Drží vaše 3 mesačné dieťa hlavičku?

anniera
21. sep 2010

Môj syn má zajtra 3 mesiace a nedrží si hlavičku. Keď ho doktorka ťahá za rúčky do sedu, tak hlavičku má v záklone. Keď je na brušku, tak sa nesnaží "pásť ovečky", evidentne sa mu na brušku nepáči. Inak je pohyblivý - ak ho dám pod hrazdičku, tak naťahuje rúčky za hračkami a aj kope nožičkami. Inak je to veľmi spavé a čo sa týka pohybu dosť lenivé bábätko - dokáže 20 hodín zo dňa prespať. Pediatrička nás už posiela na neurológiu. Má niekto skúsenosť že dieťa si nechce držať v 3.mesiacoch hlavičku?

katecameron
22. sep 2010

ano poznam to svagrina mala take dieta ked sa moj maly narodil jej syn mal 3mesiace a vobec nevedel udrzat hlavicku ale oni to neriesili im to bolo normalne ako 12mesacny sa 1krat posadil to bolo normalne aj pre ich doktorku 😒 takze ich nikde neposlala chlapec je doteraz slabulinky ako 5rocny ani na smykalku nevedel vyliezt lebo sa nevladal tahat rukami po rebriku no oni s tym nechcu robit nic ja som zistila ze to je hypotonus a su tam potrebne rehabilitacie takze nevahaj a urcite posilnuj svalstvo dietatka treba davat vela na brusko aj ked sa mu to nepaci

traktor
22. sep 2010

ahoj, presne viem ako sa citis..toto som mala aj ja z matkom...tiez takto reagoval, nechcel past koniky, spal...ked sme boli u doktorky na poradni, tak ju v podstate celu prespal a to ho natahovala...dostali sme papier , ze budeme cvicit vojta, ale ani sme nezacali ,zo dna na den zrazu zacal past...velmi skoro prislo otacanie...vlastne tak ako sa zdalo , ze zaostava tak vsetko dobehol a islo to naraz...ale spanok mu ostal...aj doteraz velmi vela spi...normalne sa hraje a naraz je ticho a uz chrapka 😀 ...boli sme u doktorky, vsetko ma ok...len je skratka spachtos..ale inak je velmi sikovny 😉aj chodit zacal skoro,zacal pekne kecalkovat..hotovy zbojnik..len naraz sa zmeni na macka a spi..tak nezufaj...skus ho stale davat na brusko a niecim zaujat, ..ked sa mu nepaci, pockaj, vyskusaj neskôr, velmi dobra je lopta , das ho na nu a cvic...cviky si najdes aj na nete 🙂 ...a ak sama budes citit, ze uz to trva dlho a nie je zmena , treba si pytat papier..na tom cviceni ti ukazu ako s nim spravne cvicit, vedia ako dietatko uchopit a trafit sa do bodov , aby tu hlavku zacalo dvihat...

pimpulienka
23. sep 2010

My ešte 3 mesiace nemame, ale hlavku dvihame asi od 2 mesiaca,je to fakt individualne..

katinam
24. sep 2010

moj drobec tiez zacal drzat hlavicku az okolo 3 mesiacov, a viditelne pomohli 3 veci
1. kupanie - ked som ho otocila na brusko pri umyvani chrbatika, snazil sa dvihat hlavicku, aby si nenamocil bradu, ja som mu hlavicku samozrejme istila, ale drzal ju sam
2. kremovanie po kupani - prve tyzdne som ho len otocila na bok a tak nakremovala chrbatik, ale potom mi kamoska poradila pretocit na brusko a v tej polohe krasne zacal dvihat hlavicku a po nejakom case ju uzdrzal krasne
3. klasika davat co najviac na brusko, ale nie na postel, musi to byt dostatocne tvrda podlozka, niekolko krat po chvilke, dokopy aspon 30 min denne

brisilda
24. sep 2010

moja nic si s toho nerob malebo pri noseni na rukach nedrzte za hlavku iba za chrv´batik davaj ho casto na brusko ak bude plakat tak ho daj do inej polohy nase deti nesu stroje podla knih !!! niektore su sikovnejsie niektore menej ale kazde s deti je vynimocne 😉 neurologicka vas posle mozno cvicit vojtovku ja som mala take problemi pri prvom teraz pri druhom nasa doktorka maleho ani len na brusko nedava 😀 ona sama vie ze je zbytocne stresovat mamicky lebo deti ktore su lenivejsie to tak ci tak dozenu 😉 moj mladsi syn drzi hlavicku asi tak od mesiaca sam a to som ho ani na brusko casto ndavala iba sme nepridrziavali hlavicku 🙂 pri noseni na rukach kedze perinka u nas neexistovala takze moj nazor je ze tvoj drobcek to dozenie 🙂

horalocka
24. sep 2010

my mame teraz podobny problem. nas maly ma 3 mesiaciky a tiez ma problemy s drzanim hlavicky. na brusku ju dviha celkom pekne, lebo sme ho od narodenia casto davali na brusko, no ked ho pritiahneme na rucicky, hlavicka mu stale pada dozadu. doktorka nas poslala na rehabilitaciu, tak budeme cvicit. este sa ma pytala, ci robi lietadielko. nie je to este skoro?

amunet
25. sep 2010

nasa mala v 3mesiacoch hlavicku este nedrzala a dr povedala ze nemusi v 4 mesiacoch to dobehla 🙂

rendiz
30. sep 2010

moja malá tiež nedržala dobre hlavičku, a na brušku vôbec nechcela byť, držala ju dobre keď sme ju nosili na rukách. Je na to aj cvik podobný tigríkovi. Bábätko je na tvojich predlaktiach bruškom smerom k zemi, jedno predlaktie má bábo pod ručičkami a druhé je pod plienočkou (samozrejme v rovnováhe) to núti dieťatko zdvíhať hlavičku. To som skúšala a malá začala hlavičku trošku dvíhať v 4 mesiaci. Všetko dobehla neskôr ale dodnes nechce byť moc na brušku a to má 7. mesiacov.

murinka
3. okt 2010

moja dcera drzala hlavicku sama uz ako dvojmesacna 😵ked sme ju zobrali na ruky tak hlavku sme vobec nepodopierali iba chratik 😉 od narodenia som ju davala na brusko a to sa jej veeelmi pacilo 🙂 aj ,,konikovat ,,zacala skoro 😉 ale samozrejme kazde dieta je ine 😉

boddez
23. okt 2010

my mame 3mesiace a 1týžden a hlavičku tak poriadne sme začali dvihat dakedy pred dvoma týždnami...tiez nam to neslo na brusku sa hnevala dviihala skôr zadoček nasa blba neurologička nas poslala na rehabku na vojtovku kedze ja tuto metodu odmieam naučili sme sa dvihat hlavičku past ovečky tak ze som ju mal polozenu na bruhu v takom polosede trvalo nam to asi 3 dni a teraz už dviha hlavku ako žirafa a pači sa jej to ...ale najprv sme to skusali tak ze mala ručky pod bradoua tak sme to zvladli...podla mna kazde babatko je invidualne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a takto nam to ide už teraz 🙂 🙂 🙂skusajte skusajte..raz sa to podari aj ked sa babatko hneva spočiatku...

https://www.youtube.com/watch?v=QaLXEkfiIms
diuska24
23. okt 2010

ahojte, nasa prva bambulka drzala hlavicku od 3-4 mesiaca, bola dost leniva, nechcela ani past konicky, druha bambulka dviha uz od narodenia, dnes ma dva mesiace a pasie konicky tak, ze sa dviha na dlaniach, je to velmi individualne