Žiarlivosť 2-ročnej dcérky na mesačného brata

12. júl 2023

Ahojte , dcérka ma 2r aj 3m , môj syn bude mať mesiac, cez deň je celkom ok aj keď niekedy ma chvíľky kedy vidí ze sa jej náhodou nevenujeme tak ako by chcela tak už rozmýšľa čo spraví zle , buď ciká na zem a nie do záchoda ze nepovie alebo pozerá na bračeka a rozmýšľa či by ho necapla alebo s niečím neudrela.. no proste cele dni len v strehu či mu náhodou niečo nespraví. Keď ideme spať tak ja ho kojím na posteli a ona vkuse lezie do jeho postele teda chce ale vysvetlím jej to 20x ze nemôže ze to je jeho postielka ona ma svoju opíšem jej xy dôvodov prečo ma vlastnú postieľku čo v tej postieľke ma no ale nič nepomáha smeje sa , na všetko vraví ano ..robí si z toho srandu a mňa to vytáča strašne aj priateľa ja už neviem čo ako na ňu , každý vraví ze vysvetlil stále dookola prečo nemôže atd lepsie ako po zadku. Ale už ako vážne , ja jej po tom zadku nechcem dať ale musím inak to bohužiaľ nejde ked vás dieťa nepočúva ani na ten 20x a robí si z vás dobrý deň tak ked jej dáte po zadku podľa mňa sa troska uvedomí aspoň na chvíľu a zaspí. Lebo ja už neviem ja som tak z toho frustrovaná a vyčerpaná ako dá správa niekedy , inak je to zlate , pekne milé dievčatko ktoré najviac ľúbim na svete a preto ma velmi hnevá ze robí také veci aké robí niekedy a ako sa správa. Myslím ze jej začalo obdobie vzdoru a do toho ešte aj nový braček čiže je to u nás veľmi ťažké. A ja už som z toho unavená , asi len prežiť toto obdobie kým brat vyrastie aspoň do roka , lebo neviem dokedy sa bude takto chovať. Potrebovala som sa aspoň vyrozprávať , alebo poradiť ako čo robiť lebo ja už to nedávam

pribinak
12. júl 2023

No určite žiadne po zadku, to tej žiarlivosti nepomôže

Akože ona sa musí vyrovnať s tým že má konkurenciu, musí sa deliť o mamu otca a fakt dávať jej po zadku nie je riešenie

Skús urobiť opak, veľa chváliť, ísť na zmrzku bez bračeka, odmeňovať napr nálepkami, …

kitycat
12. júl 2023

Samozrejme, ze ziarli. Kde je partner ked ty vecer kojis a mala sa nezmesti do kose, ze by sa jej povenoval?

autor
12. júl 2023

@pribinak ale toto všetko robíme , vždy sa jej venujem keď on spí a keď nespí tak vždy sme buď spolu snim alebo kukame rozprávky keďže nie vždy keď ju zavolám ku mne keď kojím tak chce prísť .. každý deň jej rozprávame ako ju lubime , proste to čo by malo byt povedané dieťaťu tam je ale ona aj tak. Inak sa to už niekedy nedá len dať po zadku keď človeku už po 30x rupnú nervy keď vás nerešpektuje a vôbec nepočúva čo jej vysvetľujete.

autor
12. júl 2023

@kitycat snúbenec pracuje krátky dlhy týždeň čiže keď je doma uspávame spolu vtedy sa to ako tak dá aj vtedy vymýšľa a nie vždy poslúchne je to ťažké , a keď som ja doma s nimi sama je to ešte ťažšie ako cez deň sa to dá ale večer keď uspavam alebo na obed je to horor pre mňa

nwnw
12. júl 2023

Toto zaziva vela rodicov. Na to byvaju obvykle babky, aby sa venovali starsiemu dietatu plnohodnotne. Ona z toho vyrastie len to potrva. Trenice medzi detmi byvaju roky. Ja som bola vela vonku. Mensi v kociku/nosici, na deke a vacsi na ihrisku. Doma bol bordel a varila som iba rychle jedla. Vonku totiz nemal potrebu ublizovat.

joannita
12. júl 2023

Toto sme mali tiez ked sme priniesli dceru domov a 4 rocny syn zacal ziarlit, zacal nas bit, malej robit zle, nemohla som ich nechat ani na sekundu spolu samych, na zachod vzdy s jednym aspon, bolo to hrozne obdobie pre mna, uplne vycerpavajuce. Syn presne ako pises, 30x povies a nic, totalne schvalnosti. Tiez sme mu to vysvetlivali, stale dokola, ale nic nezaberalo a vlastne stale to trva (po vyse roku), aj ked uz menej. Stale jej robi zle, provokuje, sace na zem, ja uz sa len modlim aby to konecne preslo

mikitilik29
12. júl 2023

Iba proste žiarli na brata. Do teraz bola stredobodom pozornosti a odrazu už je na vedľajšej koľaji. To prejde časom, musí si len zvyknúť. Prežili sme niečo obdobne pred pol rokom keď som porodila druhu dcéru. Vekovo to bolo ako u vás. Som myslela ze na psychiatrii z toho skoncim😂😪
Ale po roku by si sestru nedala ani za svet tak ju ľúbi.

Len vydržať.

drahomirrra
28. sep 2023

Mne je pri tychto temach tak luto tych starsich deticiek. Jedine, co mamky zaujima je babatko a tutu nunu a starsie je zrazu na obtiaz, este by si sa nestitila bit malicke 2 rocne dieta, lebo ziarli. Sama je este babatko a ty si jej dovliekla surodenca, ako sa ma asi citit? V ramci svojho rozumceku?
Sa chod prefackat radsej.