Ako ste zvládli kombináciu psík v byte a babätko???

weverka11
19. nov 2010

Ahojte, chcem sa spytať, ako to u Vas prebiehalo, ked ste si priviezli domov babätko a tam čakal na Vas aj havinko???? My mame 2 ročnu sučku pudlíka, ktorá miluje deti, nebojim sa ani tak negatívnych reakcií z jej strany, ako skorej toho, ako to budeme zvládať s venčením... Ja uz som rozmyslala aj nad takou variantou, ze kupim baby vysielačky a ked rano pojdem vyvenčit, zoberiem so sebou tu vysielačku ☹ našťastie naša havina sa vyvenčí za 1 minutku komplet, ked je núdza 😉 Máte nejaké skusenosti???

michaela80
19. nov 2010

u nas v pohode...a to sa musela hafanka ajrozlucit so spanim v nasej posteli den pred prichodo z porodnice...teraz ju maximalne ovona a nevsima si ju...psika mame bishonika 😉 😉 😉
a vencenie rano ma na starosti syn.. cez den ju beriem vonku na prechadzkuvs kociarikom a vecer je to na manzelovi.... 🙂

medyna
19. nov 2010

no, my mame tiez doma psika - dvaapol rocnu fenku neurcitej rasy .... 😀
Ked som prisla s babom domov, nechala som ju, nech Naty onucha a "odlozili" sme ju na par dni /asi 10/ ku nasim, aby som sa aj s babom aklimatizovala ... Potom prisla a vsetko bolo OK. Akurat sa jej uz menej venujeme, ale ona to zrejme pochopila, nechodi za mnou, sedi si v obyvke a cumakuje von oknom. Ale ked pride nejaka navsteva, tak to sa ide zblaznit od radosti, a vtiera sa do pozornosti .... 😀
Co sa tyka vencenia, nastastie, priatel chodi cez obed domov, cize, chodi s nou rano , cez obed a vecer sa striedame .... Totiz aj ja sa potrebujem niekedy vyvencit 😀

timea.ryan
19. nov 2010

U nas to bolo tak,ze rano som isla ja alebo mm a ten druhy zatial strazil babo. Okolo 11-12hod. som chodila na dlhe prechadzky s babom aj havom. Riadne sa vysantil,potom spal 😀 Vecer uz vybehol len niekto z nas 🙂 Ja by som babo nenechala same s vysielackou,bala by som sa.

pipatko
19. nov 2010

my mame tiez doma bisonika a nemame s nou ziadny problem. Ked som prisla s malym s porodnice, poriadne som sa s nou privitala, aby sa necitila odstrcena, potom chvilu pobehovala okolo maleho - kedze to bolo nieco nove s novou neurcitou vonou :o) a odvtedy je pokoj. Vobec na maleho neziarli, ani si ho nejako extremne nevsima - akurat, ze maly zacal lozit a teraz je obrovska "sranda" nahanat psika :o)...no ale nastastie psik Aisha je maximalne tolerantna a radsej si vytrpi nejake to potiahnutie za chvost, akoby mala malemu ublizit :o)...no a co sa tyka vencenia, tak rano a vecer s nou chodi manzel a kedze si uz pred par rokmi vytvorila rezim, ze sa chce vencit len rano a vecer, cez den s nou nemam problem, ked je vonku prijemne tak ju zvyknem zobrat na prechadzku ked idem s malym von......tiez mam vysielacky a uz som ich pouzila aj na tento ucel, raz som s nou bola von, ked maly vecer zaspal, lebo manzel bol na sluzobke a nemal ju kto vencit. Bola som von max 5 min a zvladol to aj pes aj maly :o)

nicolo
19. nov 2010

🙂 ahoj mi Mame civavu ta bola v pohode az do porodu aleked som dosla z nemopcnici vobec ku Mne nechcela ist ... t Trvalo to tak mesiac a le uz to je v pohode ,dokonca s Nasim malym aj spi

katecameron
19. nov 2010

ako nic v zlom ale pes a babatko nejde dohromady 🙄 a uz vobec nie v bytovke resp.cinziaku 😝

pepsyna
19. nov 2010

my byvame u svokrovcov a oni maju 2 civavy,no lezie mi to pekne na nervy-s malou mozem byt max v izbe, v inych miestnostiach jedine na rukach alebo v lehatku,lebo vsade su od nich chlpy-na sedackach,na podlahe...strasne rozmaznani psy...a ked este zacnu vecer haucat no koniec 😠 v buducnosti isto ziaden pes vnutri..vonku na dvore to ano ale vnutri nehrozi 😠

