Ako naučiť dieťa správne držať ceruzku?

11. dec 2022

Prosím poraďte mi ako naučiť dieťa správne držať ceruzku?Synček má 3,5 rád kreslí a robí úlohy,no takto drží ceruzku,viď na fotke.Ukazujem mu ako sa to má držať správne,ako to držím ja.Aj skúša tak,no nejde mu to a zase to drží po svojom ako na fotke.Ako ho to naučiť správne?Nechcem aby potom v škole mal problém s písaním.

autor
11. dec 2022
ankare
11. dec 2022

Myslím,že v jeho veku je to ešte normálne.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hilda08
11. dec 2022

Ja som kupila take voskovky v tvare slzy a maľoval omaľovánky, ta voskovka sa inak ani drzat neda, ale bolo to uz okolo 2 roku, cize potom vsetky ostatne ceruzky držal dobre

syslik81
11. dec 2022

ja osm mojej kupila stabilo pero aj ceruzku .. naucila sa ..ale myslim ze kazde dieta si tym prechadza a nauci sa to casom same

autor
11. dec 2022

@boldo87 Písala som hore že rád kreslí teda máme omaľovánky
@hilda08 On takto drží ceruzku odmalička.Tiez maľuje cca od roku a pol.
@syslik81 Idem kuknúť čo to je za pero

autor
11. dec 2022

@syslik81 Ceruzky su ako normálne ceruzky,pero také zaoblené,skúsim mu kúpiť to pero.

jarmila2010
11. dec 2022

Existuju,take silikonove ergonomicke nasadky na ceruzky pre spravny uchop...pozri v
papiernictve

ukulela
11. dec 2022

Taketo na ceruzku hladaj

jarmila2010
11. dec 2022

A ako spominaju vyssie,stabilo hrube pastelky maju,take zarezy pre spravne drzanie...
https://www.omaluj.sk/produkt/trojhranne-farbic...

veronika3110
11. dec 2022

No v prvom rade ma zlu ceruzku či čo to je.. ak ho chceš naučiť správny uchop, potrebuje trojhranné farbičky take hrubšie, vhodne do jeho ešte malej rúčky..
Určite nie je pravda, že je to v jeho veku normálne.. ak si teraz tento nesprávny uchop zautomatizuje, ťažko sa ho odnauči.. on aj keď sa možno snaží, tie prsty budu stále utekať, kým si to neosvoji
Ak nebude mat trojhranné farbičky, tak aspoň nasadku takú gumenú, kam správne vloží prsty…
Potom sú aj hocijaké prípravné cvičenia na nácvik trojbodového úchopu, môžem ti ich poslať.. tie cvičenia sú vlastne formou hry…

autor
11. dec 2022

@veronika3110 Poprosím tie cvičenie a aké ceruzky sú dobré značka?Teraz máme obyčajne ceruzky

janjatu
11. dec 2022

určite by som odporučila prvé voskovky vyzerajú ako kamienky, tie nacvicia správny úchop, az potom by som dala ceruzky urcute 3 hranne hrube nie tenké, napr. znacka Milan alebo Maped, je plno rôznych značiek.

syslik81
11. dec 2022

je aj ceruka rovnaka ako pero .. mala v skole pise najskor ceruzkou a az ked su dobre mozu prejst na pero .. preto som zhanala ceruzku ...https://www.amazon.co.uk/Handwriting-Pencil-STA...

oskorusa
11. dec 2022

Krátke ceruzky alebo voskovky zlomiť na polovicu

kacena4
11. dec 2022

ma 3.5 este nemusi mat spravny uchop, ale ak ho chces podporovat tak nech pise malickymi cetuzkami, voskovkamu cca 5-8cm tie bude musiet chytit do prstov a cim je mensia tym lepsi uchop

mogaa
11. dec 2022

choď do papiernictva, sú farbičky na správny úchop, také trojhranné a sú vyslevene na správne držanie - sú aj pre pravákov, aj pre lavákov.....inak v škôlke sa naučí keď uvidí ostatné deti....tam len cvičiť jemnú motoriku - okrem kreslenia, plastelína, strihanie, stavať a rozoberať lego.....

magdalenal
11. dec 2022

Na svoj vek drzi ceruzu v pohode. Pistupne uchop pride sam, teraz potrebuje uvolnovat telicko, rameno, rovit velke pohyby ceruzou, prip.hrubym plochym stetcom malovat v lete vodou na zem . Odporucam kuoit voskovky na temto styl - https://www.mall.sk/pastelky-a-fixy/pelikan-vos...
Mavaju ich bezne v papiernictve. V skolke cim bude starsi bude brat pero do ruky lepsie, neboj.
My sme to u nasej pilovali od mala, aby drzala spravne, sice teraz drzi, ale vidiet ze jej chybal ten cas uvolnovania ruky lym bola v skolke, lebo drzi velmi tazko pero teraz v skole.
Naozaj ma cas, a postupne to pride, neboj 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
11. dec 2022

Daj mu pastelky/voskovly polamane na cca.5cm
Tam nema sancu chytit ju takto okolo.bude musiet 3-prstym uchopom

palicka
11. dec 2022

Maped hrubé trojhranné.

zuzinka888
11. dec 2022

Moje deti vo skolke ucila pani ucitelka takto- chytit do palca a ukazovaka, vystriet a podsunut prostrednik a ceruzku dat lahnut na prostrednik a trenovat. Dieta zo zaciatku tento uchop odmieta ale casom si zvykne.

ajajaj00
1. apr 2024

zena halooo pre pana ma 3 roky..neries drzanie ceruzky..pride to vsetko postupne..kam sa ponahlas

angel993
1. apr 2024

Dieťa na to príde, neboj sa. Určite mu neprekladaj ceruzku, najviac pomôže, keď si budeš kresliť s ním a on odpozera správny úchop od teba. Ja som deťom nikdy neopravovala ceruzku v ruke, aj v tomto sa dieťa vyvíja a postupne vylepšuje úchop. U jedného dieťaťa to bolo keď mal 4,5 roka u druhého skôr.