Zrušenie nočného dojčenia

beatrice1111
8. júl 2023

Ahojte, mám skoro 17 mesačnú dcéru, od malicka dojcena, aj som uspavala na prsníku čo teraz robím len večer. Zrušila som denne kojenie nakoľko som bola tehotna(ale už nie som) a naucila som ju zaspávať v kociku. Už ma len jeden spanok. Večer zaspáva na prsníku. Chcela by som odstaviť už aj večer. Párkrát sa nám stalo že sa napila ale nezaspala, až kým som sa netvarila ze spím a potom zaspala. Celých 17 mesiacov spi celu noc 🫶🏻 raz bola cez deň taka unavená ze ani do kočíka sme nestihli ísť a zaspala v posteli. Máte nejakú radu ako prestať s večerným kojenim? Ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
9. júl 2023

Nemam rada, keď niekto radí, že choď preč a nech uspáva niekto iný.. akože prečo? Prečo sa zbavovať zodpovednosti a nech si to vytrpí ten plač niekto iný? Však normálne buď pri nej a nedaj. Snaž sa ju uspať nejak inak, hladkaním, spievaním, hocičo len nedávaj prsník. Dieťa za pár večerov pochopí, že nedáš a už sa potom o to snažiť nebude. Ja som odstavila v 16-tich mesiacoch. Absolútne som do toho nezaťahovala niekoho iného nech ju ide uspať. Normálne sme si lahli do postele a vysvetľovala som, že mliečko už nie je. Odstavila som keď som bola v 13-tom týždni cca (už to bolo dosť nepríjemné). Plakala 2 dni aj obedný spánok, aj večer ale normalne zaspala. Potom už úplne bez plaču. Teraz ma vyše 18 mesiacov a pred 3 týždňami sme rušili cumlík rovnakým spôsobom. Plakala asi týždeň vždy pri zaspavaní, ale teraz si už ani nespomenie. Držím ti palce a už raz keď sa rozhodneš nedať, tak nedaj, aby si ju zbytočne nedoplietla. Musíš vydržať, aj pre ňu je to ťažké.

beatrice1111
autor
9. júl 2023

@ls56 ďakujem za mile slova
Neplánujem ju davat uspať niekomu inemu, keď mne zaspi aj tak len že sa tvarim že spi a ľahne ku mne a zaspi
Zbieram odhodlanie kedy bude ten večer že si poviem ideme na to ale ešte asi potrebujem čas 🤣 nezmenilo sa niečo vo vašom vzťahu? Lebo aj take som počula že dieťa je na mna naviazané hlavne kvôli kojeniu.

ls56
9. júl 2023

@beatrice1111 zmenilo, je na mne závislá ešte viac, ako bola 😀 hlavne keď sme zrušili aj ten cumlík, tak začala zaspávať na mne. Nie je to moc pohodlné nakoľko som v 21tt, ale ešte sa to da zvládnuť. Musíš to hlavne chcieť, lebo ak sa na to necítiš, tak by som to odložila ešte o pár týždňov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
9. júl 2023

@elizabet173 dieťa musí pochopiť aj to, že je mama, nebude sa kojiť aj tak. Pár dní a pochopí. Nechápem prečo by mala matka svoju zodpovednosť za to davať na krk niekomu inému. Ona kojila, vytvorila si puto, tak nechapem ten útek. Dieťa potrebuje matku v ťažkych chviľach. A odisť od dieťaťa keď samo o sebe je zrušenie kojenia preňho ťažke? To ma byť este aj trest pre dieťa?

beatrice1111
autor
9. júl 2023

@ls56 Tak dnes sme skúsili. Mlieko už vôbec neuspava druhý deň, tak som sa robila že spím a vtedy plač keď videla že nespim sa ukludnila a ležala na mne, ani za toho svätého som ju nemohla dať dole drzala sa ma ako kliešť 🤣🤣🤣 zaspala na mne a potom som ju preložila
Zajtra kupujem elastický obväz a ideme na to

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
10. júl 2023

@beatrice1111 ona si musí hlavne nájsť nový spôsob ako zaspí, je to aj pre ňu ťažké,lebo prakticky bola zvyknutá na to takmer 1,5r čo je dosť dlhá doba. A zrazu jej to niekto vezme. Moja tiež zaspáva na mne a potom ju preložím. To zvládnete 🙂

beatrice1111
autor
10. júl 2023

@ls56 ďakujem, dnes úplne bez mlieka, len trochu vody vypila a zaspala skôr ako včera, je to na dobrej ceste. Len ma trochu napadlo, čo jej miesto toho dať? Umele mlieko nechce ani kravské, vlastne žiadne 😂 alebo davat každý deň jogurt aby mala aspoň akú takú mliečnu dávku?

ls56
11. júl 2023

@beatrice1111 ja dávam jogurty,syry,smotanové omáčky robím,do kefíru jej mixnem banán napr aj s jahodami…cottage do placiek.. no je toho mnoho 🙂 ale jasné, musí jesť mliečne výrobky

beatrice1111
autor
14. júl 2023

Tak už je odstavena 🙂 bola som pri nej vždy ja, kazdym dnom menej mrncala ale celkovo to nebolo nič hrozne, napije sa vody a spi, aj obedny spanok pekne v posteli. Na mlieko už zabudla, jednoducho som povedala že už neni 😆 ďakujem za všetky rady

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beatrice1111
autor
27. júl 2023

@magda15 pije len vodu😀

ls56
28. júl 2023

@magda15 načo flašu, dieťa v takomto veku už piť mlieko vôbec nemusí, pokiaľ ma stravu bohatu na mliečne vyrobky… oduči od prsnika a zbytočne bude učiť na niečo ine z čoho by musela znova odúčať
Moja ma 19m a pije len vodu už 3 mesiace aj niečo