27 mesačná dcéra mi odmieta jedlo

sabinka277
10. jan 2018

Ahojte... Mam taky problém.. Mala ma 2 roky a 3 mesiace a odmieta mi čokoľvek zjesť.. Zje sem tma parky, rožteky suchý alebo striedajú z chleba.. Jogurty tiez nemá problém ale polievky, mäso a tieto veci mi prestáva jest... Nechce... Aj keď uvidí len o line jazyk povie ble a vybavene... A okrem toho vypije aj liter mlieka denne ci ochutené ho ci kašu.. Ráno obed večera musí mať mlieko vo fľaše cca 330ml...a keď jej ho nahodov nedám radšej bud ehladna... Sém tam sa stane ze zje aj chlebík natretý s maslom alebo so syrom ale to už musí byť.. Co snou? Co poradíte?

beky1813
10. jan 2018

ako dlho si skúšala jej nedať to mlieko? a čo znamená ochutené? granko?

zuzka38
10. jan 2018

Nwchala by som ju vyhladnut a ppnukala len kvalitné domáce jedlo - polievky, druhé. Žiadne parky, rozky, litre mlieka. Keď bude hladna zje. Neponukat nezdravé blbosti a hotovo.

sabinka277
autor
10. jan 2018

@zuzka38 skúšala som radšej bude nervózna hladná ale nič iné mi nezje...

sabinka277
autor
10. jan 2018

@beky1813 nie nie také ochutené granka jej kupujem.. Vanilka, jahoda, banán, kaše z mlieka jej robím, pudingy... No deň a nic nedala do úst.. Až večer som jej na noc dala mlieko nebuď EMI jest nechce odkedy jej šli posledné 4 stoličky naraz odvtedy len mlieko nič iné plus ešte to co som písala... Polievky vôbec už nechce

sabinka277
autor
10. jan 2018

@zuzka38 ja za nezdravé veci neberiem parky ani rožky..

zuzka38
10. jan 2018

@sabinka277 ok tak potom tu niet rady 😉 necuduj sa že neje polievky keď pije ochutene granka ci pudingy.ja by som ju nechala vyhladoviet aj celý deň. Prestala by som kupovať granka, pudingy, parky a začala jej zdravo variť. Tak ale to som ja. Tvojej dcere prajem veľa zdravia, bude ho potrebovať...

beky1813
10. jan 2018

@sabinka277 necudujem sa, ze neje normalne jedlo, ved to je sladka gebuzina, co jej davas. Uplne zrusit, raz za cas nepoviem, ale v takom mnozstve? A tiez tie parky. Ja nie som sice zastanca strikne zdravej stravy, ale pokial sa zacalo vymyslat z jedlom, sladkosti, parky a podobne isli rovno prec z jedalnicka.

sabinka277
autor
10. jan 2018

@zuzka38 nehovorím ze jej to ochutené dávam stále... Keďže má alergiu na krásku bielkovinu tak len kozie mlieko je... Doktor povedal ze tam ma výživy dosť a krvné testy všetko má v norme tak neviem už... On hovorí tak..

ada309
10. jan 2018

A predtym jedla normalne? Ak ano, mozno je to len prechodne obdobie... Mozno sa neciti dobre(nieco boli, Viroza,adt) alebo si moc dobre uvedomuje, , co chce (sladke).. Podla mna je to uplne prirodzene, ze chce len to, co jej chuti... Suhlasim s tym, co je pisane vyssie(bola chyba ponukat sladke skor ako spapa obed)...

ivuska027
10. jan 2018

Zruš jej sladké, úplne. Žiadne sladké pudingy, kaše. Ak mlieko, tak čisté. Ziadne ochutené granká a uprav množstvo mlieka. Zajdi k lekarke na odbery na krvný obraz a poradiť sa, nasadiť vitamíny, resp. niečo na zvýšenie chuti do jedla. Môže to byť aj tým, že sa jej spomalil rast, tak nevyžaduje toľko jedla. Alebo s tebou jednoducho cvičí, lebo môže, čo mi príde asi najpravdepodobnejšie.
Koľko si vydržala to jej "radšej bude hladná"? Dva dni, tri?

