21 mesačné dieťa nechce sedieť na nočníku a ani na wc

deniss_megan
28. sep 2014

Pomozte ako na dieta aby si sadol na nocnik alebo zachod, ked sa vykaka opytam sa ho ci kakal a on ma hned odvedie do kupelne polozi dosku na pojlop zachodu a splachne, no ani zanic nechce sadnut alebo dojst ze ide kakat,vzdy pride po kakani a o cikani ani nehovorim, ked ho necham bez plienky ukaze ze cikal a je mokry no sadnut nechce ani nepovie ze mu treba,vtedy nechodi ani do kupelne polozit poklop a splachnut ze akoze cikal, poradte baby🙂))

emkab
28. sep 2014

@deniss_megan pokial to nejako nesuri (nastup d skolky a tak), tak by som to nechala na dieta same, zrejme este nenastal jeho cas 😉

deniss_megan
autor
28. sep 2014

Nie nesuri no velakrat si snazi tahat plienku ako by ju nechcel a mam pocit ze by mu bolo bez nej pohodlnejsie

hanelka1
28. sep 2014

@deniss_megan ahoj, mam taky nazor ako emkab, ak ta to nesuri, nechaj to na neho, moja mala prestala nosit plienky ked mala 3roky a jeden mesiac🙂troska sme potom uz na nu zatlacili, ale uz to vedela pochopit a behom 1 dna cikala aj kakala na nocniku alebo na zachode, jeden den si poplakala a cez den sa nam nikdy odvtedy nepocikala, proste to chce asi cas. a nedaj na ziadne babky, tetky, ze uz musi a bla bla, moja mama a svokra mali z nasej malej vacsi stres ako ja aj ako mala...tak som ich zrusila, nech sa do toho nestaraju, ze je to moje dieta, a bolo🙂
drz sa!🙂

siska53
28. sep 2014

@deniss_megan ved mu daj cas...moji to v tom veku absolutne nechapali,co od nich chcem,co im ich telo hovori..syn to pochopil az ako2,5rocny -do 3 dni a u dcerky coskoro 2,5rocnej cakam,ze to konecne na 100% pochopi aj ona.
Niektore deti a zvlast chlapci potrebuju dlhsi cas.
Nazor mojej pediatricky,resp.jej skusenost- dieta odplienkovane pred 2. rokom sa vacsinou dlhsie pomocuje oproti rovesnikom odplienkovanym neskor -,po 2.roku.

moonglow
28. sep 2014

kazde dieta to pochopi inokedy, nerob si z toho stres ... moj mladsi mal v lete 2 roky ... myslela som, ze sa v lete zbavime plienok, ale za cele 2 mesiace ani raz nesadol na nocnik ... a ja som ho nenutila... koncom augusta som kupila uplne novy nocnik, vyssi ako ostatne, aby sa na nom pohodlne sedelo a dobre z neho vstavalo a dufala som, ze dalsi pokus o odplienkovanie sa nam podari ... a vies co? dopadlo to nad vsetky moje ocakavania 🙂 ... ponukla som novy nocnik, syn sadol, vycikal sa a v podstate hned od toho momentu bol bez plienky ... skratka prisiel jeho cas a nestalo nas to ani kusok stresu ... problem je len v tom, ze nevie cikat inak ako do nocnika ci WC a teda na dlhsi pobyt vonku musim brat nocnik alebo plienku ... drzim palce!

roklin
30. sep 2014

JA som sa snažila našu odplienkovávat okolo 18 mesiaca a bolo to úplne zbytočné. neskor okolo 20 mesiaca už cikala do nočníčka, pochválila som ju, dávala som jej odmenu lentilku. Neskor začala robiť to, že vyliala do nočníka čaj a priŠla sa pochváliť že cikala a čakala odmenu. odmeny som stopla. Začala hádzať nočníkom, odmietala ho, ani si naň nesadla. ☹ Nechala som to tak, plienkovali sme. Potom cez leto sme boli v chorvátsku na dovolenke, tam sa nočníku tiež vyhýbala, no cikala vonku do trávy. Doma opať plienky,keď som jej plienku nedala pocikala sa, ani nepovedala nič a čo bolo najhoršie, mala som pocit, že jej to ani nevadí. Bola som nahnevaná sama na seba, že nedokážem dcérku naučiť na nočníček. 😢 Plienkovala som naďalej a zakaždým, keď som išla na WC ja, som jej hovorila, že idem cikať..., neskôr som jej prisunula nočníček oproti mne a hovorila som jej , že cikám, niekedy prišla posadila sa, oblečená a aj s plienkou, takto to pokračovalo. O tyžden som jej dala dole plienku a posadila na nočník a povedala cikaj a ona na moje prekvapenie cikala. 🙂 Od vtedy sa nám nestala ani jedna nehoda, sama si sadne na nočníček a vyciká, malú pomoc potrebuje pri vyzliekaní ale to je detail, ktorý doladíme. má 25 mesiacov, už nemá plienky ani vonku.len na noc. Aj to sa začina budiť na cikanie.
MOja rada počkajte, nič neuponáhľate, každé dieťa má svoj čas.

