Aké kvapky dávate deťom na koliky?

petulka_1
21. aug 2010

Chcela by som vediet ci niekto davate biogaiu? A od kolkych tyzdnov?

desmodka
21. aug 2010

my davame kazdy treti den infacol, nas zatial koliky netrapili, ale pre istotu od 2. mesiaca sme zacali davat

henri001
21. aug 2010

my sme zacali s biogaiou koncom 3 tyzdna , speci na koliku som davala par kvapiek sab simlexu pred kazdym kojenim

kejtty
21. aug 2010

nam pomohla biogaia od 1 a pol mesiaca, sme davali malemu kazdy vecer a koliky presli za par dni, no pre istotu sme mu ich podavali az do tretieho mesiaca. Na krabicke je pisane ze az od 3.mesiaca sa ma podavat, ale vraj keby si kupila v cechach biogaiu tak na ceskych krabickach je pisane od 1.mesiaca... neviem... 😀

katarina822
21. aug 2010

my sme pouzivali kvapky sab simplex asi od.mes. do 3mes. 3krat denne po 10kvapiek. ta biogaia to su probiotika? ked chces pozri do temy https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/kolika-u-2-tyzdnoveho-babatka/

dada78
21. aug 2010

najviac zabrali Sab Simplex, skúšali sme aj Espumisan, ale ten nemal taký účinok

zucha
21. aug 2010

u nas najviac zaberal sab simplex

helen
21. aug 2010

U nás naopak najviac zabral Espumisan, ale neboli to vyslovene koliky, skôr nedostatočnosť brušného lisu.

dena69
21. aug 2010

u nás nezabrali ani biogaja ☹ ani espumisan 😠 ani sab simplex 😠 ...jediné čo nám zabralo a to: 100% Baby calm .... 🙂 je prírodný a stojí len 4€...vrelo odporúčam 😉 😉 😉

cmulinko
21. aug 2010

pouzivala som Infacol a bola som s nim max spokojna.

icerna
21. aug 2010

u nas nezabrali ani jedny,a po infacole este viac plakavala ☹
ale po 3mesiaci to preslo 😀

babatko88
23. aug 2010

ja som dala Espumisan, brali sme ho len 5dní a odvtedy dobre, zabral pomerne rýchlo, takže som s ním spokojná

lila61
23. aug 2010

ja davam Baby calm a som velmi spokojna, maly si "poprdkava" o 106 🙂

lienka1
23. aug 2010

U nás najviac zabrala Biogaia v kombinácii s Espumisanom. Biogaiu používam s prestávkami dodnes, na posilnenie imunity.

brumka
23. aug 2010

ja davam Infacol, zo zaciatku pred kazdym kojenim jednu kvapku, teraz davam par krat do dna. Asi od tretieho tyzdna jej ho davam, ani jedna kolika, pekne prdkame.

jenie123
23. aug 2010

my sme zacali espumisanom, k tomu sme pridali Biogaiu a teraz sme vymenili espumisan sab simplexom.. a aj tak nam to nezabera.. chcela by som vyskusat infacol, mozno pomoze..

ivanka85
24. aug 2010

nam nezabral Infacol vobec, biogaiu davame kazdy den, ta je fajn a teraz este ideme skusit kvapky baby calm..

alienka73
24. aug 2010

Nam nezabral espumisan ani sab simplex ani infacol a este som chcela skusit baby calm ale nezohnala som zatial v ziadnej lekarni. Biogaiu sme davali ale posledni dni som na nu zabudla. Mimochodom asi nezabrala lebo bruska ich trapia stale. Neviem ci je to az kolika lebo ta trva tusim tri hodiny a tolko zas az neplacu, ale aj tak sa trapia dost.

katherine27
24. aug 2010

Ahojky, tak my máme bohaté skúsenosti s kolikami, od narodenia, cca 2 mesiace, bola to hrôza,neprajem skutočne nikomu, kolika celý deň a v noci zaspal už od únavy, najedol sa a bolesti, skúšali sme všetko možné, nič nepomáhalo, s manželom sme odpadávali od únavy..až som objavila probiotika Dophilus, po 1 dni používania, koliky zmizly, dávala som 1 denne..teraz už nedávam..skutočne ich doporučujem, keby sme o nich vedeli skôr ušetrili by sme si veľa síl, nervov, plaču a pod..takže ja som za Dophilus 😉

elenaakiko
11. júl 2012

Nám pomohli kvapky Baby Calm, sú 100% prírodné, dostať ich v lekárni, stoja cca 4 eurá. sú super, nám espumisan a sab simplex nepomohli...a ešte rektálna rúrka nám dosť pomohla. ale tie kvapky sa môžu dávať aj pred každým papaním. a sú od 1. mesiaca dieťatka 😉

mooncherry
15. júl 2012

no ja som vyskusala zatial iba espumisan , pomohol ale nakolko baby calm je na prirodnej baze zajtra ho idem hned kupit.

severankasr
15. júl 2012

espimusan, infacol, sab simplex, biogaia, nic z toho nepomohlo, styri mesiace sme prerevali od bolesti kazdu noc bez spanku 😒

alicka7
15. júl 2012

sab simplex

nikki28
15. júl 2012

my sme davali na noc espumisan, ale ked som pri kazdom prebalovani s malym pocvicila nozickami, nepotrebovali sme ani ten 🙂

monika2606
15. júl 2012

ja si myslím že na koliku nezaberú žiadne kvapky....ak áno tak to podľa mňa nebola kolika, my sme poskúšali všetko a nič, iba sme museli vydržať kým to prešlo

rough
15. júl 2012

nam najlepsie zabral recept starych materi (co som aj ja brala, ked som bola malinka) a to odvar z kminu. kavovu lyzicku kminu zaliat cca deci vriacou vodou. ak je na um, tak primiesat do mlieka, ja dojcim, takze chlipol malu lyzicku odvaru rovno do pusy. krasne si poprdkaval a po kolikach ani stopy. btw. zacinali sme espumisanom, bol ok, ale nechcela som mu to davat dlhodobo. ak maminka dojci, odporucam pit vela fenikloveho caju.

tinki
19. júl 2012

Ak má často koliky, je dobré, ak matka kojí, na nejaký čas vynechať aj mliečne výrobky...

nanulik
19. júl 2012

my sab simplex, mai sme aj espumisan, aj infacol. ale sab bol najlepší

siusinocka
19. júl 2012

sab simplex, je dobrý v tom že po otvorení sa môže dlhšie užívať. mylím že espumisan alebo ten infakol sa musel po mesiaci vyhodť a malému zabral najlepšie sab, ale samozrejme sme sa snažili viac cvičiť a ležkať na brušku aby to išlo samovoľne 🙂

janka03
19. júl 2012

Aj pre nás bol sab simplex najlepší 🙂

sluci
19. júl 2012

infakol trochu pomohol, espumisan mi hneď malý vždy vyvvracal...:( a inak nepomáhalo nič... masáže, cvičenie, teplo.. proste nič.... pretrpeli sme si to :D