13 mesačná dcérka ešte nechodí. Ako ju mám donútiť?

ralka
30. mar 2012

Babiky moje prosim vas poradte mi ak mate skusenosti mama dcerku 13 masacnu a este nechodi sama okolo stolika sedacky prejde ked sa ma coho chitit ale sama este neurobi kroky a tiez sa jej moc nechce chodit ani doma za ruku tak ked ju chcem donutit tak vzdy sme vonku a nahana psa a tam mi pekne ide za jednu ruku bojim sa ze to nebude take lahke ze sa pusti preto vas prosim o kazdu radu ako ju donutit a naucit aby zacala sama chodit. ☹

acrobaleno
30. mar 2012

Nič sa nemusí diať, ja som začala chodiť ako 18 mesačná, posledné dieťa z jaslí a nič mi nie je. Nechaj to na ňu, začne chodiť, keď bude pripravená.

jasminet
30. mar 2012

a kto ti povedal, ze by UZ MALA?? nic nemusi, az bude chciet a bude sa na to citit, tak sa pusti a pojde aj bez nutenia 😉

majkakys
30. mar 2012

moja začala chodiť tiež až keď mala asi 15mesiacov.. ani štvornožkovať nevedela ... ja som ju zobrala medzi deti a keď videla ako behajú , tak sa sama rozbehla potom za nimi a od vtedy chodila 🙂

lujza123
30. mar 2012

podla mna lepsie ked zacne chodit neskor aspon nebude tolko narazat a padat. Moja zacala behat v 10 mesiacoch a otras....hlavicka jej na to nestacila, nevedela odhadnut vzdialenosti, stale do niecoho narazala padala

katecameron
30. mar 2012

nestresuj este to nieje take tragicke niektore deti hlavne ked su slabsie maju slabe svalstvo zacínaju chodit neskor trebars aj v 15mesiacoch ona raz zacne pokial je OK 😉

traktor
30. mar 2012

donutit?no nijak, nechaj ju , nech sa sama rozhodne, nutenim nic nedosiahnes, skôr to, ze nie je pripravena a bude sa bat a len to oddialis..neporovnavaj ju, ..kazde dieta je ine, jedno skôr chodi, druhe skôr rozprava, ine sa skoro pyta na nocnik..ked bude pripravena, tak zacne..môzes ju motivovat..hrackou, zvieratkom..mozno sa ti aj sama za nim pusti..a ak nie, tak len pockaj, raz zacne..este sa za nou dost nabehas 😀 😉

borocka
30. mar 2012

ja osobne mam skusenost ze dievcatam to dlhsie trva ( lebo su opatrnejsie, bojazlivejsie......samozrejme su aj vynimky!!!!) a tiez pokial je dcera dobry papkac, ma riadne faldiky,..tazsie sa jej pohybuje, nevladze...aj to moze byt dovod na zamyslenie.
otazka je ci ju to ovbc bavi?? moj zacal 7mes za dve ruky, bol nadseny, hotovy, najradsej by chodil 24hodin denne. tvoju malu to bavi?? pyta sa aby ste s nou chodili??
13mes dieta podla mna uz ma vyvinutu rovnovahu natolko aby dokazalo stat na mieste (bez pohnutia). sadnite si s muzom oproti seba a lakajte si ju,nech prejde meter, dva, tri.....ked pride k muzovi nech ju odmeni vysokkym vyhodenim do vzduchu (pokial to ma rada), ty jej zasa mozes dat nejku dobrotu 😉
v prvom rade musi mat z pohybu radost. musi vidiet ze jej prinasa uzitok.

