Ako naučiť dieťa písmeno R?

jankapresov
23. jún 2022

Zienky dajte rady a tipy ako ste svoje dieťa naučili písmeno R.Moja ma 5 a pol , doteraz jej to neide.
Dakujem krasne

marci77
23. jún 2022

na logopedii ich to ucia cez hovorenie pismen td td td td

cocolino234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poly1
23. jún 2022

My sme tiež chodili na logopédiu, ale dlho nič a potom nám poradili skúsiť cvičiť v ľahu a ono to prišlo 🙂

ludmilik13
23. jún 2022

najlepsie je, ked ju zoberies na logopediu. predsa len tie logopedicky uz vedia ako na to, ak nezaberie jedna metoda, ak skusia nieco dalsie. ty ju mozes este viacej domylit.

elizabet173
23. jún 2022

@jankapresov pomoze logoped

zuzinapipina
23. jún 2022

@jankapresov d t n l r, opakovali sme kazdy den 8 mesiacov niekoľko krát a nakoniec to prišlo 😁

jankapresov
autor
23. jún 2022

@elizabet173 ano viem ze logoped pomoze ale vela rodičom sa to podarilo aj cez domace cvičenia, preto sa pytam.

jankapresov
autor
23. jún 2022

@lubka261 u nas td td td tiez nic, a ako nakoniec vam to slo ked td nezaberalo?

jankapresov
autor
23. jún 2022

@poly1 v ľahu na chrbáte? a tiez cez to td td td?

tehotna40
23. jún 2022

@jankapresov nám td zabralo, nasla som nejaké video na YouTube na cvičenie toho td, trvalo asi týždeň kým malý začal hovoriť r

jankapresov
autor
23. jún 2022

@zuzinapipina dakujem, skúsime , snad to bude kratšie ako 8 mes 😄

adriannasvk
23. jún 2022

Mne logopedicka vysvetlovala pri mojich,ze dieta sa nepocuje,mysli si,ze vysvetluje spravne. Ja som mojmu kupila kuzelne citanie,rozmotaj si jazycek a az vtedy pochopil ako rozprava ked mu to porovnavalo a pocul sa. Takze sme sli takto postupne,vysvetlovali sme ako ma ukladat jazyk, zacali sme jednoduchymi slovami a stale som ho opravovala pri vyslovnosti. Takze urcite smer logoped,poradit sa a potom pokracovat ako poradi dr

viestta
23. jún 2022

@jankapresov keď sa doteraz nenaučil tak choďte na logopediu

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubik6x
23. jún 2022

@jankapresov ja mám 30 a doteraz mi to nejde 😅

simca06022011
23. jún 2022

podla mna najlepsie ist k logopedovi, ukaze vsetko.. moja mala boal leniva trenovat, logopedicka to aj videla, tak ju namotivovala ze jeden chlapcek sa to s tymi slovami naucil na zachode.. tak ona si sadla na zachod a vrcala a co ja viem co jej dala ona robit a naucila sa to.. neviem ci sme tam 3-4x boli na navsteve vobec a naucila sa:D