Otáčanie sa z bruška na chrbátik

lettinka
9. feb 2022

Ahojte,prosim vas, viem,ze je to individualne,ale kedy sa asi babatko nauci otacat sa z bruska na chrbatik? Nas maly je predcasne narodeny o mesiac skor ,no zatial to nevie ma aktualne 7mesiacov. Na brusko sa otocit vie ale spat uz nie,stale ho musim otacat len on to robi stale dookola,je to miestami uz na nervy ho stale otacat,robi to aj v noci, viem ho to nejak cvikmi naucit,alebo to pride same? Problem je aj so spanim nechce nikde spat ani v postielke ani s nami v manzelskej posteli stale sa len otaca a zuri,zaspi iba v kociku a to by som bola rada keby aj to zmenime. Dakujem

deedol
9. feb 2022

pokial viem, otocenie z brucha naspat na chrbat sa nesleduje, nie su na to tabulky, lebo to nie je "podstatne". ano, viem, ze je to otravne, moj to tiez dlho nevedel a furt sme ho museli otacat my 🙂

lettinka
autor
9. feb 2022

@deedol a dlho to trvalo kym sa naucil sam otacat? Dufam,ze to veru nebude tak dlho lebo sme uz zufali 🙈😅

deedol
9. feb 2022

@lettinka niekolko mesiacov. v 4m sa obratil z chrbta na brucho a tusim az v 10-11m sa vedel aj opacne. ale take intenzivne hnevanie sa a nase nasledne otacanie trvalo mozno 2-3m :D

petamich
9. feb 2022

ten nas sa zacal otacat z brucha na chrbat asi v 5.5M - obdobie tocenia sa na brucho v noci mal ani nie dva tyzdne, teraz sa mu este obcas podari a je okamzite hore, lebo mu nedochadza, ze sa vie otocit sam naspat a hlavne brucho = aktivna pozicia, takze hned hlava hore, na ruky a je zobudeny 😬 kazde dieta to ma uplne inak, niekto sa otoci skor, niekto stvornozkuje skor, niekto sedi neskor atd. vo vacsine pripadov idu svojim tempom a aj tam uspesne dojdu, kazdopadne ak mas podozrenie alebo len potrebujes ukludnit, tak staci ist k nejakemu lepsiemu fyzioterapeutovi a ten skontroluje co ma, my sme tam boli 1x ked mal asi 3M, povedala, ze vsetko je ako ma a spokojni sme sli domov

ja napr. chodim s malym na baby-balance, kde nam ukazuju "cvicenia", ktore podporuju motoricky vyvoj a mame to zabavku pocas dna, ked sa hrame, pripadne na FB je fyzio-mama a ta tam vela veci rozobera a dava videa ale aj bez tychto veci tam dieta dospeje samo 🙂

lettinka
autor
9. feb 2022

@deedol fuuha no som zvedava,hadam to nebude tak dlho trvat 🙈

lettinka
autor
9. feb 2022

@petamich tak to vas je sikovnik 🙂 no presne aj nas sa da na brucho hned sa vzpriami hlava hore a je zobudeny. No zrejme oslovim nejakeho fyzio, neviem ako to je u predcasne narodenych ci sme este v norme, zase nechcem na nic tlacit asi kazde babo same vie kedy je cas robit posuny,ale zas aby sme nezanedbali nieco,nasa dr na to ani nereaguje pre nu je ok vsetko,taky pristup no....no uvidime ako mu to pojde 🙂

amelie2017
9. feb 2022

Nas mal 7 mesiacov teraz v pondelok a z bruska na chrbat sa prvykrat otocil minuly tyzden. Ale este stale to robi tak nemotorne.

