20 mesačný syn je nezvládnuteľný

lubenka131
20. feb 2013

baby ja neviem...asi si chcem len pokecat???poradit??kazdopadne som zufala "tyrana"zena vlastnym synom 😀 😀 ...ma pomaly 20 mesiacov ale jeho chovanie pripomina dospelaka...to uz neni mozne...trochen vam to opisem..stale mrnci,krici,je nervozny akonahle mu nieco nedam,nedovolim ma bije(aj ostatnych) stipe,kuse,trepe sa,hadze sa o zem,bucha si hlavu(po novom uz len decentne aby ho to nebolelo 😀 )ked mu nieco nejde spravit hned normalne dojde k stoliku a vsetko co na nom vidi pozhadzuje na zem a ked mu to nestaci dojde k linke a zacne otvarat a trieskat z dvierkami....vsetko nici...ja neviem jak sa da toto zvladnut alebo co s tym mam robit...starsia dcera (7r)toto nikdy nerobila....on je skratka taky maly harant acikrist 😖 😖

p4
20. feb 2013

kludne sa vykecaj. Poradit ti neporadim,lebo az takyto extrem doma nemam,ale nic ti nebrani v tom aby si sa nam postazovala. 😉

sue
20. feb 2013

@lubenka131 ako vyzerá váš denný program? Aké máš manželstvo? Aké bolo tehotenstvo a pôrod?

lubenka131
autor
20. feb 2013

@p4 ja neviem je to strasne na psychiku snad aspon to ze sa vykecam pomoze
@sue no rano sa zobudi ked idem odviezt dceru do skoly oblecem ho naje sa hrame sa cele doobedie( niekedy viac menej sam) kedze spratavam a varim potom sa naobeduje ide cez obed spat,zobudi sa ked dojdem s dcerou zo skoly s nou robim ulohy on pri tom nervaci-vacsinou dojde mama aby si mohla starsia spravit "v klude "ulohy...a potom sa hra nikam extra nechodime,vacsinou chodia ku mne kamosky (s detmi aj bez),manzelstvo mam super a porod bol CR,tehotenstvo je pravda bola som dost nervozna

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 ty pises o mojom synovi ?
@sue no presne co sa pytas ,sa pytali aj mna.ja som nemala dobr porod ,hoci v papieroch ho mam bez komplikacii,sme odporuceny na neurologiu

hruska82
20. feb 2013

@lubenka131 Dnesne deticky su velmi rozumne a prefikane! Rychlo zistia, ktora zbran prave zabera 😉 Niekedy ich staci ignorovat, inokedy im treba vysvetlit ako sa veci maju a kto z vas je dospely! 20 mesacny je uz dost rozumny na to, aby pochopil!!! Ak si teraz vsetko vybojuje, budete mat tazke neskor. Skus byt trpezliva, venovat sa mu kolko sa len da a bravat ho medzi deticky, aby sa vysantil. Mozno sa nudi a potrebuje vsetku tvoju pozornost. Robi vsetko pre to, aby si ju ziskal. Skus ho viest tak, ze nie vsetko moze mat, co chce....neskor to bude horsie s nim, ak mu teraz vsetko dovolite. Viem z vlastnej skusenosti (aj ked nie s vlastnym dietatkom) 😉 Toto je take obdobie....prejde to, ak teraz zakrocis!

lubenka131
autor
20. feb 2013

@maminakatka ja tomu ani verit nechcem ze moze byt este nejake dieta take ako moj...mame maylch ancikristov?? 😀

maminakatka
20. feb 2013

@sue neurologia pre jeho nocne buntoseniea porod bol tiez CR

soldi
20. feb 2013

@lubenka131 pisem len z vlastnych skusenosti, kedze na posudenie Tvojej situacie je tu malo info.
moj maly ma tiez niekedy nervy a zhadzuje veci na zem, skusa ma kopat, alebo bit.

konkretne situacie a moje riesenia:
ked zhadzuje veci na zem, alebo trieska, ci nici: beriem ho na ruky, posadim na postel a tam musi ostat, kym sa neupokoji- minimum je dve minuty- bez mojho kriku, alebo nervov.

ked ma kope, alebo bije: chytim ruky/nohy a drzim, kym nepovoli, pripadne nezacne fnukat. skusim pustit a ked nekope, tak neriesim, ked kope, znova chytim.

zasadne ho ja nikdy nebijem- ani capnutie po ruke.

druha vec: ked vidim, ze je v nepohode- dusevnej, ci fyzickej, a preto robi zle, tak pridem za nim, objimem ho, upokojujem, odvadzam pozornost- cize netrestam, ale prejavujem porozumenie.

tento pristup som zaviedla od utleho veku maleho, ak chces, pozri metoda Jo Frost cez google.
netvrdim, ze funguje u kazdeho dietata, ale u vacsiny ano.

chce to vsak veeelku trpezlivost a sebaovladanie zo strany rodica.

