Problémový 7-ročný syn - moje zlyhanie

simonka1789
25. dec 2022

Ahojte prosím vás o radu
Mám 7 ročného syna, nervaka. Hneď vybuchne keď sa mu niečo nepáči, trieska dverami, hádže vecami...Stále mi hovorí mamina ty si hrozna!
Sestrám ( jedna staršia, druhá mladšia) stále protivy, neprejdú okolo nich aby nezaparal.
Bije ich...mne stále papuluje, nepočúva, ignorácia...
Musím povedať keď je v škole tak je ako anjelik, tichucky chlapček. Chlap 0 bodov vo výchove a stým ani nič neurobím, nedá sa.

Prosím o radu lebo som zúfalá...ľúbim ho veľmi, vie byť naozaj aj veľmi dobry...nerobím medzi deťmi rozdiely...ale jedno je isté keď nie je doma alebo je proste v inej miestnosti ako všetci ostatní je kľud 😒 akonáhle príde hneď je oheň na streche a krik, hadanie sa, bitky, plac

Ďakujem

zuzubb007
25. dec 2022

A aky trest dostava za takyto cirkus?

basska_b
25. dec 2022

Ja len tolko, ze nie tvoje zlyhanie, ale toto:

Chlap 0 bodov vo výchove a stým ani nič neurobím, nedá sa.

Ako fakt, aky ma mat vzor ten chalan... kazde nevhodne spravanie je vraj volanie o pomoc, precitaj si knizky od Haldu alebo Hermana, muz ma povedat synom, k mame sa spravas ako k dame!

simonka1789
autor
25. dec 2022

@basska_b muž sa všetkým malo venuje, má veľa práce...on je proste taký,on s otcom má tiež veľmi chladný vzťah, ja si všetko myslím pramení už od mladosti...

zuzana76
25. dec 2022

Je to zlyhanie manžela ako otca, syn potrebuje chlapsky prístup y príklad, treba sa porozprávať s manželom, on nevidí volanie o pomoc tvojho syna? Ak to teraz nepodchytite, v puberte už bude neskoro

sense
25. dec 2022

A ake následky ma to keď trieska dverami a robí druhým zle?.
Psychologa si neskúšala. Nie je možno aby jedno decko terorizovalo len tak celé okolie.
Keď to ne zastavíš teraz tak v puberte co zdemoluje byt?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
25. dec 2022

A čo tak miesto vyplakavania ako si zlyhala ( áno zlyhala si) začať konečne vychovávať? Doteraz si robila čo? Bola si kde? Či aj ty sa len vyhováras,ako tvoj muž?

0silvia0
25. dec 2022

@simonka1789 napis nejaku konkretnu problemovu situaciu a ako ju riesite a z coho vznika.

beky223
25. dec 2022

Skús si na začiatok vyhľadať na YT pár videí z Nevýchovy, mne veľmi pomohli. Z niečoho tento jeho hnev musí premeniť. Možno stačí trochu k nemu zmeniť postoj a vidieť to aj jeho očami a zrazu uvidíš kde môže byť chyba

pribinak
25. dec 2022

Píšeš, že Ty si zlyhala…..ale ty predsa nie si osamelý rodič, chlapec má aj otca, takte je načase aby sa pán zobudil a začal existovať ako otec a venovst sa synovi

Synovi možno chyba mužský prvok vo výchove. Preto to aj príroda zariadila že dieťa má matku i otca

K psychologovi by som zobrala muža, aby pochopil že jeho vzťah s otcom by nemal pre stat na syna

Ak je čajové všetko ok, evidentne to zlyháva doma

Skús by konkrétne a opis nejakú situáciu potom tvoju reakciu a reakciu muža

lienka.7
25. dec 2022

@simonka1789 dieta si dovoli len to co je mu dovolené. Sa divím ze mu tie 2 "neplesnu" aby sa pánko spamatal

morgane1975
25. dec 2022

@simonka1789 to je asi jedno z tých deti ktoré od malička dostalo čo chcelo

lenka567899
25. dec 2022

@simonka1789 muž by sa musel starať. Takýto otcovia sú hrozní… žijeme v roku 2022

zuzubb007
25. dec 2022

Vsetko hadze na otca, jasne najviac vychovava matka ak nestanovi ona hranice, neda trest atd. ..ona moze za spravanie, ked zvysim hlas uz sa deti boja plno matiek vychovava samych a deti su vychovane tak kde je chyba? Ked raz rozmaznam bohuzel

slavomira236
25. dec 2022

@simonka1789 nieje to tu dnes už druhý krát?

pribinak
25. dec 2022

Pangasius

zuzana76
25. dec 2022

@elizabet173 to je pravda, ale mozno syn kopiruje spravanie otca k svojej manzelke, mozno otec sam sa sprava neuctivo / nemusi ist o bitku, vulgarizmy, ale staci nevsimavost, ignoracia voci svojej manzelke/ , dieta nevidi priklad lasky otca k jeho matke

zuzana76
25. dec 2022

@zuzubb007 ale dievcata su zrejme vychovane

zuzana76
25. dec 2022

v prvom rade, ten otec je otec, sadla by som si spolu s manzelom a otvorene sa porozpravala, nie ze s nim sa neda, ved co ak zo syna vyrastie tyran, agresivny clovek / nechcem hned povedat vrah, ale aj tych niekto porodil/ a vzdy je za tym bud psychopatia, teda nejaka dusevna porucha, alebo zle rodinne zazemie, ak sa zazemie da opravit, preco to neskusit?

zuzana76
25. dec 2022

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/nechcem-odlucenie-lubim-ho/

toto ste uz vyriesili, ma ta rad manzel? miluje ta? co vidi vas syn, ked ste spolu? neponizuje ta manzel? sprava sa uctivo?
@simonka1789

simonka1789
autor
25. dec 2022

@doriiis nech sa páči, tvoja rada na výchovu?

simonka1789
autor
25. dec 2022

@morgane1975 poznáš nás keď to tvrdíš?

simonka1789
autor
25. dec 2022

@zuzana76 pred deťmi sa nebadame, ani ma nroonizuje

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavinis
26. dec 2022

@zuzubb007 tresty na takéto deti nezaberajú, tam sa hranice nastavujú úplne inde

lavinis
26. dec 2022

Smer Špeciálno pedagogickom psychologické centrum a zistiť či tam nie je ADHD alebo niečo iné.
Najskôr musíte zistiť príčinu a potom musíte zmeniť prístup a nastaviť hranice A nie, tresty nepomôžu.
Bez toho aby ste zistili prečo sa tak správa, sa nepohnete.

zuzana76
26. dec 2022

@elizabet173 áno, súhlasím, v kombinácii s ťažšou povahou sa tak môže správať, načase niečo začať robiť, kým im neprerastie cez hlavu

aurora33
26. dec 2022

@simonka1789 aj môj muž ma veľmi veľa roboty ale to nie
výhovorka. Keď je doma tak je rodič rovnako ako ja. Či ten tvoj nie je doma nikdy?