strapco13
19. nov 2010

weverka11 ...my mame 8 rocneho havinka chlapa..maznacika, vyslovene postelovy pes..bala som sa ako bude reagovat na maleho, aj ked cudzie deti mu nevadili...ked som prisla s malym z nemocky, tak som nechala psika, nech si ho ocucha, oblize /maleho som potom umyla/..a pes si lahol potom k jeho hlavicke a tym padom sme pochopili, ze maleho prijal...maleho doteraz miluje, ked ho maly uz velmi otravuje, tak zdrhne..inak, neznasal ked maly plakal..to bol pri nom vyslovene prvy /hlavne, ked ja som mala ruky od cesta/ a niekedy aj stihol maleho ukludnit, kym som dobehla 😅 ...su to kamosi, pes malemu hracky nekradne, maly jeho ano..ale vzdy dojde za psom a vyprovokuje ho ku hre.
kym bol malinky este len na zemi pod hrazdickou, tak pes vzdy lezal pri nom...obcas skontroloval plienku a dal najavo ak maly nalozil 😀 😀 😀 dokonca s nami vstaval na nocne kojenie a prebalovanie, doteraz, vzdy ide s nami, ked maleho prebalujeme
s vencenim nie je problem...rano zo zaciatku chodil manzel, teraz si pes navykol na neskorsiu rannu dobu vencenia, a da sa to..kocik v jednej ruke a pes v druhej, skor som zvedava, ked uz maly bude behat aj vonku 😅

troll
19. nov 2010

ahoj,no my mame 9rocnu fenku a ked sme prisla s porodnice od radosti sa pocikala,poolizovala a je to uplne vpohode,chodime spolu na prechadzky.je to upne v pohode

titkovamiriam
19. nov 2010

weverka ja mam sice rodinny dom no nasi psy spavali v dome a v pohode a to sme mali parik pitbulov.teraz mame len fenku a syn ma stena malinois-no ten je na vycvik do skoly, tak je vonku.neboj psy aj ine zvierata si zvyknu... 😀

bambulkabambulkova
19. nov 2010

presne som aj ja myslela na tu vysielacku aj my mameee sharpeja lubime ho nedam ho za nic o tyzden dva rodim,,,,, tak dufam ze to zvladnem a s vencenim tak dufam ze aj kamosky pomozu a aj manzel pojde atd zvladne sa to dako ale nedam ho za nic je to na spokladik tak isto,,,

blackberry
19. nov 2010

My mame tiez pudlika a ani na chvilku nas nenapadlo, ze bude nejaky problem, je s nami zzity, je to clen domacnosti a ked je vychovany a pozna svoje hranice niet sa coho bat. My sa dokonca tesime 🙂 A pudliky nemaju klasicku psiu srst teda neplznu, takze ziadne chlpy po sedacke a na zemi sa nekonaju 😉 Manzel ho ma obcas na rukach ked ma tmavy oblek na sebe a nikdy som z neho nemusela davat dole ani chlpok 😉

katka1981
19. nov 2010

My sme si malu priniesli z porodnice presne rok nato co nasho psika. On sice byva vonku, ale casto bol s nami vnutri, lebo zlikviduje plot a utecie. Hned ako som prisla z porodnice sme mu dali malu ovonat, aby neziarlil a poznal ju. Do pol roka sa ho ani nedotkla a potom ked sa s nim pohra, umyjeme jej rucicky. Teraz ju bezne oblizne aj na tvaricku a casto sa stane ze jej olize rucku a ona si ju stihne oblizat prv nez ju stihneme umyt. Veterinarka nam povedala, ze je to v poriadku, pretoze ma pravidelne robenu koprologiu a ma negativne vysledky a je ockovany. Ked je dieta vo veku, ze vsetko olizuje aj kamienky zo zeme, vami kontrolovany psik mu neublizi. A nie je to moj nazor, ale veterinarov a aj pediatrov. My sme malej dovolili chytat ho az asi vo veku viac ako 6 mesiacov, vtedy uz netreba ani sterilizovat flasky. Existuju vyskumy, kt. dokazali, ze deticky, kt. vyrastli pri konoch a zvieratach, nebyvaju tak casto alergici. Ale neznamena to, ze sa s nim vala v posteli (v posteli som nedovolila aby sa valal ani ked sme malu nemali), alebo ze nekontrolujeme co robia. Po psikovi hned povysavame a ked treba umyjeme aj dlazku savom. Ale my mame velkeho psa a hunateho.

