM a mne sa už tvorí veľmi malo mlieka. Myslite si že už je koniec s kojenim alebo mam ešte nejakú šancu? Stále sa snažím prikladať ale odmieta ho. Aj v noci keď je ospalá a zobudí sa na papanie, najprv jej dám prsník ale neskôr sa odtiahne a dokrmim ju už UM. Ja už som zúfalá. Doteraz bola závislá len na prsníku a cumel nechcela ani vidieť a z ničoho nič chytila cumel a odvtedy ho ma stále a prsník už neexistuje. Cumel nám veľmi pomohol na uspavanie a ukludnenie celkovo za čo som rada lebo doteraz to bolo fakt že nonstop bola na mne a na cecku ale už nechce ani jesť z prsnika 🥺 tak veľmi som chcela kojiť 😞 aj keď od začiatku bola aj na UM ale vždy si vypýtala prsník a chcela byť na mne teraz už vôbec.
Flašku som začala pouzivat už v pôrodnici, kedy robila presne toto isté. Nemohla vidieť cecok. Revala vždy keď som ju priložila. Potom jej v prvom tyzdni prestrihli uzdicku a odmietala zase flašku a len som kojila. Neskôr som dávala UM na noc a cez deň kojila, lenže veľmi slabo priberala, tak som začala dávať flašku aj cez deň. Momentálne je viac na umelom ako kojená. Od začiatku ako si pýtala prsník, tak väčšinou len ako cumel na ukľudnenie, na zaspanie a tak ďalej. Aj laktacnu som mala u seba lebo som chcela nech mi pomôže zvýšiť tvorbu mlieka ale skonštatovala, že ho naozaj využíva väčšinou ako cumel a sem tam si potiahne. Pekne papala len keď som mala úplne naliate prsia, že nemusela až tak ťahať. Tak mi poradila, že mám skúsiť cumel, nech ten využíva na ukľudnenie lebo že tak fungovať nemôžem že bude mat zo mna dudku celé dni. Tak som skúšala ale nechcela cumel vôbec. Vždy ju natahovalo a vypluvala ho. Lenže ako mala 4 mesiace, z ničoho nič cumel chytila a pekne zaspavala s cumlom ale prsník si cez deň pýtala čo bolo v poriadku, že ma chce cítiť a pomojkali sme sa a tak. Ale zo dňa na deň začala prsník odmietať a úplne cítim že aj prsia sú akoby prázdne. Sem tam sa mi nalejú a spravia boľavé hrčky, tak vždy sa ju snazim priložiť nech ju nakojim ale nakoniec to skončí tak, že idem do sprchy a odstrieknem si tak aby sa mi uľavilo a neboleli ma. Veľmi dúfam že sa to zase upraví ale bojím sa, že uz ju na prsník nedostanem a skončila som s kojenim 😞 musím povedať, že mi to normálne chýba, že ju takto nemôžem mať na prsníku vôbec. Čo by ste mi poradili? 😔

anetkaadamko
13. jún 2022

@adka998 Ja to iste...mlieko si odsavam...myslim si, ze nie je dolezite ako to MM prijima, ale ze ho ma....aj keby ken 1x denne.

adka998
autor
13. jún 2022

@anetkaadamko Ja odsávačku ani nemám. Nikdy som si mlieko neodsavala. Myslíš, že by som si ju mala kúpiť aj keď už mám len minimum mlieka?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
13. jún 2022

Mozes si odsavat a davat jej cez flasu, ale podla mna je to cista otrocina, ved to zaberie aj dost casu, kym to ta odsavacka povytaha, nehovoriac o tom ze niektore zeny si ani nedokazu poodsavat tolko co maju v prsnikoch. Skus jej dat prsnik ked bude cez den spinkat. Ked uvidis ze sa prebudza tak skus to vtedy rychlo a uvidis. Ja som bola u laktacnej a tvrdila ze kazde dieta sa este v spanku chyti. Inak kojim 5,5mesiaca, ale tiez su to vydrete mesiace s kojenim. Dlho dlho som malu kojila tiez len v spanku lebo mala bojkot. Aj cumel ma.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
13. jún 2022

@adka998 skúste zrušiť cumel, ten vám to zrejme kazí

adka998
autor
14. jún 2022

@janka_266 lenže ona reve dovtedy kým jej ho nedám. Už som to skúšala. A keď jej dám prsník tak sa otáča na druhu stranu a vystiera sa s nervami. 🥲

zufka10
14. jún 2022

@adka998 ahoj, to čo opisuješ je klasický štrajk kvôli cumlíku. Ak chceš dojčiť, odpoeúčam Ti skupinu laktačná poradňa. Tam sa také veci riešili už opakovane.

janka_266
14. jún 2022

@adka998 nám sa podarilo omylom zrušiť cumlík tak, že keď bol chorý sme mu dali kalciovy sirup a hneď za ním cumlík 🤣 potom ho už ani vidieť nechcel, az neskôr som si prečítala, že po liekoch sa nemá dávať. Cumel 🤣

essenceee
20. jún 2022

neviem poradit, lebo moja dcera od narodenia sa nejak nechcela prisat a nikto nevedel prečo, takže mi vyrastla na umelom mliečku sunar