deniss_megan
autor
30. sep 2014

no ja som to tiez skusala a vzdy ked idem na zachod tak mu hovorim ze cikam a dam oproti nocnik nech cika aj on,len na mna pozera a poviem nie a cakam kym vstanem
😉

hanelka1
1. okt 2014

@deniss_megan jasne, aj my sme tak boli na tom ze len sa na mna pozerala a nic.Nechaj ho tak, este nie je na to zrely....neries to, netrap sa tym, naozaj....ked nasa babka zacala s tym ze:do kedy bude mat tu plienku, sa to nikdy nenauci, bude sa ti pocikavat....tak som jej povedala...prestan, nestresuj, sak do osemnastky hadam plienku mat nebude!🙂neboj, dobre bude, len to chce cas, kazde dieta je jedinecne a potrebuje svoj vlastny cas na to, aby pochopilo a vysporiadalo sa s novou situaciou🙂 drzte sa!

lulistek
1. okt 2014

@deniss_megan ďakujem baby za túto temu, moja mala bude mat o par dni 18 mesiacov a dnes som chcela zacat s ucenim na nocnik ale ked na nom sedi chvilku hned zacne skriekat a ide z neho von. Takto som ju uz parkrat dala aj predtym davnejsie a stale taky odpor aj ked sa pytam ze chces ist na serblik tak ona jasne kruti hlavou ze nie. Tiez viem ze este neprisiel jej cas. Ale zase nechcem aby som ju zacala neskoro ucit....

elena_c
26. dec 2016

Som rada, že som našla túto tému. Ste ma podporili psychicky. 🙂 Môj maly bude mať 15 mesiacov a svokra do mňa od jeho 6 mesiacov hučí, aby som ho dávala na nočník. Istotne, keď ani nesedel....Furt mi opakuje, že jej deti od jedného roka nemali cez deň plienky. Ja jej furt vravím, že super, ale ja malého nútiť nebudem. Keď mal rok, kúpila som mu nočník aj sedatko na WC. Nechce sedieť ani na jednom, skrátka on neposedi ani 10sekund. Nenutim ho, keď idem na WC tak mu poviem, že idem cikat, on sa smeje, ale on nechce. Mne to nevadí, len dnes som chytila nervy, lebo ideme k svokre na 2 týždne a už volala mužovi, že kúpila nočník a ONA ho to za tie 2 týždne naučí. 😫 Ja som rovno povedala, že jej nedovolím ho nútiť. Môže ho tam posadiť, ale keď vstane tak žiadne nutenie. To zas bude boj... Ale som rada, že nás malý nijako nezaostáva. 🙂

somavi
26. dec 2016

@elena_c ojoooj to by mi stúpol tlak 😄 Tak pevne nervy prajem 😄 Ja mam nastastie fajn svokru a ked chce nieco s drobcami vyskúšať ( napr naučiť hodiny a pod ) , vôbec jej v tom nebránim , lebo zas viem , ze nic by nasilu nerobila , proti vôli deti 🙂

sardinka336
26. dec 2016

@elena_c 15 mesačne dieta? No take mam doma a nočniky ešte neriešim...podla mna je kravina odučať 15 mesačné dieťa v januari od plienok...ale ved kazdy nech si robi ako chce. Ja mam teoriu odučania v teplých mesiacoch....pojdem teraz s malou von a niekde v tej ,,kose,, sa mi ,,poští,, ochorie mi a mam vystarane...no nedlabem to??? Dva roky bude mat v juni takze plus minus ked sa oteplí a pripadna nehoda nebude znamenat pomaly zapal ladvin, tak začneme odučať...dovtedy nech ma kazdy so svojimi radami ,,bozá v riť,,.

elena_c
26. dec 2016

@somavi moja svokra je inak tiež celkom fajn, najmä je 300km od nás 😂 ale a týmto jej hrabe
@sardinka336 tiež som čítala, že najlepšie je odúčať v lete a aj som tak chcela...Len keď som furt počúvala, že skús a bla bla...Ale určite ho nebudem ťahať v zime von bez plienok, nešibe mi 😉 To len doma som ho asi 3x skúsila posadiť na nočník alebo WC, ale nič, tak ja to nesilím a nedovolím ani svokre aby malého trápila, nech sa na mňa hoci aj hnevá...

gabona1
2. jan 2017

Ahoj, môj malý má rok a pol a krásne sedí na nočníku, ale musí byť obložený hračkami, knižkami...Aj sa vyciká a vykaká, ale jasné, že to urobí aj do plienky. Ja sa chystám tak naplno odúčať od plienok až v lete, čiže už bude mať dva rôčky, to už bude chápať. Aj starších synov som takto dávala sedieť, aspoň cvične. Prvý moc nechcel, každé dieťa je iné.