Ako motivovať 17 mesačné dieťa?

bujdy1984
19. feb 2013

Ahojte, mam synceka, kt. ma dnes 17 mesiacov. Mam s nim taky problem, ze sa nam v noci zobudi napr. o 2.00 hod rano a hra sa do 6.00 hod. (cas je stale iny).Rano ho zobudim o 10.00hod. (ak ho nezobudim bude vyspavat cele doobeda).Vstane trochu je dobre a ked sa trosku buchne alebo spadne hned zacne kricat a krici (stazuje sa)az kym nepojde spat. Kazdy mi hovori, ze to preto lebo je unaveny. Cez den sa nehra s nicim. Len beha po izbe, lozi na stol a pod. Ja mu napr.ukazujem rozne hracky ako sa hrat a on o nich vobec nejavi zaujem. Ucim ho napr. poslat pusu, pohlaskat mamu., drzat pero, skladat kocky....Vobec tomu nevenuje pozornost a hned so vsetkym hodi a uteka prec..Ukazujem mu rozne predmety a opisujem ako sa volaju a on sa hned pozera na inu stranu. Este stale nerozumie prinest lopticku, ukaz mi to, pod sem a pod.. Vobec za mnou nic nezopakuje a nevie mi povedat ani mama, mnam, zvieratka napodobnovat a pod. Maximalne zopakuje ukazat (ak sa mu chce)papa, aky je velky (dvihne ruky),serus, indiana. Ked to nahodou spravi tak mu hned zatlieskam a pochvalim. Podla mna to je malo na 17 mes. dieta. Nasa pediatricka mi vravela, ze to preto, lebo sa mu nevenujem. Pritom sa snazim cely den a venovat a stale nic. Poradte mi ako mam ho motivovat, aby o nieco javil zaujem a hlavne sa nieco naucil? Dakujem

sisaha
19. feb 2013

zaujimavy postoj pediatricky...Ako keby s tebou travila cely den.... Take male deti nevydrzia pri ziadnej aktivite dlhsie ako 5 minut.. Ked ste spolu na prechadzke skus mu ukazovat predmety a pomenovavat tam...Chlapci su o nieco pomalsi a mozno do 3 rokov nepovie ani slovo... Skus si s nim stavat kocky. ty postavis, on zhodi... daj mu hrnce, varechy, obrazkove knizky...spolu citajte...

lenkahruskova
19. feb 2013

Ak si neista, co sa tyka pristupu k dietatku, urcite by som odporucila navstevu detskeho psychologa, urcite bude vediet poradit, hlavne ked bude nazivo vidiet reakcie a spravanie maleho. Co sa tyka spinkania odporucila by som knihu A.Kast-Zahn * H. Morgenroth - Každé dieťa sa vie naučiť spať. Nam velmi pomohla, prvy rok a pol sme skoro vobec nespali a teraz maly spinka celu noc a este aj pobede 2-3 hodinky...🙂. Vyborna na inspiraciu, pri uprave rezimu.

mj28
19. feb 2013

...nemam rada nazor(samozrejme respektujem),ze chlapci su pomalsi,vsetko im trva kym to pochopia a podobne .... som skor za to ze kazde dieta je ine, ma ine tempo.... ale pre istotu by som vyhladala odbornika a zasla za detskou neurologickou a po vysetreniach by si videla ci je to len ine tempo alebo je to nieco viac ako odchylka .... 😉

gaby21
19. feb 2013

Ja si myslim, ze proste nie je jeden z tych trpezlivych, treba vsetky tie cinnosti stale dookola opakovat ono to raz pride.
A nazor, ze chlapci su pomalsi, nezdielam, to je teda pekna hlupost. Moj mladsi je motoricky neskutocne vpredu, stvornozkoval uz ako pat mesacny, vsetky tie detske veci ako, papa, tap tap, atd uz ovlada, zacina robit prve samostatne kroky. Starsi, zase nikdy nechcel po mne opakovat vsetky tieto detske zalezitosti, zato v 15 mesiacoh uz zrozumitelne rozpraval, v 20 mesiacoh uz zvladal nocnik, ale doteraz ho nebavi sameho sa hrat, ale vobec nic, skusala som uz vsetko, ale napr farby vedel uz v dvoch rokoch. Takze kazde dieta je ine a potrebuje individualny pristup