sue
20. feb 2013

@lubenka131 hmm, len podľa toho čo si napísala tak sa nudí chlapec 😒 myslím, že keby ste denne trávili aspoň dve tri hodiny vonku, tak by sa to zlepšilo 😉 ...a chce ísť spať cez obed?

simca06022011
20. feb 2013

@lubenka131 🙂)) no to je teraz v tomto veku moderne... mne to malu preslo za 3-4 mesiace... teraz uz sa iba blazni... 🙂)

maminakatka
20. feb 2013

@hruska82 Ono toto vsetko ,co pises je pekne ,dobre ,ale u nas nefunguje ani jedna z moznosti ,ja mozem byt mila ,dobra ,pekne vysvetlovat ,aj kricat mozem ,aj hlavu o mur si trepat a on nic

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 tak je taky ako nas ,presne

soldi
20. feb 2013

@lubenka131 jaaaj, a este jedna vec: vela veci mu povolim, ale ked raz poviem NIE, tak to plati. a moze sa aj na hlavu postavit. neustupujem. za ziadnu cenu. proste plati moja vola a ziadne namietky nepripustam.
pri takomto pristupe si vsak ale treba dobre premysliet, kedy nieco zakazes, aby si bola skutocne schopna to dodrzat 🙂

lubenka131
autor
20. feb 2013

@hruska82 a kolko taketo obdobie moze trvat?ci je to indi vindi co?no ale myslis ze mas pravdu je to asi tym ze on sa nudi...ja aj ked sa s nim chcem hrat napr s legom on je strasny nervak chyti hysaky ked mu nejde jedna kocka do druhej a hned zuri a hadze to o zem a ja potom stracam nervy tiez...je pravda ze malo s nim chodim von myslis ze tym by sa to mohlo zmenit?ano a to s tym ze ma rozumu uz dost to je pravda velmi dobre mi rozumie vie ze to nesmie a ked mu za to nadavam robi to este viac....starsia toto nikdy nerobila nedovolila si to neni som na to zvyknuta a neviem ako to mam zvladnut...skor ona by mala byt teraz ta ktora by putala pozornost lebo vacsina pozornosti ide synovi...takze ten by nemal mat najmensi dovod ziarlit si myslim

maminakatka
20. feb 2013

@soldi kebyze ho na tu postel posadim ,zdrhne kym sa nadychnem

sharlotta
20. feb 2013

@lubenka131 Podla mna chce len tvoju pozornost. Mozno ma pocit, ze sa mu malo venujes. To nie je vycitka, tiez mam kopu prace, ale snazim sa to robit tak, aby som malej dala najavo, ze je dolezita a stale jej vysvetlujem, ze musim ist navarit, aby sme mali co papat a hned pridem a budeme si napr. skladat puzzle. A doobeda nechodite von, aby sa poriadne vybehal? Moja dcera je tiez z tych narocnejsich, ale az takto nie. Par krat sa stalo, ze nas udrela, ale to som jej jasne dala najavo, ze je to neakceptovatelne, ze to nesmie a odisla som od nej prec a vysvetlila som jej aj preco. Ona je dost inteligentna, takze som si ista, ze vela veciam rozumie.

maminakatka
20. feb 2013

@lubenka131 no ja s mojim malym aj vonku chodim a aj tak to robi ,aj kocky ahdze ako pises ,akonahle sa mu nedari ,hned su po celej izbe ........auticka uz nemaju kolesa ,proste kazisvet

soldi
20. feb 2013

@maminakatka ked zdrhne, posadis ho znova. a znova. a znova. a stale dookola. az kym tam tie dve minuty nevydrzi. da sa to a funguje to. ale rodic musi mat na to nervy, sebadisciplinu a odhodlanie.
udriet je vsak vzdy lahsie 😉

hruska82
20. feb 2013

@maminakatka U mna to zabralo, ked som sa im plne venovala...mozem povedat, ze som mala super vysledky. Bolo to v UK, kde su deticky nezvladnutelne (studovala som detsku psychologiu a starostlivost o male deti)....potom neviem, co by ste mohli vyskusat 😉

maminakatka
20. feb 2013

@soldi no ja neudriem ,radsej sa vyrevem , i ked mam take nervy ,ze by na zadok dostal

maminakatka
20. feb 2013

@hruska82 no ja som skusila vsetko mozne ,ja sa mu venujem vela ,je strasne inteligentny ,velmi rychlo sa uci veci ,pesnicky ,basnicky ...........ale zase beriem ,u nas nastala ta najvacsia zmena ,ked nam odisiel tato

tinus7
20. feb 2013

ahoj, moj syn ma len 14 mesiacov takze nemam

soldi
20. feb 2013

@hruska82 @hruska82 plne venovanie je fajn- ale kazda potrebuje navarit, upratat 😉 pripadne ked je viac surodencov, tak je plne venovanie nemozne, kedze kazde dieta ma ine zaujmy. a napr. moj maly o extra pozornost nestoji, kolkokrat ma zo svojej hry vyluci 🙂
ale tak ja s nim ziadny problem nastastie nemam 😵 rozumieme si 😵

