Čo pomôže na zapareniny na zadočku?

veroniqua25
6. jan 2013

chcem sa opytat ktore dobre kremi alebo oleje pudre su vhodne na zapareni zadocek ?vdaka

veron333
6. jan 2013

Nakoľko malý nemal problém so zapareninami,používali sme Rybilku alebo Aviril a keď už sa vyparil,dávala som mu Sudokrém,ten je výborný....

tatiana7777
6. jan 2013

Sudocrem 100% ja pouzivam od narodenia dcerky a nemali sme ziadnj zapareninku. Papa

janulkama
6. jan 2013

sudocrem 🙂

ocko78
6. jan 2013

pytiol je perfektny..uz na vzniknutu spareninu..pomoze rychlo..kupis v lekatni bez predpisu

smutnuckaaaa
6. jan 2013

Imazol a zabal z dubovej kory.....nam pomaha

cicuska9999
6. jan 2013

urcite sudocrem

vintinka
6. jan 2013

U nas zabral jedine Imazol Krem..maju ho v lekarni..vyskusala som vsetko mozne a pri velkom zapareni jedine tento..odporycila mi ho pediatricka..na preventivne stacili tie co pisu baby..

ivia123
6. jan 2013

určite IMAZOL KREM

kvietocek55
6. jan 2013

treba vyskúšať čo vyhovuje.. nám napríklad nezabral ani bepanthen, ani sudocrem, imazol mi dr. kázala dávať len v nevyhnutných prípadoch.. najviac zabrala pasta s rybím olejom od fi. galvex.. je lacná a zaberá okamžite..

cubanka
6. jan 2013

u nas najrychlejsie bepanthen

tatrankamoja
6. jan 2013

ja som používala sudocrem, prípadne pytiol. sudocreme používam dodnes, keď malinká príde a hovorí, že ju štípe cika....umyjeme a namastíme. skutočne najlepší krém na detské dupky, čurky, pipíky..... 😉 😉 😉 😉 ale odporúča sa aj pri maličkých poraneniach, príp. vyrážkach - ako dezinfekčný prostriedok - teda má široké použitie....

8natka
6. jan 2013

odporučam Pavlovičovu mast,rychle hojenie,na prevenciu Sudokrem

tanduliatko
6. jan 2013

Hypermangan nam pomohol

nika5214
6. jan 2013

určite bepanthen a ked si prečitaš na sudokrem zloženie tak dva krat nepoteši co obsahuje tolko k nemu bepanthen určite mala mala črevnu virozu mala katastrofalny zadok a pomohol jej za dva dni odporučam

ivana919
6. jan 2013

nam jednoznacne pomaha uvareny repik - na 5 min robim po kazdom prebaleni obklad a necham zaschnut. Nasledne na to natriem bepanthen. Do 2 dni su zapareninky prec...

zunolu
6. jan 2013

Ja ako prevenciu používam Sudocrem a keď má zapareniny Pityol ten nám pomáha najlepšie. Už po prvom natretí je to vždy lepšie.

mircalla
6. jan 2013

Sudokrem. imazol, ked to bolo ozaj zle, ale pozor, nesmie sa viac ako 2 krat denne

salma22
6. jan 2013

bepanthen ,rybilka alebo cista voda s mydelkom

drobcek26l
6. jan 2013

Nám jednoznačne pomáha Sudocrem

bubula_007
6. jan 2013

Nám pomáha sudocrem, raz sa stalo, že sme mali škaredú zapareninu, vtedy sme dali imazol a poumývali repíkovým odvarom. Vyskúšaj a uvidíš, čo u vás zaberie.

dodkap
6. jan 2013

pripajam sa k Imazolu 🙂

kacenad1
6. jan 2013

Nám tiež pomáha ten krém s rybím olejom, zostane tam kde ho natreš, neošúcha sa o plienku. večer sme natreli a ráno bolo všetko v poriadku 🙂

cecil36
6. jan 2013

Bepanthen na striedacku s nechtikovou mastou, plus kupanie v repiku. Lepsia kombinacia ako imazol plus- aspon u nas. A to mal maly strasne zapareny zadocek z hnaciek z laktozy.

lubina
6. jan 2013

ja nedam dopustit na Sudocrem,mozno niekto povie, ze je drahy, ale mojamladsia ma 4 roky a ak ma nejaku zapareninku, ze si sama zle utrie ritku, tak sudocrem to hned vyriesi 🙂

mima89
6. jan 2013

sudocrem...jednoznacne...🙂

stanislavao
6. jan 2013

sudocrem, alebo ked je to este vaznejsie, tak imazol krempasta.