sabinka277
autor
10. jan 2018

@beky1813 odkedy jej šli zuby bola len na mlieku nič iné nechcela... Tak parky jej kupujem kvalitné kde je veľa mäsa... A viem ze keď ich zje mlieko nepotrebuje... Na tých par kach nič zlé nevidím... A zas vývar zje...

sabinka277
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
10. jan 2018

rano, obed, vecera 330ml mlieka? ok, na veceru pred spanim, dajme tomu, trochu k ranajkovemu chlebu, rohliku, ale inak zrusit. a uz vobec nie ochutene sladke granko. nech sa aj na hlavu postavi a nedat...
na desiatu ovocie, nezje, ok, na obed polievka, druhe a ak nezje tiez sa nic nedeje, pocka ju to na olovrant/veceru.
moja je tiez tak stara, tiez teraz ma obdobie kedy neje, alebo len malo co, ale nenadajame ju mliekom namiesto jedla. parky mne osobne nevadia, z casu na cas, ale skor ako ranajky...

lolita555
10. jan 2018

Aj nas v tom veku strajkoval nechcel nic schudol no cudovala son sa z coho zije vlastne.hlavne nasilu nedavat.potom sam zacal opat a to vsetko.teraz ma 3 roky a opat nechce jedavat.neriesim je to na nervy ale prejde to

sabinka277
autor
10. jan 2018

@ada309 zjedla všetko normálne na čo bola náučná úplne všetko.... Odkedy jej šli posledné stoličky tak nič..

sabinka277
autor
10. jan 2018

@ivuska027 bola som povedal ze jej mam dávať to co jej chuti a co ľúbi a ze časom ju to prejde..

sabinka277
autor
10. jan 2018

@ivuska027 deň a bola taka neznesiteľná brucho ju bolelo krčí la sa... Plakala že nič iné nechcela aj tak co som jej dala hocico

zooeynka
10. jan 2018

Kolko vazi a meria dcera? Moja 2 rocna 10 kilova a 86 cm tiez takmer neje. Ale je plna energie tak neriesim

sabinka277
autor
10. jan 2018

@zooeynka moja ma 2 roky 3 mesiace a 15kg.. 97cm

anabeth
10. jan 2018

ja nechápem zmysel tej otázky, ked aj tak nechceš počuť čo ti radia, čo si čakala zázračný sirupček?
dieťa bude jesť ked je hladné, ked bude jesť to čo vidí ostatných a ked jej nedovolíš s tebou cvičiť, žiadne dieťa od hladu nezomrie, párky a ochutené chemické mlieka tak maličké dieťa nemá čo jesť

pribinak
10. jan 2018

vsak to je mrte cukru, ale ze mrte!!!! ved sa pozri co to obsahuje, kopec cukrov. naco by papala nieco ine, naleje sa presladenym mliekom a vec vybavena
vyskusaj to sama na sebe, vypi liter takto presladeneho mlieka a uvidis ci ti bude chutit jest

lolita555
10. jan 2018

Moj ma 3 roky 3 mesiace a vazi 15kg

siska53
10. jan 2018

@sabinka277 je syta,lebo vypije vela mlieka. Nasa tiez tak,kym pila mojz mliekovelmi nechcela jest a aj tedne po dodojcrni pila dost bud UM alebo kravskejo,nuz som jej pitie obmedzila a sa rozpapala.. Akondoteraz ona nie je bohvieaky jedak,ale ma obdobia,kedy papava vyborne a kedy nie..

beky1813
10. jan 2018

@lolita555 moja ma 5 a 15,5 kil

meggyinka
10. jan 2018

Ahoj moja dcera tiez velmi spekuluje s jedenim . Ma 17mesiacov. Ale uz tyzden jej nedavam voobec nic sladke. Ani vyzivku. Mlieko ma len raz denne aj to dam len 150ml viac nie. Ale ja davam ciste kravske. A aspon trosku sa zlepsilo to papanie. Asi treba byt hlavne trpezlivy. Mne samej sa teraz tlacili dve osmicky tak son nic nejedla tiez . Skoro cele dni som bola len na vode. Asi 2 tyzdne . Tak treba verit tym detickam ze ich to boli. Mne dr.odporucila aj vit.B zevraj to pomaha. Ale vahu ma peknu tak neboj

