Ako naučiť dieťa na nočník?

karcha
16. máj 2012

ahojte mam 3 rocneho syna a ani za ten svet nechce chodit na nocnik cirat ano ale kakat nie stale to pusta do gati,uz som z toho zufala prosim poradte ☹

ajca123
16. máj 2012

Posad ho rovnou na WC a možno to bude zajmavejsi ako nočnik

anibas
16. máj 2012

skús rovno na wc - posad ho na redukciu, žiadne plienky,
preštuduj : https://www.modrykonik.sk/fotoblog/macocha/clan...

veľa trpezlivosti prajem 😉 😉 😉 😉 😉

evkat
17. máj 2012

No tak s týmto som mala aj ja "srandu" najskôr len kakať na šerblík, potom ok-občas si cvrkla ale dalo sa.
Potom sa mi začala pokakávať do gatiek -trvalo to asi týžden - a aj v škôlke sa jej to stalo-proste nedobehla. ☹

Ale dala som jej k záchodu malý stolček a ukázala som jej takto si dáš malú dosku na záchod, potom sadneš a ked hotovo zavoláš na mna-za odmenu veľká sranda pre ňu že môže spláchnuť🙂))

Ešte sú také rady že do záchoda dať potr.farbivo napr.modré a ked sa vyciká tak bude zelené-že vraj sranda pre deti🙂)

monikli
17. máj 2012

ja som dala malu na nocnik a od 8 mesiaca chodi pravidelne rano kakat a aj ked prideme z prechadzky teraz ked jej treba tak potlaci a caka kedy ju dam na nocnik skus to z harckami aj moja sa pritom hra a v pohode som rada ze to zvlada

anjelicek26
17. máj 2012

Ak ma bloky cisto len s kakanim, tak opatrne. Ono s tohoto su traumy a bloky, zapchy... ak chce kakat do plienky - daj mu plienku - nech sa do nej vykaka a pojdete sa umyt. Vyrastie z toho, raz ti povie, ze ju uz nechce. Osobne - zadrziavanie, problemy z vyprazdnovanim, to by ti maminy vedeli rozpravat, co vsetko robia a ake problemy s tym su, netreba to provokovat.

simsalabim
18. máj 2012

Ja sa tiez priklanam k tomu nazoru, ze s kakanim opatrne...ak dieta zo zadrziavania dostane zapchu, zacina bludny kruh - bude sa bat kakat koli bolesti zo zapchy... 3 roky este nie su tak vela...ak chce kakat do plienky, dala by som na kakanie plienku, ale ponukala by som nocnik alebo WC, skusila motivovat nejakou odmenou...ono to casom pride. Jedna z mojcih dcer si doteraz pamata - ze aha mami, tu som stala, tohto som sa drzala a kakala som do plienky 😝 A vraj sa jej postojacky kakalo lepsie 😅 Ani neviem, kolko mala rokov, ked zacala kakat na wc, ale asi medzi 3-4rokmi. S kakanim sme mali problem aj s druhou dcerou, tu sme vsak namotivovali v 2,5 rokoch na obrovske policajne auto (mala chalanske zaujmy) 😝

hirjak
18. máj 2012

téma bola uzamknutá z dôvodu duplicity