tadaminka
20. feb 2013

@lubenka131 nieco obdobne mam doma, akurat som pred chvilou zalozila diskusiu co s nim lebo uz bude mat 4 roky a v skolke su z neho uz ucitelky na nervy a aj rodicia deti co tam bije sa stazuju 😒 v tom veku ako je tvoj nepomahalo nic, to som sa mohla aj na hlavu postavit a ziadny efekt. Teraz su 2 veci ktorymi ho 'vydieram' a na ktore aj reaguje lebo jemu v zasade nic nevadi. zevraj z toho deti vyrastu...dufam ze sa toho dozijem 😀

soldi
20. feb 2013

@maminakatka ak Ta opustil muz, tak to je uplne ina situacia. to mi je luto ☹
to je tazke obdobie pre Teba aj prenho.
skus to posadzanie na postel. skutocne to funguje.
uz male deti to chape, cca od roka.
skus si pozriet:

https://www.youtube.com/watch?v=cTI3BCmZjMg
monikajaco
20. feb 2013

@lubenka131 ja by som s nim travila cas vonku ... pobehat ... pogulovat v snehu ...cerstvy vzduch deti potrebuju ..mozno to neide kazdy den ale treba sa snazit .... ja mam teda dceru zlatu ale vonku je stale a viem ze jej to prospieva a ty si nepisala zeby ste travili cas na vzduchu ... ak sa bojis ako bude reagovat na ine deti tak chod tam kde deti niesu ale skus ho aj neako vybit z energie ....😉 drzim palce a pevne nervy prajem ....

cerez
20. feb 2013

Harant Ancikrist určite nie je, je viac temperamentný a skúša čo môže. Rovnako vie, aká bude tvoja reakcia. Vynucuje si tvoju pozornosť. Doma to mám tiež 17 mesačného syna a na vyhadzovanie všetkého možného už reagujem slovami, ako si to krásne povyberal! A potom ho vystískam a poviem mu, ideš maminke pomôcť upratať? Začne so mnou dávať všetky veci dnu a ja ho chválim do nebies. Jedno je isté, zajtrajšok bude taký istý ako dnes, ale na 100 % som si istá, že ho táto zábavka prejde.
@lubenka131

maminakatka
20. feb 2013

@soldi neopustil je na zahranicnej bojovej misii

hruska82
20. feb 2013

@lubenka131 Je to individualne! Mozno by si mohla skusit sa mu venovat predpoludnim miesto upratovania a radsej vyuzit ten cas ked spinka. Viem, ze to je narocne....no by si mala zakrocit cim skor. Deticky si osvoja tie zaklady do 3 rokov. Skus s nim chodit von do prirody alebo fakt medzi deti...nech sa vybeha. Prva ti to nerobila, lebo jednak je to dievcatko (ajked som uz zazila aj horsie dievcatka, ako chlapcov) a druha vec, ze si na nu mala viac casu (bola prva). Maly je narocnejsi. 😉 skus byt trpezliva, lebo on z teba citi nervozitu a zacne boj....jeden druheho stresujete 😀 Drzim palceky!!!

lubenka131
autor
20. feb 2013

@soldi ano takto to skusam aj ja ked kope lenze on ma niekedy taku strasnu silu ze sama niekedy neevrim ze toto je u tak maleho dietata mozne...a ja uz som s neho tak vycerpana ze ani nevladzem neudrzim ho...aj som ho skusala objimat ale bil ma este viac a ja cim dalej tym viac stracam nervy...nie som moc trpezliva a aj to je chyba...aj do kuta som ho posielala isiel a bol potom ok lenze teraz uz si na kut nejak zvykol ci co a aj tam si robi zle a trieska si hlavu o roh...
@sue ano cez obed chodi spavat rad zaspi za par minut a spi cca 2h,no skusim s nim denne aspon jednu prechadzku ci to bude nejaka zmena...len ked ja strasne nenavidim zimu keby bola jar nemam problem...do toho som furt chora poslednu dobu no ale budem musiet skusit co to spravi...ja neviem ale moze to byt aj tym ze mu este chyba 8 zubov a to tie najhorsie ocne a stolicky?nemoze to byt v tom?ale nevidim mu uz do pusy nepusti ma ci mu idu alebo nie

luciferkax
20. feb 2013

AHoj, ja mám tiež takého dvojročného syna, ako bábo bol strašne uplakaný, no akonáhle sa začal hýbať sám, tak je to jednav elká katastrofa.. On je akože zlatučký, usmiaty, no akonáhle niečo nie je po nom, tak ma začne biť, štípať, chytí veci zo stola, hádže po zemi, čo ho napadne... skúšala som to ignorovať, skúšala som mu to vrátiť, skúšala som sa rozplakať, nič na neho nezaberá.. raz som sa tu, alebo na inom fore posťažovala (bolo to asi pred pol rokom ) tak sa mi dostalo kopu kritiky, že som strašná mama, ked si neviem s takým krpcom dať rady, že ako to bude vyzerať, ekd vyrastie