Ako na 3 ročnú slečnu, aby začala počúvať?

vivienkata
12. dec 2011

ahojte kočky poradte ako na 3 rocnu slecnu aby zase pocuvala ako pred tym . mam doma dievcatko ktore bolo pred tym take dobre poslusne , netrucovala neplakala za všetko mozne a bola zlata , ale za dva tyzdne co som nebola doma lebo som bola v nemocnici rodit sa velmi zmenila , pyskuje nepocuva trucuje , tisic krat jej musim nieco povedat aby to urobila neviem preco je taka asi tie dva tyzdne s otcom a s jeho mamou teda svokrou neurobilo dobre , mame doma babo neziarli nanho prave ze sa od nej nevie otrhnut tak si myslinm ze neziarli ,a nedavam jej ani dvovod nato aby ziarlila stale ju lubim aj mojkam ako pred tym aj sa jej venujem ale velmi sa zmenila , a ja nechcem nanu pen kricat aby pocuvala a vobec uz nie jej dat po zadku ,neviem preco ta zmena zeby obdobie vzdoru ? ale ja uz fakt neviem som zufala. poradte ako na nu .budem vdačna za kazdu radu

sisaha
12. dec 2011

@vivienkata asi jej neurobil dobre pobyt so svokrou 😅. Ale teraz vazne, mozno sa tam nieco udialo o com nevies, mozno svokra bola prehnane mila, vsetko jej dovolila, ziadne hranice..a ona si uz uvedomuje rozdiely.., mozno je to aj obdobie vzdoru v kombinacii s tymto pobytom... Asi ine ako trpezlive vysvetlovanie ti nepomoze. skus tematicke hry. zahrajte sa nieco co sa ti nepaci (ty bud ta neposlusna) a ju nechaj, aby to vyriesila..Je sice este mala, neviem ci tu hru pochopi, ale vyskusat to mozes..a samozrejme to jemne korigovat..ked bude na teba "kricat", tak len vecne poznamenaj: kricis na mna, asi chces, aby som zmenila spravanie...a podobne..V tej hre, ju nechaj vykricat sa, ale ty nekric..ty len vecne pomenuvaj to co robi a hraj sa s nou.. Postupne by si mala uvedomit, co je spravne a co nie.., pripadne uvedomovat si svoje spravanie..

vivienkata
autor
12. dec 2011

@sisaha no co sa taka tej svokry ona moc nieje ochotna a ja osobne ju nemam v laske a ona na nu nejak nervi nema neviem prečo sa tak sprava musim byt asi trpezliva ale niekedy je to tazke a najviac teraz ked mam malo spanku kazde 3 hodiny vstavam ku malej a este aj domacnosť a ona ma nepocuva a niekedy ma tak vie vytočiť že už mam dost ,

sisaha
12. dec 2011

@vivienkata a vy byvate spolu so svokrou??

vivienkata
autor
12. dec 2011

no ano a musim povedat nieje to nic prijemne

sisaha
12. dec 2011

@vivienkata no tak to verim...ja som nastastie nikdy nemusela..ani s mamou, ani so svokrou..., takto vychadzam najsamlepsie s oboma 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana581
12. dec 2011

@vivienkata tiež si myslím, že to je obdobie vzdoru a možno aj v kombinácii s tým, že si nebola doma a zrazu videla iný systém výchovy a správania sa k nej. Myslím, že by to malo prejsť. Musíš byť trpezlivá. Ja som zvykla dávať tresty. Dcéra si nesmela pozrieť oblúbenú rozprávku, alebo mala na hodinu zakázanú oblúbenú hračku, ak neposlúchala. Vysvetlila som, čo sa mi nepáčilo a že to nie je pekné. Nie vždy to ide tak lahko, ako sa to píše, a tým skôr ťa chápem, že máš malé bábo a to ťa tiež vyčerpáva svojím spôsobom. Prajem pevné nervy.

vivienkata
autor
12. dec 2011

dakujem vam kočky za rady ale fakt som uz bola zufala . a v poslednej dobe bolo toho namna vela nemala som prave najlepsi porod mala sa narodila o 3 tyzdne skor a lezali sme na jiske takze som mala posledne dni dost nervy aj strach o malu a tiez mi nebolo jedno ako sa ma doma ta starsia . to sme boli prvy krat od seba . nikdy este nebola tak doma zeby som s nou nebola.ale dufam ze uz bude všetko dobre