exupery
20. nov 2010

Nas pripad,mame bigla,bude mat teraz dva roky,sucku,cele tehu mi oblizovala brusko,bola pritulna,nuchala ma okolo rozkroku a prs,proste citila,ze nieco je vo mne.Ked som prisla z porodnice,malu sme polozili na zem a ona si ju ocuchala.Chvilu bola nesvoja,par dni,ale potom v poho.
Stale s nami spava v posteli,teraz aj s malou,pekne sa jej prituli k noham a spinkaju.Nikdy by sme ju nedali prec,je to nase druhe dieta,a vsetko sa da zariadit,aj ked s prvoty je to dost na nervy.Ale,uz sme sa tak zohrali,ze nam to funguje,mala ju teraz taha za usi,vala sa po nej a ona jej kradne lopticky a podobne...myslim,ze ak je doma s dietatkom psik,je to pre dieta dobre,vytvara si vztah k zvieratam,nauci sa ako sa ma pri nich spravat,a naopak zviera dietatu dost pomoze pri vyvoji,dokonca je odolnejsie voci alergiam a pod.Vobec neriesime nejaku sterilitu a chlpy malu dokonca niekedy vyoblizuje ako lizatko ,a doteraz nemala ani soplik,ci nebola inak chora.
Vencenie som vyriesila vysielackami a kupili sme ergo nosic.
Chapem,ze niektori to odsudzuju,pretoze to nezazili alebo nemaju vztah k zvieratam,mozno sa boja,ale u nas to funguje takto .

sunea
20. nov 2010

Mame 30 kg fenku labradora, so synom od malicka v pohode. Venci prevazne manzel. Ke dbol maly mensi, tak som vencila castejsie, maly v kocari, pes navolno (poslucha). Teraz, ked uz maly beha, tak bud na cast cesty kociar, alebo tatrovku, na ktorej sa maly vezie a ja ho taham (alebo on si ju tlaci, taha). Ked treba obcas vencit rano, tak si dam maleho do Manducy a vybehneme len na chvilku. Nazory, ze pes a dieta nejdu k sebe, absolutne neberiem - to moze povedat len clovek, ktory psy nema rad. A ide to aj v malom byte, BEZ PROBLEMOV - ked mas dobre nastavenu hierarchiu svorky.

aleela
20. nov 2010

Nasa havinka prve dve noci vstavala k malemu, ze co sa to deje, preco buntosime. Od vtedy nas ma na haku, ked je v noci sum, tak sa zdvihne a ide spat do druhej izby 🙂 Maleho od narodenia obnuchavala, chodila s nami prebalovat a raz sa jej podarilo ukradnut si plienku plnu straveneho mliecka 🙂 to bola dobrota 😀 teraz pred malym zdrha, ked sa ju snazi vytahat za chlpy, ale na druhej strane hocikedy pride a vola ho hrat sa. Maly jej hadze lopticku, ona mu ju nosi - velmi su spolu zlati. A venci sa stale s nami na prechadzkach 🙂 Dolezite je len, aby psik poznal hranice a ako vravi sunea- hierarchiu svorky. Vychovany pes a dietatko je krasa!

liliana82
20. nov 2010

Ja mám 2 psov v byte, a je to úplne v pohode, mám Pitbulla a čivavu, obaja boli trošku hotoví, z nového člena, no dnes ho úplne ignorujú,akurát ten vačší stráži návštevu, keď dojde kukať na malého...s venčením je to zábava 😀
Ráno venčíme na striedačku , cez deň venčím obidvoch spolu, a večer sa tiež striedam s polovičkou, je to trošku náročné, no ja si to strašne užívam...vyvenčení psi, Ronin a aj ja.... 😀 😀 😀

katie1
21. nov 2010

Ja to vidim do buducnosti tak, ze rano sa povenci pri vyprevadzani maleho do skoly, cez obed a vecer v tom problem nevidim, chodime aj teraz vsetci spolu, popripade sa prestriedame a ak bude treba narychlo, tak sa da aj s klokankou 😉

bobket
21. nov 2010

Ahoj, my mame 3 rocneho hauka a riesime to tak ze rano ho manzel vyvenci asi tak 10 minut, a ja potom okolo obeda idem s malym vo tak beriem aj psa, no a potom sa s nim ide von az ked pride manzel. Ked bol Filip malinky tak som s nim casto chodila von alebo som bola dlho tak to si hafan bahnil,ale aj teraz plati ze pocas toho ked je manzel v praci tak ma s nami prechadzku dlhu aspon hodinu a potom uz musi vydrzat. 🙂 to zvladnete neboj, najdete si vlastny rytmus a hafan sa prisposobi.Inak spolu funguju super, psik Filipka slale onuchava, oblizuje aj ked sem tam nanho ziarli,ale vsetko je v medziach.a veterinar povedal ze pokial je ockovany a starame sa ako teraz nemusim sa olizovania bat 😉

iculka
10. mar 2013

Ako vidis,aj my sme viaceri, Max hafan je o vyse rok starsi ako Viktor...ked sme prisli z porodnice Maxik sa skoro pocural od radosti,maleho vyoblizoval a ked zaspal tak si sadol ku dveram a rovna ciara ku svokrovcom-tam si totiz za ten tyzden tak zvykol,ze teraz ma problem kde chce ostat. Cez den ho vencia oni,potom pridu k nam ''deťuše'' sa vyblaznia ( zatial sa len oblizuju a Max trpi tahanie za gamby a jazyk), ale ono bude este veselo. No ja myslim,ze ak ti ma kto pomocts vencenim, spociatku aj nocnym strazenim, pouvazuj o tom. Ide o to,aby si bolav klude za je o psika postarane a aj havo bude rad ze sa mu niekto venuje,predsalen okolo baba bude dost co robit...proste aby nikto z vas ''netrpel''.

