Ako naučiť dieťa spať na bruchu?

pipatko
14. dec 2010

Milé mamičky, neviete mi poradiť či sa nejako dá naučiť dieťa spať na brušku? Môj syn má skoro 11 mesiacov a vôbec nespáva na brušku. Problém je v tom, že keď sa v noci pretočí v spánku na bruško, hneď sa na to zobudí, zobudí to aj mňa a musím ho potom pretočiť zase na chrbátik, potom mu zase dlho trvá kým zaspí. (inak z bruška na chrbátik a naopak sa vie otočiť bez problémov) Čiže ja sa v noci vôbec nevyspím, pretože niekedy je to aj 10 krát za noc. Mal niekto z vás podobný problém?

andika10
14. dec 2010

ja som mala opačný problém,, mne syn spal od 3tt len na bruchu, ale pri spaní mu to nerobilo problém, a doteraz zaspáva na bruchu, a keby si ho hladkala po chrbte, neukludnilo by ho to?m možno by znova zaspal

ripmajka
14. dec 2010

pipatko pripájam sa ja s tou istou otázkou .Mne to začal robiť pred pár dňami 6 mesačný syn. A presne ako to popisuješ ty. Aj 4x za noc sa mu podarí pretočiť na bruško a on plače a pritom má zatvorené očka a nevie sa uložiť. Tiež nemá problém s pretočením na chrbátik , ale zrejme v polospánku to nezvláda. ☹ Už som ho skúšala aj pred spaním uložiť na bruško , poprípade na bok a hladkať ho pri tom po chrbátiku . Nezabralo . 😖

veronika81
15. dec 2010

môj malý toto robil ak si dobre pamätám..okolo polroka, tiež sa takto v spánku pretočil na bruško a plačkal, sám sa nepretočil späť (ale vedel to), musela som vstávať a vracať ho na chrbátik.
Prešlo to samé od seba, takže ja radím..ako pri väčšine takýchto období..vydržať 😉 Je to prechodné, buď sa naučí spávať na bruchu alebo sa vráti sám do polohy na chrbte alebo sa prestane točiť 🙂

bobocka
16. dec 2010

moj syn ma skoro 15 mesiacov a stale na brusku nespava.tiez sa v noci sem tam pretoci a zamrnci a ja k nemu musim vstat a vratit ho na chrbat,ci na bok,ale zas ja v tom problem nevidim.vsak to je otazka par sekund.ja hned na to zaspim. 🙂

martinkkka22
29. máj 2011

Ahojte baby, ja mam tiez teraz ten isty problem ☹ 7mesačný synček sa otáča aj z bruška na chrbátik aj z chrbátika na bruško, len ešte nikdy nespinkal na brušku a teraz v noci sa v spánku pretočí na bruško a rozplače sa a trvá to dlho, kým sa ukludní.....dokonca uz vôbec nechce ležať na chrbatiku ani pri prebaľovaní, stále sa pravaľuje a nemôžem ho ani prebaliť.....je to boj...dufam, ze to rychlo prejde...☹

lucikan
29. máj 2011

no ja si myslim ze nieco take sa naucit neda, prosto bud na to pride sam (co si myslim, ze sa raz stane) alebo sa postupne prestane pretacat. A nijak by som to nesilila s nejakym ucenim, lebo ved si predstav ze teba by niekto nutil ostat lezat v polohe v ktorej nechces byt a spat v nej. Extremne neprijemne aj pre dospeleho. Nepises ako dlho to trva, ale priklad od nas: ked sa naucil drobec pretacat na brusko, zacal temer hned robit to aj v noci, prvych par dni sa aj on na to rozplakal, ale kedze spi s nami v posteli, ja som ho okamzite pretocila spat, tak sa ani zobudit poriadne nestihol. Potom po troch dnoch sa uz vedel aj pretocit z bruska spat na chrbat, ale v spanku to nerobil. To co sa naucil, bolo ze hlavku dole na podlozku a tak ostal spat. Trvalo to asi tyzden, mozno dva, presne si to uz nepamatam. Len si spominam, ze aj pocas dna, pocas hry na brusku si vtedy v tom obdobi par krat dal tak hlavku na zem. Co inak nerobieva cez den.

mosky
3. apr 2013

Ahojte ja mam uz skoro 6 mesacneho syna a chcem ho naučiť spať na brušku vždy sa zobudí nevie sa ešte prevrátiť ani na bruško ani na chrbátik učí sa to vspiera sa nožkami, ale na brušku spať nechce aj keď zaspí chcem ho prevratiť ale on sa zobudí , ako na to?
😔

brumka
3. apr 2013

@mosky ahoj preco ho chces ucit spat na brusku, doktori to neodporucaju je tam riziko uzadusenia, mi sme pri dcerke malizakazane odporucali anm striedat strany na boku, mali sme velmisilny reflux, casto sme sa dusilia zvracali, nechaj ho spat ako mu vyhovuje

permanentka
12. mar 2017

skusim aktualizovat tuto temu 🙂 moja ide mat 6 mesiacov a to iste, doteraz spinkala na chrbatiku a na boku, no teraz velmi chce spinkat na brušku (ako aj ja a moj drahy, inak nezaspime len na bruchu) ale nevie to ☹ uklada si hlavku zo strany na stranu a nijak nie je dobre, place. akonahle ju vsak dam na chrbatik ci bok tak okamzite ide na bruško, ked jej v tom branim tak place, cize ci jej branim alebo ju necham sa otocit tak place...nauci sa mi tak spavat ked tak velmi chce? to je des, otaca sa na bruško aj 4x za hodinu v noci, obcas sa jej podari pekne tak ulozit a zaspi ale to je male % z tych pokusov

2109siska
20. jún 2017

@permanentka my sme na tom tak isto maly ocividne chce spat na brusku ale nevie to :/ ked ho pretocim jeduje sa a place..prispevok ste dali v marci vidim tak by ma zaujimalo ako ste na tom ci to preslo alebo sa naucil tak spinkat? Vdaka 🙂

permanentka
21. jún 2017

@2109siska ano naucila sa,najprv som jej branila sa pretocit na brucho lebo hned plakala a to bolo dokolecka.no potom som jej raz dovolila a zrazu odvtedy uz pekne isla.uz teraz sa vie vzdy pekne ulozit na brusko 🙂

2109siska
21. jún 2017

@permanentka supe tak to znie nadejne..ja ho tiez vzdy rychlo pretocim spat tak skusim..vdaka :*

lada4
17. aug 2019

Ahojte ja mam presne tento problem moaja dcerka bude mat o 2 dni 6 mesiacov uz sa prevaluje na brusko a kdd tu aj spat..no ked sa prevali na brusko v noci polozi hlavku dole a spi dalej musim stale striehnut aby sa nezacala mi dusit ..pak rychle da hore hlavicku a place...stale je s nami koli tomu v posteli..Uz by som ju rada dala spinkat do postielky ...lebo je na mne vecne natlacena a ja uz som skoro na zemi 🙂)cez den to nerobi hlavicku pekne zdvihne no v noci sa toci v spanku...poradte mi prosim prejde to ci? A este stale si nesada ani sa nedviha len nozky dviha uplne hore...dakujem

aaliaas
21. feb 2020

@lada4 dobrý deň, ako ste to zvládli nakoniec? Nás to robí teraz, tiez striehnem v noci lebo sa pretaca ale spať na brušku nevie.