9 mesačná dcéra odmieta všetko jesť

moninka666
8. jan 2017

Ahojte maminy uz som zufala moja 9mesacna dcera odmieta vsetko jest..mlieko len v spanku v noci 2x pi 100ml..cez den nehrozy...caju vypije 300ml za den..odmiera cerstve ovocie akp aj presnedavky uz ani zeleninove prikrmi nechce aspon tie jedla teraz uz vobec..jogurty nehrozia ani mliecne kase...jedine co zje je suchy rozok...co jej mam este ponuknut???jedla by uz to co mi to ked jej dam ochutnat tak chce..ale zase suchu fazulu s klobasou by este nemala jest..samozrejme klobasu som jej nedavala len stavicku z polievky..a len slane jej chuti...co mam robit poradteeeeseeeee

atrami
8. jan 2017

Ahoj, všetkým sme si prešli. Mlieko len v spánku. Jediné jedlo kura s ryžou.....Všetko sa zlepšilo prichodom druheho dieťaťa a nastupom do MŠ nebolo času venovať sa jeho nejedeniu. Dnes ma 14 rokov, 185 cm a 65 kg , 45 nohu. Zje 14 knedli....Daj urobiť všetky testy, krv, moč....ak bude všetko v poriadku, chce to len trpezlivosť. Moj najmladší je slaby jedak aj teraz a to ma 8 rokov. Ale beriem to s odstupom. Jeho najobľúbenejšie jedlo je ovocie, cerealie, nič nezdravé...ale inak je šikovný, najlepší v triede, sebavedomý, tvrdohlavý.

moninka666
autor
8. jan 2017

🙂 kontrolu mame27.1 ale tiez nebola nikdy jedak ani za cickou nikdy neplakala musela som jej ponukat..no uvidime ci sa to zlepsi keby aspin cerstve ovocie zedla nech ma dake vitaminy

slivka5
8. jan 2017

@moninka666 ahoj, skus inu konzistenciu - riedse, hustejsie, slane nedavaj lebo si uplne zvykne, popripade naloz sebe to, co je povodne pre nu a mozno ked ta uvidi jest tak bude tiez chciet a mozes jej kludne dat. Skuste v inej miestnosti, polohe, ked niekto iny krmi, alebo poukladat do obrazkov na tanierik mozno sa jej zapaci.. caju vela nieje dobre, pije z flase ci? uz sa moze aj na poharik ucit.

brankova
8. jan 2017

Ahoj, my sme si presli podobnym. Odmietal lyzicku asi az do 11 mesiacov. Robila som domace krekry, mrkvove kolace, tarhonu s maslom a mierne prisolene, aby sa rozjedol. A ked nieco zul, tak som mu supla par lyziciek zeleninovej polievky...Oblbovat som ho musela. Chutili mu aj dru tycinky, tak som mu ich mrvila a trochu davala na jazyk a popritom do pusiny kasu, jogurt, vyzivy... Akoze hrozne kombinacie, ale aspon neodmietal, lebo jedol to svoje...Teraz ma rok a pol, zje vsetko.

koriblik
8. jan 2017

Moj nechcel tiez nic ... iba ked som ja nieco jedla tak to. Takze varim pre vsetkych mierne osolene a ochutene, dospelaci si dochutia, a hlavne vsetko ... moja dr povedala, ze sa opat vracia k zvykom starych materi... tak a uz bude mat 16mes a je vsetko. Jasne ze klobasy a podobne to nie ;) aa este ak udrzi lyzicku, treba jej dat a do misky tak malicko jedla. Je sice vsetko spinave, ale aspon jedol.

moninka666
autor
8. jan 2017

@brankova no to ako keby som nasu videla..tiez iba oblbovat ju musim ale ja hlavne s rozkom jej musim pokyvkat popod nos aby vobec usta otvorila a tiez len slane slane slane jej chuti...snad rychlo pominie toto obdobie lebo to je na mozog riadne

delmondo
8. jan 2017

@moninka666 neter prežívala na jednom suchom rožku za deň, výsledky mala v poriadku. Môže to byť len také obdobie. Moja zasa mala obdobie, že zjedla 3lyzicky a dosť. Išli jej vtedy zuby, len sa tlačili, ešte sa neprerezavali. Takto to trvalo 2 mesiace, potom sa trošku rozjedla. Pre seba začni variť viac jedla, ktoré moze, keď javí záujem o tvoje jedlo, nech spapa aspoň nieco. A doktorke zavolaj aspoň, nečakaj na poradnu

moninka666
autor
8. jan 2017

@delmondo no este poskusam ale nedavam tomu velku nadej...

brankova
8. jan 2017

@moninka666 No presne, to co mal jest, nejedol. Aj my smemali oblubeny rozok. Ale aj ten si odvykol neskor ...Uz som nevedela aky trik pouzit. Zlepsilo sa to po roku a hlavne, ked sa prerezali stvorky. Castokrat nam pomohol aj hlad a bazen.

moninka666
autor
9. jan 2017

@brankova zase ju nechcem nechat hladoviet uz aj tak je dost utla...uvidime ako dalej uz som rozmyslala ze jej pediakik kupim na podporu chuti do jedla to som estw neskusala ...tiez som rozmyslala ci jej nwjdu zubky..dnes som jej prvykrat odstavila stavu z pomaranxa tak aspon to vypila...dufam ze sa nevysipe😕