kacenkaaaa88
10. mar 2013

ahoj. my mame doma pittbula fenku a ked som si doniesla malinku domov mala asi pol roka a upplne v pohode si zvykla..Teraz ked uz je mala vecsia tak fenka trosku trpi ked ju taha za usi chvost a gamby ale nikdy na nu nezavrcala ani nic. velmi ju lubi a vkuse ju pusinkuje.
katecameron- a tiez zijeme v cinziaku v byte a uplnev pohode sa to da !!

ragazzina
10. mar 2013

Aj my mame doma takmer 2rocnu utulkacku / brali sme ju ako terapiu, ked sa nedarilo babo-a zafungovalo 🙂 / , a je to uplne v pohode, havka babatko respektuje, ako sme jej ukazali, ja som alfa v jej psej svorke a tak to aj ostalo...kvoli venceniu som mala aj ja hlavu v smutku, ze ako to bude..teraz fungujeme tak, ze rano ide manzel, poobede ideme s kocikom vsetky 3 spolu a vecer idem zase ja, vyvetrat si hlavu...kym sme ale zacali kocikovat a nemal mi kto prist postrazit malu, tak som si kupila tie baby vysielacky a za obedom, ked mala trvdo zaspala, som na 5 min vybehla von...my mame za blokom ohradeny velky dvor, takze som bola v podstate v brane, havka si urobila, co musela a bolo...takze da sa to aj tak, aj ked som to nerada robila, niekedy to inak nejde...

marthuska
10. mar 2013

kazdy havinko potrebuje zahradu, vybeh, spolocnost. a nie byt, samotu cez pracovny tyzden a malo miesta. mat psika v byte je tyranie zvierat. a nasledne tyranie ludi, ktori idu po chodniku po tych, ktori vencia... ten kopec hovien... nemam slov. a kupat svoje babo a seba v tej istej vani ako havina, ktory pochodi kade-kde.... zboznujem psov aj macky, ale iba ak v dome.

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pingu1
15. mar 2013

no, my sme mali weimarskeho stavaca /zrazilo ho auto potom/ a ten malu NENAVIDEL. ja som bola jeho panicka, on bol o 2 roky skorej, ani sekundu som ich nemohla nechat samych. raz na nu aj skocil a s pazurom jej strajchol ocko. to mala mala 5 mesiacov. jak som ho milovala, tak v tom momente som ho znenavidela

lubkamihalyova
7. máj 2013

mame 4 psov vyzlu bigla stawaca a cawaliera a malu strazia chodia za nou a mala sa z nich tesi rehoce a vozi sa na chrbte uplne uzasny su mala ma 7 mes a a jediny problem ak necham bez dozoru jedlo pri malej napr v stolicke ukradnu to

marylis
10. máj 2013

my mame maltezacika a po prichode z porodnice bol cely vo vytrzeni. PO tyzdni si zvykol a teraz maleho strazi a ked ho chce zobrat na ruky niekto cudzi, tak steka a ide vsade s nimi :D Ale hned od prveho tyzdna spavaju cez den pri sebe. Aj ho oblize a chory teda este nebol. Lekarka nam to len odporucila, ze pokial je odcerveny, ockovany a ma pravidelne kontroly u veterinara (co ma), tak nevadi ani ked ho na tvaricke olizuje 🙂 Vencit ho chodi rano a vecer moj partner a cez den ho beriem ja, ked ideme von s malym 🙂

felinda
10. máj 2013

my máme 3psov a nikdy by som nemenila....moj malý ich miluje, ťahá ich do izby, ,,číta im,, spolu zakrytý až po hlavu kukajú telku..dokonca spolu aj štekajú na okoloidúcich 😀

sea23
10. máj 2013

pes a babatko je super kombinacia,poznas si najlepsie svojho psika,psik urcite vedel,ze mas babo v brusku,ako aj moj to vedel a to nema rad deti a ked sme priniesli maleho z porodnice,bol uplne uzasny,lubil ho a vencenie?ja som bola s mojim malym kazdy den vonku,a havinko sa nauci,vydri a zvikne si na novy rezim,neboj... 😉