mj28
6. jan 2013

u nas Nivea SOS krém 🙂 pri oboch detoch len to .... 😉

tatramatka
6. jan 2013

Od narodenia pouzivame jedine Bepanthen a pre moju dcerku je to najlepsi krem na trhu (jedine minus je jeho cena na sk). Vyskusali sme viacero kremov (rybacia mast, sudocrem), ale ani jeden nam nerobil dobre. Podla mna je sudocrem velmi tazky, hutny krem a obsahuje zinok. V nemocnici davame rybaciu mast a pri zaparenej ritke, kt. je naozaj skareda slaby hypermang. roztok-obklady a pytiol, imazol je krajne riesenie kedze je to antimykotikum. Ja osobne som davala, ak sme mali nejaku reakciu na plienky termalnu vodo napr. od La RP a Bepanthen a ziadne zapareniny, ani v tych najvacsich horucavach.

martini
6. jan 2013

veroniqua25 Ja sa idem poriadne rozpísať, ale skúsim komplexne zhrnúť moje zistenia a skúsenosti: Ja bežne používam sudokrem, rybilku a olivový olej z lekárne - na noc sudokrem a cez deň, ked je ritulka OK, tak ich striedam tak, že jedno prebalenie dám rybilku, inokedy olivový olej a inokedy zasa vobec nenatriem (aby pokožka nestracala vlastnú schopnosť sa starať o seba a nebola zvyknutá, že jej vždy nejakým kremom pomáhame - toto nie je môj výmysel, mám to od lekárky aj od duly). Sudokrem je veľmi fajn, obsahuje dosť zinku a fakt pomáha na stredný stupeň zaparenín, aj ako prevencia. Ale keďže zinok vysušuje, preto to striedam práve s mastnejšími krémami (rybylkou a olejom). Ale keď je už zaparenina fakt silná, tak ti už ani sudokrem nepomôže. Nehovoriac o tom, že na poriadnu zapareninu sa to už nedáva, lebo štíííípe. A keď ti do troch dni zaparenina po sudokreme nezíde, tak už nemá zmysle ho dávať (toto tiež nie je môj výmysel, ale potvrdené odborníkmi) a treba dať Imazol. Mám dojem, že existujú dva typy Imazolu, lebo jeden sa vraj dá kupiť v lekárni bez receptu a ja mám Imazol vždy na recept (možno je silnejší) a ten fakt zaberá. Ale súhlasím, že je to liek a treba ho dávať len v nevyhnutných prípadoch. Imazol sa má aplikovať tak, že sa natrie vyčistené postihnuté miesto a nechá trochu uschnut, aby sa celý neotrel do plienky. Ideálne je potom dať na to miesto gazu a nechať ju tam, tá ten krem trochu na pokožke zafixuje a zabezpečí, aby na pokožke pôsobil dlhšie. Nie je to nutné, ale fakt to pomáha, odporúčam. A podľa lekárky, ak je príčinou zapareniny bakteria, tak by sa mal používať aj pár dní po odídení príznakov, aby sa bakteria fakt vykynožila (laicky povedané). A posledná rada - aj ked sa to nejak extra neodporúča, ale mne sa osvedčilo na takú "mokvajúcu" zapareninu dať neparfemovaný detský púder, dobre to vysuší a ked sa spravia také mini chrastičky, tak viem, že už sme to zvládli a už bude len lepšie. A pytiol je vraj tiež fajn, ale pre deti do dvoch rokov sa neodporúča, len fakt veľmi ojedinele (obsahuje nejakú nevhodnú látku, nechce sa mi to teraz zisťovať čo je to, už aj tak som sa namúdrovala dosť, hihi). A jednoznačne v prípade zaparenín odporúčam plienky Pampers Premium Care, su podstatne savejšie a zabezpečia suchšie prostredie pre zadoček a hlavne často prebaľovať. Pri umývaní nepoužívať mydlo, aby sa pokožka ešte neoslabovala a nevysušovala. a ritku sprchovať pod tečucou vodou, nie moc teplou, skor vlažnou, to je pri zaparenine tiež doležité. A dokonca je vraj dobré pri silnej zaparenine sa dokonca vyhnut vode a umyvať (pri pocikaní) len olivovym olejom. Tak snáď som niekomu trolinku pomohla 🙂

lilinka274
6. jan 2013

ja by som určite nepoužila sudocream nášmu malému práveže zväčšoval zapareniny až tak, že mu tiekla krv a mokvalo mu to nakoniec sme použili tano hermal lotio a striedali sme to s infadolanom a imazol pastou a po 3 dňoch mu to úplne zmizlo odvtedy používame iba bepanthen masť a rybilku 😀