jaaty
30. mar 2012

@ralka nemyslím si, že nútiť 13 mesačné dieťa k chodeniu je správne 😠 .
Keď nechodí, tak zrejme na to ešte nie je pripravená a treba len čakať. Alebo si myslíš, že je niečo utečie ?😉

ivett1
30. mar 2012

@ralka ahoj, netreba ju nútiť, nabehá sa ešte dosť...moje obe deti začali behať v cca 11 mesiacoch a priznám sa, že až taká výhra to pre mňa nebola...deti mojej kamošky začali samé chodiť, keď mali okolo 15 mesiacov a nič nezmeškali ...je to totiž úplne individuálne...ak ti niekto z rodiny hovorí, že už by "mala" chodiť, tak sa nedaj ovplyvniť ...malé dieťa sa musí na takýto "krok" odhodlať samé...treba len byť nablízku a povzbudzovať svoje dieťatko ako sa dá 😉 ...žiadne násilné ťahanie za ruky a pod. 🙂

lucymk
30. mar 2012

ahoj ja mam dcerku ktora zacala chodit ked mala 11mesiacov,ale dost sme sa s manzelom natrapili.trosku som ju nutila lebo za ruky nechcela barz chodit,len po styroch.v kocari mi tiez neusedela ,stale chcela ist dole a chodit po styroch tak som ju musela donutit po dvoch.tiez sme ju odmenovali a tesili sme sa s jej prvych krôcikoch.neviem kazde dieta je ine a ty musis vediet ci sa jej chce ci je lenivsia alebo hyperaktívnejsia.ja som malu od 7mesiaca davala na nocnik ,ale trosku som to zanedbavala lebo mi aj zacala hnackovat ,ale od 10 mesiaca som ju davala stale.nutila som ju a vysvetlovala som jej ze musi tam chodit ze mamka a tatino tiez kakaju a cikaju.manzel aj okolie si myslelo ze som uz blazon bo stale do okola som jej opakovala ked sa pokakala alebo pocikala kde ma kakat a gde nie.neuverite ,ani ja som uz tomu neverila a myslela som si ze isto mi uz sibe dockala som sa !mala sa mi zacala pítat ked mala 13 mesiacov.sme s toho velmi stastny ale niekedy mi to uz lezie na nervy lebo mala strasne vela pije cajik a chodime cikat aj dakedy 2x za noc lebo ona uz do plienky nechce.dnes uz mame 18mesiacov.ej ale som sa rozpisala.drzim vam palce. podla mojej skusenosti viem ,ze aj nutenim nieco dokazes,len som zvedava ci to bude platit aj na druhe dieta.

kalifa28
30. mar 2012

OMG! to už čo je, že nutila som ju chodit po dvoch, lebo stale chcela štvornožkovat!!!! maminky prosím Vás napíšte mi, že sa mi to sníva...
a k téme: hlavne neučit chodit... každe jedno ZDRAVE dieta na tomto svete sa to naučilo same. 13 mesiacov nie je žiadny kritický vek, kedy sa treba zaujimat o tuto problematiku.

mamutka
30. mar 2012

toto nutenie do chodenia co sa tu spomina sa ani neda pochopit...... dieta nechodi, lebo este nevladze. hotovo. jeho kostra este nedozrela. bodka. kokos ako to ze niekto take zavazne veci odsunie na bok a dieta nuti chodit v 11 mesiacoch? asi viem - lebo vsetky babky, susedky, tetky a svagrine sa pytaju ci uz chodi, lebo hold este dlho nevymrie ten pretek " a nas zacal chodit v 10 mes a na nocnik uz v 6...... " a dufam, ze ked taka mamicka nema materske mlieko, tak ju manzel prefacka a vysvetli jej ze ju donuti kojit, lebo tak to ma byt. lebo to je podla mna to iste. hoc by ju aj za kazde deci potom odmienal sladkostami a tlieskal. sak ked sa da donutit chodit, tak hor sa do toho. a najviac lubim potom ten argunent, ze aj nas nutili a tu sme. sak babatko nevie povedat, "mamicka prosim, nevladzem, mam potom zle sny, boli ma chrbatit.... "a hlavne, babatko nam to zabudne a odpusti.....

lucrezia
30. mar 2012

dufam, že ju NENUTIS este aj na ine veci 😲 😒
dieta zacne chodit, ked na to bude fyzicky aj psychicky pripravené, moja zacala chodit, ked mala 15 mesiacov, moj brat dokonca v 18-tich (bál sa pustit sám, ale za ruku v pohode) a su to normálne zdrave deti, nic im nie je ani nic nezmeskali.
ale nutit?- preboha 😠