Cez deň nechce spávať. Poraďte

cheequix
7. sep 2011

Baby, prosim vas, potrebujem radu, nakolko som uz z tej mojej malej dost zufala 😢 - problem je v tom, ze mi v priebehu dňa nechce spávať. Ráno sa napapá, pri čom však pravidelne zaspí. Tak ju uložím do postieľky a do 10 minút je hore, začne mrnkať. To ju v postieľke ešte stále nechávam. O chvíľu sa začne jedovať a plač sa stupňuje. Aj za cenu totálneho vyčerpania bude revať, až sa spotí a je celá červená, ale spať neexistuje. Iba mne na rukach, aj to sa tam niekedy jeduje. Keď už je totálne K.O., tak na max. hodinu (ale to je asi najdlhšie) zaspí a potom sa opäť budí s revom, pretože samozrejme nie je dostatočne vyspatá. Celý tento maratón bdenia a krátkeho spánku (ak vôbec nejakého) trvá od rána až cca do piatej popoludní, kedy ju to zlomí a spala by potom aj do deviatej. Lenže to nám zas nabúrava večerný režim a nočný spánok. Neviem, ako sa z tohto bludného kruhu vymotať 😢 😢 . Už som skúsala aj rôzne miesta a polohy spánku, ale nič nezaberá. Malá ma dva mesiace a jeden týždeň a myslím, že takéto malé bábo by malo mať dlhšie časové intervaly spánku než len jednu hodinu.

bobsent
7. sep 2011

@cheequix u nás to bolo celé 4 mesiace, ale aj v noci...a v podstate až dodnes ☹ na rukách to bolo ešte ok, ale teraz jazdím s kočíkom aj v noci ako blázon...
skús všetky možnosti: nosič, kočík, vystlať postieľku niečim mäkkým, zavinovačku, na plienku dať trošku mliečka a priložiť k tváričke, dať k sebe do postele, niečo na prdíky, proti kolike..nedaj sa odradiť že neučiť na ruky.musí spať lebo potom je to ešte horšie. a pomoc od rodiny ak sa dá...aby si sa nezničila celkom.
ale niekedy ak je to následok popôrodného šoku prejde za pár týždňov...verím, že po šestonedelí bude zlatá spavá 🙂
držím palce .

kukujka
7. sep 2011

@cheequix ja ked je uz moja mala uplne urevana tak dam par kvapiek sab simplexu na dudel a spi nedavam honpretoze by ju bolelo brusko,ale ta sladka chut ju ukludni az zaspi

cheequix
autor
7. sep 2011

@bobsent Kocik nefunguje, pokial sa nehybe, resp. doslova nehega, ale cez den s nou von nemozem ist, pretoze tu v Grecku su este stale vyse 30-ky. Az tak navecer. A keby som ju chcela oklamat tak, ze ju budem kocikat vnutri, tak to na nu neplati - ona nejako vyciti, ze sa nevozime. V nosici nechce byt, pretoze tam zas poriadne nevidi svet 😒 . Zavinovacka tiez nepripada do uvahy kvoli teplu. Aj do nasej postele som ju uz davala, aj tam s nou lezala, ale plac stale rovnaky. Skusam vodicku, prsnik hoci aj iba na ukludnenie, ale to pomaha iba nachvilu. Tak ju vlacim na rukach, ale to sa neda stale, chrbticu mam uz teraz v tahu. No a na pomoc rodiny sa nemozem spolahnut, pretoze vsetci su na SK. Akurat manzel, ale ten chodi z roboty az popoludni, niekedy az vecer a to som uz akurat tak na maslu 😅 . No neviem, neviem...

bubelko
7. sep 2011

@cheequix u nas zabral v tom case trocha nosic. ale najvacsi uspech sme mali s hojdackou : http://www.erisana.ch/de/2-0dondolo.html
skus pozriet, ci ho nedostat aj u vas v grecku. jonas v nom spaval od cca. 7tyzdnov do nieco vyse pol roka - cez den. alebo potom vonku v kociku, ale to si pisala, ze u vas nehrozi.
nosenie pomohlo len ked ho mal muz polozeneho na predlakti - u mna to nefungovalo, lebo som musela pouzit 2 ruky a to sa mu uz nepacilo.

radlinka
7. sep 2011

@cheequix ahooj, ono by sa to malo upravit do troch mesiacov, je este malicka 😅 Kazde dieta je individualne, niektore spi viac a niektore menej. Podla mna to robia tie horucavy, ak mate stale vysse 30, tak to je ako na odpadnutie. Moj maly je dobry spachtosko, spava od narodenia, ale v horucavach sa tiez budil a bola som s nim bud doma alebo vonku v chladku a potom sups von do kocika na dlhe prechadzky, tak spal aj niekolko hodin vkuse. My sa napriklad cele doobeda niekedy valame v posteli, ked tato odide do prace, ja ho mam najradsej pri sebe a on sa citi pohodlne vedla mna, tak kludne zaspi. 🙂 🙂
Vecer ho nedavam nasilu skoro spat, podla toho ako papal, neskor okupeme, napapame a potom travime aj tak vela casu spolu, rozpravame sa a hrame sa.... Ako rezim dna je dolezity, ale obcas sa treba prisposobit a deticky sa len ucia nove veci. Ja osobne som neznasala rezim dna 😀 😀 😀

U nas zabera kocik aj vo vnutri, mozno aj koliska by zabrala, alebo chce pomojkat a byt na rukach, niektore deti sa utisuju v matkinom naruci. Neskusala si rocking chair / bouncy chair - tie hupajuce sa kresielka na baterky, stoji to dost penazi, ale ludia si to chvalia pre deticky, kt. nemozu spinkat. 😅

radlinka
7. sep 2011

Este lepsie su baby swings, pridavam obrazok 🙂 Mozno by bolo dobre vyskusat, nielen ze kolisu dieta, ale su tam nastavitelne aj melodie.

zzuzana82
7. sep 2011

@cheequix ahoj, no ked to citam to akoby som o svojom 😀 my mame tiez problem spavat cez den, tiez len niekolko minut maximalne polhodinku a uz je hore, tiez sme skusali hocico ,aj na rukach aj v koliske,hojdacke atd ale tazko povedat co zabera,lebo niekedy je to jedno inokedy zase ono,viem vsak na 100% ze u nas na maleho zabera hudba,na vecer mu pustam kadejake uspavanky a cez den ho priatel naucil na klasiku,sama som neverila,ale hned jak mu to pustime do 5 minut spi 😀

bobsent
7. sep 2011

@cheequix ááách bože ani u nás kočík nefunguje pokiaľ sa nehýbe 😒 riešim to tak že ho mám v spálni,ležím krížom cez posteľ a pokiaľ spí s jednou rukou vozím..občas zaspím aj ja a ruka mi zotrvačne vozí kočík...takže aj keď malý spí nič neporobím lebo vozím.
zlepšilo sa to po homeopatikách chamomilla, keď išli zuby, lekárka mi povedala že je to aj pre deti kt. spia iba v pohybe.ale teraz je to zase rovnaké.
viem si predstaviť aká si unavená...veľmi ti prejem po pár týždňoch zlepšenie...
inak mne pomohla aj jedna baba t tohto fóra, kúpila som si pružiny na postieľku,na nezaplatenie!v noci nemusím vstávať len kývem! kým nešli zuby dalo sa tak aj uspať.
a veľmi ľutujem že som od narodenia nemala hojdu adamo, myslím že to je pre takéto deti ako stvorené.vyskúšaj.
viem že niektorým mamám by to bolo zbytočné ale pre takéto uplakanejšie deti treba vymýšlať všeličo.