lavieenrose
10. jan 2018

tie vanilkove jahodove a bananove je oproti granku(to kakao ma aspon nejake blahodarne ucinky) mega zlo, to ze jej kupujes parky s vysokym obsahom masa je ok ...ale take karcinogenne E250? koli nemu su tieto vyrobky nezdrave lebo je to dusitan..zje ti ktomu aj vela antioxidantov ? pochybujem ,urcite max kecup...(aj to pozor aky) ani moja nechce to co jej nechuti ,teda nie je hladna..napr dnes na ranajky sa trochu pobabrala s mliekom a s medovymi gulickami...potom cestou na gymnastiku dostala tvarohovo jahodovy kolac ktory iba rozbabrala ale ja som ho schovala do sacku a potom ked bola hladna po cviceni ho tlacila do seba...takze nieco na tom hlade je pravdy...kojila si ju ci je flaskova ? moje dieta nevie pit z flase z ktorej musi cucat..takze sme velmi skoro zeusili flase...mliecko dostane v pohari takze sa neventiluje na flasi cucanim.

lea132
10. jan 2018

Ja mam cca rovnako staru dceru. Ja by som teda nedavala parky atd. Moja ani nevie co to je, ani sunka atd. A nedavala by som ani sladke granka, ale ak uz je na to naucena, tak sa bude tazko oducat. Moja ma dni ked nechce varene jest, neriesim, ine nedostane. A pije rastline mlieka, vypije denne tak 6-7 dcl.

janickacrazy
10. jan 2018

@sabinka277 No moj malý má 2 roky a 2mesiace a váži len 10,5kg, meria 84,5cm, proste katastrofa, bud rada, že vy tento problém nemáte. Moj tiež nechce jesť a tiež je mliekový. No moj aj zje maso, ryžu, ale len niekedy a malé množstvo, moj zje aj uhorku, rajčinu a také zdravé veci, ale všetkého veľmi málo. Jogurty, kaše, pudingy vobec nechce jesť a ani nikdy mi ich nezjedol. Párky nedávam, lebo podľa mna zdravé nie sú. Z rožka si kusne 2krát a je najedený. Pri mojom ani žiadne vyhladovanie nepomože, lebo on jesť nepotrebuje, má také dni, že večer o 20:00 si dá mlieko 150ml a na druhý den zje prvé jedlo o 14:00 a vobec jesť nepýta, akoby žil zo vzduchu alebo čo.

lavieenrose
10. jan 2018

@lea132 myslim ze to kozie je zdravsie ako poniektore rastlinne ,tiez dost vypije

meggyinka
10. jan 2018

Teraz dufam ze sa nikoho nedotknem ale mam kamaratku ktora pomaha ludom aby zdravo chudli. Venuje sa aj strave.ma 5 rocnu dceru a od malicka ju uci vsetkemu zdravemu. Do 3 rokov jej uplne zvlast varila a papa len vsetko zdrave. Tiez ked som jej povedala ze my mame taky zvyk este z domu ze kazdu sobotu mame parky a preto mam rada sobotu tak pozerala na mna ze ci som normalna. Alebo ked som z taaky vytiahla kukuricne chrumky. Mala ma za hroznu mater. Samozrejme ze ked som ja kojila ona davala UM tak ja som jej na to nic nevravela ved kazdy chce svojim detom to naj. Vxera sme sa strerli a fakt mi az sanka spadla ked povedala ze jej dcera ma alergie asi na 5 veci a ze je chudokrvna. Pozeram ze ako je to mozne a ze dr.jej povedala ze v dnesnej dobe uz nie je nic zdrave. Ze sa niet co cudovat. Kolko sa teraz v tv novinach ukazuje ze tu nasli bakteriu tu zas hento. Deti detmi neostanu na vzdy a potom aj ked budu od mala len na zdravej strave neverim ze neskor neskocia do mekaca. Praveze ten typ deti tam podla mna bude nonstop. Tym som nechcela vobec nikoho urazit len.pisem zo zivota