Kto má skúsenosť s kvapkami BioGaia?

dadinka123
7. nov 2010

Ahojte, chcela by som vedieť, či niekto používa probiotické kvapky BioGaia a aké má s kvapkami skúsenosti. Ja mám 2 mesačné bábätko, s veľmiky bolesťami bruška a tiež aj s vetríkmi, ktoré sú dosť veľké a bolestivé. Naša pediatrička nám aj doporučila vyskúšať tieto kvapky, ale už 3 den má malinká dosť riedku stolicu - skoro až ako hnačku a aj mi zvracala. ☹
Ďakujem za odpovede ☹

ajluirnaaj
7. nov 2010

ahoj, my sme ich pouzivali, bola som spokojna, a stale ich davam s prestavkami. mame rocneho chlapceka. je to dobre aj na imunitu🙂 ale mali sme koliky aj tak.... a plakal... to treba len vydrzat! drzim paste

evickapooh
7. nov 2010

bio gaia je dobry dophilus je lepsi

kaja73
7. nov 2010

mne maly,tieto kvapky začal tolerovat az ako 5 mesacny.Dovtedy bol po nich vzdy nervozny a plačlivy.Tak som davala infant dophilus.Opakovane som sa vracala k bio gaye a vždy bol problem.Teraz ich však uživa už 5 mesiac a som s nimi konečne velmi spokojna.Kakame každy den,netrapime sa so zacpou,ktora bola naš verny kamarat.Infant dophilus nam ju nevedel odstranit,ale ani mu nerobil problemy.Tiež nam bio gaya pomaha na ekzem 🙂

stvura
7. nov 2010

Mne nepomohli ani BioGaia, ani Dophilus pri malom...len fakt pockat a preckat tie prve3-4 mesiace 😝

blumka
7. nov 2010

nam pomohla biogaia v spojeni s espumisanom...biogaia 2 kvapky denne a espumisan 3x denne 15 kvapiek..jedine toto pomahalo 😉 ale najviac pomohol cas 😉 po troch mesiacoch koliky zmizli.

feriva
7. nov 2010

My ich tiež používame, sú veľmi dobré.

indiankaindi
7. nov 2010

Vrelo odporúčam, my si nevieme vynáchváliť. V tej chvíli nám prestali koliky a dovtedy nezaberalo absolútne nič.

katka.ott
7. nov 2010

tiez mozem len odporucit. bez bola stolica kazdy 3-4 den a so strasnymi bolestami bruska. ked sme zacali uzivat BioGaiu, bolo to sice kazdy druhy den, ale uz bez bolesti a neustaleho placu. po cca 2 mesiacoch sa vsetko upravilo 😵

p69majka
7. nov 2010

Ahoj. My používame BioGaiu, lebo malá mala naopak problémy, že kakala iba cez rektálnu trubičku. Teraz je to ok. Dávam ich aj kvôli imunite a teraz je aj chorá a berie antibiotiká a vtedy sú zvlášť vhodné. Do troch mesiacov mávala tiež koliky a lekárka nám predpísala kvapky Sabsimplex, tak sa skús opýtať pediatričky 🙂

lucula73
7. nov 2010

kvapky sú to dobré,ale veeeeľmi rýchlo sa nám minuli....veľmi dobrý je aj prípravok Infants dophilus,je to prášok a vydrží o moc dlhšie 😉

rebecca2006
7. nov 2010

Mám výbornú skúsenosť, ale ako babenky písali, strašne kráto vydrzžia a vyjdú draho. Napriek tomu nám to funguje´, skúsial som a iné probiotikám, ale neosvedčil sa nám spôsob podávania alebo chuť prípravku- tak me vyhodili z kola von NUtrolin B- malý sa o Ňom povrackal. Pri ioGai len vidí fľaštičku a už otvára pusu 😀

cora73
7. nov 2010

My sme mali aj BioGaiu,aj Infant dophilus,a skor sa priklanam k nazoru,ze su to zbytocne vyhodene peniaze,lebo ked som spravila test ucinnosti,tak som ich mohla vyhodit do kosa.. 😠 😠
Infant dophilus sme kupili viackrat a boli na nic..a to sme ich uz potom z lekarne prevazali domov zabalene v chlade a nepomohlo..
dajte do pohara s teplym (hocijakym) mliekom par kvapiek a lebo trocha prasku a nechajte to 24 hodin v teple,napr na kuch.linke a ked sa vam mlieko nezrazi-neskysne,tak ich mozte hodit do kosa...
ak vedel niekto o naozaj ucinnych probiotikach,bola by som rada nazvu... 😉

iinuska
7. nov 2010

ja som pri kolikach davala espumisan a pomohol

11motylka11
3. apr 2012

Aj mame Biogaiu,strasne rychlo minuli a kratko vydrzia. zbyotcne vyhodene peniazky. biogaia je velmi dobre kvapky,velmi pomohlo. ked nemusim davat kvapku biogaia tak moze byt toto HIPP -> http://www.detskastrava.sk/product/hipp-2-bio-c... ??????????? Poradite mi to dakujem pekne moc

p.j.jacky
3. apr 2012

spokojnost,pomohli nam...sice drahe,ale super.

