Kedy začínate dávať deťom Sinupret?

iveta7677
16. okt 2013

Syn prekonal nedávno veľmi silnú virusovú infekciu horných dýchacích ciest. Bol aj v nemocnici. Teraz začína mať nádchu, nič vážne. Kúpila som Sinupret. Chcela by som sa vás opýtať, že kedy začínáte dávať deťom Sinupret aj při ľahších nádhach, alebo len při vážnějších keď si už veľakrát fúka dieta nos?

zaza218
16. okt 2013

ja som davala aj pri lahsich nadchach

asfodelka
16. okt 2013

pri nadche som este Sinupret nedavala, nie je to liek na kasel? aspon tak ho vnimam ja. pri nadche davame caj proti prechladnutiu s medom (ale zavisi od veku dietata). a ak sopli tak mu kupim Nasivin soft pre deti vo forme spreja. raz som sa v lekarni pytala co davat na nadchu a povedali ze mam kupit morsku vodu a preplachovat....
niesom zastancom pchat do deti chemiu pri prvom kychnuti.

sehra78
16. okt 2013

my dávame sinupret pri väčších soplíkoch, keď tečie len vodička tak nie

tinka9000
16. okt 2013

Sinupret kvapky je na nádchu, tabletky sú aj na kašeľ. Ja mám len 17 mes. dieťa, nos si ešte nevie fúkať a dávam ho vtedy, keď sú soplíky hustejšie, on dobre riedi hlien a tým odhlieňuje. Teda keď má ľahkú nádchu, že jej tečie z nosa, nedávam nič, len vitamíny, čaj s medom a citrónom. Keď je nos upchatý a nejde ani odsať tak dávam sinupret. Ale nepokazíš nič ke´d ho dáš, ale pri riedkych soplíkoch je lepšie podľa mňa fenistil kvapky- antihistaminikum.

ikke
16. okt 2013

mne bolo povedane, ze sinupret je liek (mimochodom, su to predovsetkym bylinky, takze ziadna strasna chemia...) na rozpustanie hlienov v dychacich cestach. takze logicky, ked treba rozpustit hlieny 😅
teda pri riedkych hlienoch, ktore same odtekaju, nedavam.

saska.t
16. okt 2013

davam okamzite v zaciatkoch nadchy su to len bylinky,neublizia ale velmi pomahaju hlavne na zapaly prinosovych dutin...

klincek
17. okt 2013

ja davam hned, ako pocujem, ze sopel je "na ceste"-lebo tak ci tak pride, akurat so Sinupretom podstatne lahsie a skor odide 🙂
kludne daj, hlavne ak mal syn nedavno problemy, nenechaj ho vytrapit.