Ako naučiť trojročného syna fúkať si nos?

maja91
26. máj 2016

Ahojte baby,prosim poraďte mi ako naučiť syna fúkať nos. má už tri roky a nie a nie ho to naučiť..už som zúfalá z toho ..
Ďakujem za každú radu

bielavila
26. máj 2016

@maja91 ahoj moj maly ma 15 mesiacov a uz ho formou hry ucim ako vyfukat nostek, poradila mi to sestra ucitelka a vazne skvely napad, ucila som ho ako robia rozne zvieratka a natrafili sme na zajka, a ten robi tak s nostekom akoby fukal cez nos, a takto ho pomalicky ucim, ze vyfukme nostek ako robi zajko, on je este malicky, cize to robi este tak nemotorne a vacsinou ide iba malo soplikov, ale tvoj uz je velky a mozno to na neho zafunguje 🙂 vyskusaj a daj vediet ci pomohlo 🙂

seahorse27
26. máj 2016

Ja to ucim môjho malého 1,5 rocneho cez jezka (ako robi jezko..) - len on zatial fuci aj von, aj dnu...ale to sa podda 🙂 Rovnako som to ucila aj starsiu dcerku a v 2 rokoch uz fukala ako stary chlap 🙂

marcelatje
26. máj 2016

Chyť nos a povedz "fúkni" 😅

misel0806
26. máj 2016

Zober servitku ukaz mu jak smrkas ty a potom nech to skusi on😉

rybarybata
26. máj 2016

Toto vsetko som skusala s mojou dcerou, samozrejme siakala do seba....mala 3,5 roka, reku skusim inac...zobrala som papierovu servitku, natrhala na kusky "vojacikov" , dalana stol, dcera si chytila jednu dierku a snazila sa vojakov odfuknut nosom...naucila sa to! Drzim palec

annabelka
26. máj 2016

Podobne ako @rybarybata natrhala som chumaciky vaty na stôl a rukami sme nosom, komu chumacik ďalej doleti

annabelka
26. máj 2016

Fukali nie rukami,, pisem z mobilu

rybarybata
26. máj 2016

Lebo ked som jej ukazovala ako fukam ja, nedokazala rozpoznat co robim, ze ja vydychujem..ona to vsetko tahala do seba a kapesnik suchy...hentak odfukol "vojacik" a jej (sice to nie je dvakrat prijemne) vyletelo, to co mala...u nas efekt, co ma vlastne robit, zabralo

anjeli_k
26. máj 2016

Ahoj, kedze ja si velmi casto fukam nos a tiez casto mavam nadchu, moj syncek to odo mna odkukaval od malinka, tak si vedel vyfukat nostek, ked mal 10mesiacov.mal nadchu, nechcela som mu kazdych 10min.odsavat, tak som prilozila servitku a hned vedel, co robit☺

svetlusska
26. máj 2016

no na nasho nezabera nic...nebude ani z svet :(

merlinka29
26. máj 2016

Ked mal syn takmer 4 roky, ani za svet sa nevedel naucit smrkat...skusili sme snad vsetko, vsetky sposoby a techniky...a potom, kvoli velkej nosnej mandli zacal mat problemy s uskami - s tlakom v usiach. Na radu lekara sme kupili OTOVENT - specialnu nasadku s malickou dierkou, na druhu stranu sa pripevnil balonik/prilozeny v baleni/ a syncek mal balonik nafukat nosom...prilozil si nasadku striedavo k nosnej dierke a cez nu balonik fukal. A na moje prekvapenie a uzas, nielenze sa mu vyrovnal tlak v usiach a upravil sa sluch, ale naucil sa smrkat- a to velmi hravou formou. Jeho 2-rocnej sestricke sa fukanie balonika tak pacilo, ze ho fukala aj ona- a vzapati sa naucila smrkat🙂

svetlusska
26. máj 2016

@merlinka29 nosnu mandlu sme museli dat von prednedavnom...robila strasnu sarapatu tento rok...hruza des..otovent?idem kuk na nete..som ochotna vyskusat cokolvek :D vsetky overene triky zlihali :(

rybarybata
26. máj 2016

@svetlusska toto som si aj ja myslela, ze ani toho svateho ju to nenaucim? Do 1,5r to vedela, dlho nebola chora, zabudla...az som skusila voajkov,,

majdus
26. máj 2016

U nasho 2,5roc. zabera,ked mu poviem,ze ak nebude riadne fukat,tak budeme musiet vysavacom...tak sa snazi,ale je to stale bieda. Takze aj ja dakujem za tipy.... 🙂

svetlusska
26. máj 2016

@rybarybata noo u nas naoazj vsetko zlyhalo :(

majdus
26. máj 2016

@merlinka29 dobreeeee 🙂

merlinka29
26. máj 2016

🙂ked nam dospelym, co uz smrkat vieme, to pride take jednoduche...ale videla som na syncekovi, ako sa s tym smrkanim trapil. Teoriu ovladal- vsetkych tych jezkov, fukanie do vaticky, snazil sa...ale napriek teorii prax zlyhavala. Ten balonik neskutocne pomohol...a ako som uz napisala, overila som si to na mladsej dcerke, ktoru som smrkat vobec neucila, pochopila to sama a bez akehokolvek vysvetlovania naozaj len tym, ze i ona chcela mat nafukany balonik🙂

svetlusska
26. máj 2016

@merlinka29 on je z toho tiez nestastny ale prosto to neide :( ale nemoze mu to nijako poskodit na uska ze?

mravvcek
26. máj 2016

Zobrat vatu urobit z nej male chumaciky polozit na stol a nostekom ich musi sfuknut dole na zem 🙂 to sa robi aj ako nacvik pri logopedii 🙂

merlinka29
26. máj 2016

to, ze nevie smrkat? to nie...Nevyhodou "nesmrkania", okrem toho, ze nas rodicov to privadza do zufalstva ci sialenstva, ked vidime, ako to vsetko potahuju do seba🙂) je najma to, ze to vsetko steka dole - a ako mi povedal jeden lekar, dietatko je potom nachylnejsie na infecie priedusiek a pluc. Syncek mal problemy s uskami kvoli velkej nosnej mandli, a kedze to predchadzajuca krcna lekarka neriesila, zaslo to az tak daleko, ze mu mandla zacala tlacit na uska a v uskach sa mu tak vytvoril podtlak. A prave tym fukanim sme ten podtlak vyrovnavali...Co vsetko sa clovek nedozvie, ked ma deti🙂)))

svetlusska
26. máj 2016

@merlinka29 no veru...nam zase nosna mandla bola zvacsena a nefukanim sposobovala to ze kaslala ako tuberak resp.ja som si myslela ze ma minimyalne chytene obe strany priedusiek...a on bol zdravy....u lekarky sme boli kazdy tyzden aspon 2x..nevraviac o tom ze v noci chrapal a dychal ustami..teraz je to omnoho lepsie...ale mi k tomu mame este jedno velke plus ze je alergik :( prosto hrozna kombinacia :(

svetlusska
26. máj 2016

@merlinka29 nie myslela som ten pristroj 🙂

mravvcek
26. máj 2016

@merlinka29 kde ste kupili ten otovent? Dakujem

merlinka29
27. máj 2016

ja som ho kupila v zdravotnickych potrebach, ale pozerala som na krabicke- je tam tel.c. i mailova adresa na vyrobcu, ak by to pomohlo, rada napisem🙂