matozazzo
19. feb 2013

Mam 17m dcerku,mama mi zacala hovorit asi pred mesiacom a povie,len ked sa jej chce :( Skladat kocky vydrzi len chvilku,stale je v pohybe,nezastavi sa... Rozumie,to vidim,ale zacina mat obdobie vzdoru,ked nieje po jej alebo nieco jej zakazeme. Myslim si,ze mate zly rezim dna,preto ti nespi v noci. Uz neraz som pisala,ze treba dat dietatku rezim. Mozno je pre teba fajn,ze spi do 10,ale ma akoby prevrateny rezim a v noci nespi.. Slus ho zobidit o 7h,ranajky,pohrat sa a sup prve spanie (po.2h-2,5h). My po 1.spani mame desiatu,ideme vonku alebo sa pohrame,aj sama,tak obe a druhe spanie. Potom olovrant a bud este ideme on alebo sa pohrame. Ked je v jaslickach,maj taky isty rezim. Okolo pol 7 vecera,osprchovat,mliecko a spat. Su dni,ked to nevyjde,ale snazim sa to dodrziavat. V noi spi,ale okolo 2hod sa budi,pije mliecko alebo riedku krupicu a spi do pol 7-7h. Pokus sa pozmenit rezim postupne 🙂

renata5
19. feb 2013

ahoj ja mam 18 m chlapceka a rozumie od roka vsetkemu...vsetko po mne zopakuje ale to ze tvoj maly sa nevie hrat a beha zhana a skuma je podla mna uplne normalne moj sa sam nezahra iba somnou cely den chodi s autickami ja z jednym on z druhym stale mu nieco vymyslam podla mna musis prist na to co by ho bavilo urcite sa nieco najde my sme malemu pokupili rozne hracky ktore bavia aj mna napriklad lekarske predmety fonendoskop a hrame sa na nemocnicu dalej rozne rozkladacie auta srobovaky nech sa snazi sam kladivka mame aj velku garaz a tam my maly pusta auticka no najlepsie sa vie zahrat z nasim vysavacom mixerom hrnce dava mi ochutnavat co navaril a potom sa hrame u nas telka nehrozi cely den mu spievam rpzne ukazovacie piesne basnicky este zo skoly a vymyslam a maly to ma velmi rad alebo si ho zoberiem na ruky chodim po byte a pytam sa kde je to a to a on vsetko ukazuje kde co je napriklad pozna vsetky casti na svojom tele vie ukazat kde ma znamienko ked sa budes chciet porozpravat kludne napis IP a to co ti povedala tvoja doktorka no ja by som sa velmi urazila si urcite skvela mamina nedaj sa a ked sa ti ozaj nieco nezda tak konaj vsetko sa da ked sa chce 🙂 🙂 🙂

euka210
19. feb 2013

skoda ze to nie je diskusia, skor by sa dalo pomoct ako jednou odpovedou.
Podla mna treba vyriesit ten spanok pokial sa da...moja svagrina ma tiez nocneho vtaka (ale iba 2h niekedy, nie kazdu noc), skusali vselico. Zobudit ho skor, ale nie naraz o 2h, po pol hodke. Je jasne, ze ked je unaveny, tak bude podrazdeny a plakat pre kazdu somarinu....to robi vecer aj moj ked to pretiahneme. A v noci skuste rozne veci: nezapnut svetlo, nereagovat na neho, skusit pevne objatie. V noci sa spi, hra sa cez den. Pri novych veciach bude vymyslat a urcite revat. (napr. mojmu sli zuby a som mu davala gel. Ale hovoril ham ham, lebo mu chutil, aj ked uz su vonku a nic cervene nema a vedel vystrajat tak, ze som fakt nevedela, ci je hladny, bolia ho zuby, ci len vymysla. Ale povedala som si dost a ziaden gel nebol...2-3 vecery vystrajal a od vcera zaspava pokojne, bez revu aj bez gelu). Chce to pevne nervy a nepolavit. 10h az 12h by dieta malo v noci vediet prespat.
A k bodu 2....moja suseda ma maleho a ten na 2r nerozpraval. Su deti a deti. Niektore blabocu ako ten nas cely den, ine zacnu neskor. Venujes sa mu podla mna dost, v tom problem nebude. Aj nas mal obdobie ked zacal chodit po roku, ze hracky nula bodov a len behat a behat, nevedel 5 minut sediet. A teraz uz sa konecne sam pohra. Takze moze to byt taka vyvojova faza a ked skonci, tak zase ho bude nieco ine zaujimat. Tie veci pridu, ked na ne dozreje a potom sa to rozbehne 🙂

rose1988
20. feb 2013

ja by som mu obratila aj keby som si asi taký tyzden musela vytrpiet svoje no ako inak musi si zvyknut. No predtým by som sa poradila s niakým odborníkom hoci aj cez veb, ze kde su tie medze aby si mu zase neublizila na psychiku ked sa ho budes snazit naucit na spravný rezim, ale myslim ze skor nie on je este mali a prisposobivý