kvetinka211
3. apr 2012

nam ich lekarka odporucila ked malinky nechcel jest kvoli bolavym zubkom ... no zacal jest lepsie tusim este pred tym nez som ich dala ... vacsinou sme mali problem ich vobec dat, lebo straaasne pomaly kvapkali, par krat mi ich vylial z lyzicky, no katastrofa ... takze chvili som ich jedla aj ja a potom sme na ne zabudli a asi sa vysusili alebo co ... no skoda toho, boli dost drahe ... ale nastastie sme ich vlastne nepotrebovali ...

cecil36
4. apr 2012

Zbytocne vyhodene peniaze podla mna, Nam vobec nezabrali ani na kakanie ani na bolesti bruska ani na prdiky. Pomohol nam obycajny caj, hipp mliecko a espumisan 😉

dankadina
4. apr 2012

nam sa stokrát lepšie osvedčil infant dophilus

xenicka13
4. apr 2012

jedina zachrana ked ma babo antibiotika a hnacku z nich

zuzka1008
4. apr 2012

my sme ich mali su priserne drahe a vydrzali len týžden

nanulik
4. apr 2012

drahé ako šlak a ked je už iba na spodu tak to nejde vykvapkať. a ked sa otvoria musia sa spotrebovať. ale nedávala som ich malému stále. ken ked bral ATB, alebo ho prehánalo z nekjakého iného dôvodu. Teraz máme laktobacilky baby. a to použijem tu tabletku do mlieka len podla potreby. a nie na noc lebo vtedy sa mi vidí že horšie spí

cubana
4. apr 2012

my sme tiez davali synovi, pomohli
🙂

biancaneve
4. apr 2012

nám pomohli aj po hospitalizacii z dovodu campylobakterialnej enteritidy-hnačky s prímesou krvi, súhlasím s názorom, že ide o pridrahé liečivo avšak v našom prípade sa oplatilo investovať. A hlavne malá ho toleruje.

rora
4. apr 2012

sice drahe, ale nam len to pomohlo, cize urcite sa oplatili 🙂

tararovicova
4. apr 2012

Tiež sa pripájam k tomu, že sú drahé, ale aj my sme ich užívali dlhodobo a pomohli. Určite tie peniaze stoja za to, aby bolo dieťatku lepšie. 😉

drobec33
4. apr 2012

@cora73 prosim ta naco bol dobry ten test ucinnosti? Celkom som to nepochopila, co to ma dokazat. Dakujem 🙂
@dadinka123 my sme pouzivali pri druhej najprv BioGaiu, ale zacalo ju z nej zapekat a kombinovali sme este tiez so Sabsimplexom. Potom nastupili Infant Dopfilus a vsetko sa upravilo. Probiotika davame dodnes, podla mna su pre maly organizmus potrebne.

hajanka
4. apr 2012

Odporucam. Neterke tiez pomohli, mala problem sa vykakat a po zacati podavania probiotik Biogaia, do tyzdna bol viditelny ucinok (nastup ucinku je rozny, treba len pravidlene podavat, neprestat), podavaju sa jej pravidelne kazdy den uz od 2mes az doteraz (ma 12mes.) a odvtedy nemala ziadny problem s kakanim, alebo travenim. Rozhodne ich odporucam, probiotika su velmi prospesne aj na imunitu, nie len na travenie. (skoda, ze som o nich nevedela ked som mala syna, lebo s nim sme si toho riadne vytrpeli)

januschka10
4. apr 2012

Aj ja som davala malemu Biogaia, su to zive bakterie, urcite prospesne na imunitu, vsetko zalezi na zdravom creve. Nevyhovuje mi len to,ze ich treba mat v chladnicke, takze sa nemozu brat so sebou na cesty. Ja momentalne davam malemu Nutrolin-B, ten obsahuje aj vitaminy B, su to tabletky a rozpustaju sa vo vode (pozor, probiotika sa nedavaju s teplym napojom). Davide uz je velky, moze aj probiotika v tabletkach, on mi to aj prehltne, dobry je aj Probio-Fix,ale to su tabletky.

opica89
11. okt 2012

chcem sa opytat ci tie biogaia kvapky staci dat len 5kvapiek za cely den? moj maly ma zajtra týžden co nekakal, napapa sa poriadne, brusko tvrde nema, poprdkava ale obcas mam pocit ako by plakal od bolesti cely sa napne a place ale len co ja viem 5 minut a potom to prejde. už neviem co mam robit nestastna som s toho ci je to v poriadku. už ani neviem co mam jest sa bojim ci možem to alebo ono 😒

veronininika
11. okt 2012

Ahoj, áno, stačí len 5 kvapiek...môžu sa aj dlhodobo užívať. My ich papáme už asi 2 mesiace a veľmi nám pomohli 🙂 A keď sa nevie tvoj drobec vykakať, skús zjesť slivky- sušené alebo kompót. Ak kojíš,teda...Moja bola po nich do pol hodiny zakakaná až po uši 😀 😀 😀 Ale to som skúšala ešte pred tým,ako sme začali s BG, odvtedy problémy s kakaním nemáme 😝 Klop-klop 😉