Vitamín K

rudy252
12. nov 2012

Dokedy ste podávali svojim kojeným deťom vitamín K v kvapkách.

junovka
12. nov 2012

do roka, aj ked sme kojeny dovtedy neboli 😉

radka24
12. nov 2012

my budeme davat do konca 24 mesiaca

xenicka13
12. nov 2012

ja som nedavala ani jednemu, iba vigantol a to je D 🙂

rudy252
autor
12. nov 2012

@junovka
@radka24 a ako často ste ho dávali a koľko kvapiek?

brumka111
12. nov 2012

preco tak dlho? nam lekarka povedala, ze staci tusim do 3.mesiaca, tak sme ho vysadili...

monika2606
12. nov 2012

@rudy252 ja som dávala prvý mesiac raz za týždeň 2 kvapky, a teraz raz za mesiac 2 kvapky a budem to takto dávať do roka

monika2606
12. nov 2012

@brumka111 keď to je ťažko, doktory sa nevedia podľa mňa na ničom zhodnúť, každý má na všetko iný názor, ja tiež idem dávať do jedného roka

mahalo
12. nov 2012

nam doktorka povedala do konca 3 mesiaca..ja som ho ale nedavala vobec, pretoze som si precitala, ze to vobec nie je dobre, tak som tomu uverila a nedavala som. Inak sa dava len preventivne kvoli zrazanlivosti krvi ktore je ojedinele ochorenie prejavujuce sa po narodeni, alebo v prvych dvoch az troch mesiacoch. Volakedy sa iba pichla jednorazovo v injekci hned po narodeni a to bolo vsetko..a nase mamky nic take nepoznali..takze neviem neviem, ci to neni zase len o naplneni vreciek..

brumka111
12. nov 2012

@monika2606 hmmm, teraz som citala, ze sa podava vylucne kojenym detom, teda do 6.mesiaca a ze potom uz nema zmysel, ak dostava dieta vyvazenu stravu...nam povedala, len do 3-m, tak nechapem...hmmmm...a preco vam zasa odporucila az cely rok, ...zahada ...:-}

brumka111
12. nov 2012

@mahalo nooo, vsetko je mozne...

mahalo
12. nov 2012

@monika2606 prosim ta a naco do jedneho roka? Tak si o tom sama nastuduj, co je vlastne vitamin K - naco, kedy, preco a za co! Ja vam nerozumiem mamicky niekedy..ja by som nikdy nedala svojmu dietatu nic, pokial by som si o tom nepreklepla z ROZNYCH a doveryhodnejsich zdrojov.

monika2606
12. nov 2012

@mahalo tak mi kázala doktorka, nemám dôvod jej nedôverovať, však ty nedávaj keď nechceš, mne je to úplne že fuk

monika2606
12. nov 2012

@brumka111 tak neviem, ja sa idem v stredu do poradne, tak sa jej na to spýtam, možno som to aj ja zle pochopila, mne len hovorila že ak by som prešla na UM že tak ho nemusím už dávať lebo že to je v UM, ale ja kojím stále a papať sa snažíme v podstate ale ešte tomu veľa nedá

mahalo
12. nov 2012

@monika2606 tak ale vidis, ze kazdemu kaze doktorka nieco uplne ine, to asi nie je ok nemyslis? Neni od veci hladat odpovede z vlastnych zdrojov a nespoliehat sa naivne na "mudrosti inych", ale jasnacka..tvoja vec..ale diskutujeme 😉

brumka111
12. nov 2012

@mahalo a co konkretne je na tom vitamine K zle? co si sa o nom dozvedela?

mahalo
12. nov 2012

pockaj najdem knihu v ktorej som to citala, lebo neviem presne v ktorej som o tom totiz citala, ale uz to hladam 😉 potom opisem

talula
12. nov 2012

nam dr. kazala rovnako ako monika2606 a tak sme aj davali a nic sa nestalo... a podla mna dr. vedia co hovoria ktorej mamicke, mozno maju na to dovod, alebo niekto nedava pozor... dr. by som neociernovala, skor sa mi zdaju rozne clanky a knihy nedoveryhodne ak nie su podlozene vedeckymi studiami, potom to mohol napisat hoc kto a jmi tomu uverime, lebo to je cierne na bielom...

rudy252
autor
12. nov 2012

@monika2606 tak potom daj vedieť čo ti povedali v poradni. Dik 😉

euka210
12. nov 2012

prvy mesiac ci dva 1kvapka za tyzden a potom za mesiac jednu kvapku do pol roka.

junovka
13. nov 2012

@rudy252 🙂 presne ti nepoviem uz ako casto, pretoze si to uz nepamatam, ale davali sme kvapky podla vahy..ked mala 5 kg, tak sme davali 5 kvapiek.....

radka24
13. nov 2012

@rudy252 raz do tyzdna do mliecka po 1 kvapku, je dolozite davat ho do mlieka , nie do caju ani dzusikov.

monika2606
13. nov 2012

@rudy252 dobre dám vedieť, dúfam že sa nezabudnem opýtať, lebo ja som na to expert, nikdy sa neopýtam nič čo mám v pláne 😀 ale ona sa isto bude pýtať na to či mám ešte kvapky a tak, tak hádam mi to tým pripomenie

monika2606
14. nov 2012

@rudy252 no tak pýtala som sa a povedala mi to isté čo som aj písala, že 2 kvapky raz za mesiac, a keď ešte kojím tak až do jedného roka, že potom už nemusím aj keby som ešte kojila