petamich
9. feb 2022

@lettinka ja som bola sama prekvapena a pediatricka tiez, lebo je nazvime to nadpriemerne vahovo obdareny 🙈 kazdopadne ako pisala aj Deedol v oficialnych vyvojovych dotaznikoch, ktory musim nosit na kazdu prehliadku takyto milnik vobec nie je - nam dala pediatricka tuto tabulku (neviem ci bude vidno) a ani tam to nie je - ber to prosim orientacne, moj muz je tabulkovy typ, ja to neriesim (on to ma profesionalnu deformaciu)

mozno mu daj este chvilu a pripadne skocte za nejakou fyzio 🙂 skontroluje, poradi - tie profesionalky vobec nechcu hladat diagnozu len aby tam clovek chodil, tazke fakt staci aj jedna navsteva

inak nam niekto poradil dat mu zrolovanu deku na jednu stranu, nech nema tolko priestoru v postielke a to pomohlo a kludnejsie spal

lettinka
autor
9. feb 2022

@petamich to my ani nevypisujeme u dr ziadny dotaznik ako pristup slaby ma nasa dr. uvidim musim pozriet tu v okoli nejaku fyzio nech sa odborne vyjadri niekto k tomu,. To sme skusali aj kojo vankus som mu zalozila nech sa neotoci a on cez to siel aj v hniezde ked je nezastavitelny je 😅 no veru nadpriemerne je aj nas obdareny je mesiac skor narodeny a ma 75cm a 10kg🙈😅 a to by teda mal mat zrejme mensiu vahu no 🙈

lettinka
autor
9. feb 2022

@amelie2017 juuj tak to dufam aj nas by mohol uz cochvila, mate sikulka doma 🙂

andreatytler
10. feb 2022

@lettinka Podla mna vas caka nikoko mesiacov slabeho spanku.😨 😀Otaca sa na brusko, lebo sa mu to paci a chce sa davat na ruky a coskoro sa bude davat na 4 potom stvornozkovat, stavat. U nas zatial najaktivnejsie obdobie a vtedy deti ani spat nechu co je to pre ne tak vzrusujuce.

katesocka
10. feb 2022

No môj syn sa síce z chrbta na brucho začal otáčať niekedy v 4.-5. mesiacoch, ale z brucha na chrbát až keď mal viac ako rok 🙈 Riešila som to s pediatričkou a ona hovorila, že keď sa vie dostať, kam potrebuje, nemám to riešiť.

jaga18
10. feb 2022

Náš sa začal otáčať z chrbta na bruško ako 5 mesačný. Z bruška na chrbatik presne o 4 týždne neskôr, v deň, keď mal 6 mesiacov.

lettinka
autor
10. feb 2022

@andreatytler to ste ma teda nepotesili 😅ale nevadi musime vydrzat 🙂

andreatytler
10. feb 2022

@lettinka Ja viem☹... dobra sprava je ze to prejde. Za to rucim. Mali sme to doma a citam o tom casto aj tu na konikovi.

lettinka
autor
10. feb 2022

@katesocka juujha tak to ozaj dost,som zvedava kedy to pride u nas 🙂uz len aby som ho nemusela stale otacat 🙈

lettinka
autor
10. feb 2022

@jaga18 to uz ano 🙂u nas preslo uz 8tyzdnov isto ako sa obratil z chrbatika na brusko no spat nie asi to tak rychlo nebude zrejme mame flegmosa

katesocka
10. feb 2022

@lettinka tak môj bol v týchto veciach všetkých pozadu, plaziť sa začal okolo 8. mesiaca aj to len ako "ranený vojak" cez jednu ruku a s jednou nohou (to mu ostalo doteraz 😂 ), sadol si prvý krát v 11 mesiacoch, štvornožkovať začal krátko pred 1. narodeninami a chodiť v 15. mesiacoch 😅

lettinka
autor
10. feb 2022

@katesocka hlavne ze vsetko dobehol 🙂 uvidim ci aj nas tak bude ci ma vplyv aj to ze je predcasne narodeny o mesiac neviem no

katesocka
10. feb 2022

@lettinka držím palce

nanka888
22. jún 2023

Ahoj, mozem sa opytat kedy sa zacal otacat z bruska na chrbatik? 🥴