Ako naučiť dvojmesačné bábätko dvíhať hlavičku?

newmoomy
10. júl 2021

Syn má dnes dva mesiace a ešte Nezdvíha hlavičku.Keď ho dám na bruško dáva si pravú ručičku do úst a tým končí cvičenie. Pri odgrgnutí Hlavičku drží aj keď ho nosíme v polohe klokan. Doktorka mi povedala že by mal držať hlavičku už pár sekúnd na brušku. Ak niekto viete o nejakých cvikoch Ktoré výrazne pomáhajú prosím poraďte mi. Viem že ma ešte čas no tie slová doktorky ma vystrašili. Ďakujem

kikaaa444
10. júl 2021

Ja si nepamätám kedy moj zdvihla hlavičku ale určite to nebolo v dvoch mesiacoch ale oveľa neskôr 🤷🏽‍♀️ A neučiť žiadno. Babatko zdvihne samo hlavičku keď bude na to pripravené

newmoomy
autor
10. júl 2021

@kikaaa444 tiež si myslím no dr má tak tým vystrašila pritom ho pri každom prebalovani dávam na bruško teda pokial vidim že má náladu..

jaskolka
10. júl 2021

V 2 mesiacoch môj rycal na brušku ako tur, alebo sa proste natiahol a lezal. Hlavičku dvíhal akurát keď lezal na mne alebo mužovi. Inak nič. Myslím, že tak okolo 3 mesiacov už vydržal na par minút sám bez vresku. Aj to len chvíľu, a už chcel nazad na chrbát. Môžeš ho motivovať, ukazovať mu hračky, ale nejako extra sa nedá to urýchliť, každé bábätko je iné, neupinat sa na tabuľky, tie sú len orientačné

newmoomy
autor
10. júl 2021

@jaskolka hracku mu ukazujem a používam aj hrkalku nech sa otáča za zvukom no on len do jednej strany má hlavičku ( silnejšia strana) a tým to konci.. ja absolútne nemám sajnu a ani naštudujem tabuľky počúvam svoju doktorku…

lubjena2206
10. júl 2021

@newmoomy náš bol lenivý, my sme si to aj od cvičili, ale u nás zabrala fit lopta na brušku

newmoomy
autor
10. júl 2021

@lubjena2206 ďakujem vyskúšame

00ivi00
10. júl 2021

Tabuľky neber v úvahu, je to spriemerované pre všetky deti, pritom každé dieťa je úplne iné. Skôr by som sledovala to otáčanie hlavičky iba do jednej strany, aj keď hlavu nedvíha, otáčať by ju mal do oboch strán. Pre pokoj na duši sa skontaktuj s nejakým fyzioterapeutom pre detičky, ten ti povie či je všetko ok. A báť sa aj tak nemusíš, tieto pohybové zručnosti sa dajú pekne pocvičiť 🙂

kikaaa444
10. júl 2021

@newmoomy ja som ani na brusko nedávala skoro možno až od nejakých 2 mesiacov dovtedy nechcela byt na brušku a aj doktor mi povedala že nemám ju dávať ešte tak skoro na bruško . To mi povedal keď mala mesiac a čosi . Ale ja zas nežijem na SK a čo doktor to iný názor

lucylliana
10. júl 2021

No tak v 2mesiacoch sme na brušku ani neboli lebo to nemal rád až keď sa sám začal pretáčať. A podľa výskumov nie je ani tak malým babatkam prospešné dávať ich na bruško na dlhšiu dobu ako 1min na koľko bolo zistené u týchto bábätiek vyššia pravdepodobnosť SIDS. Ale najlepšie na cvičenie je ako aj spomínali hračka. My sme sa hrávali takto

nevenka
10. júl 2021

@newmoomy ak je na Vas polozeny alebo vo vertikalnej polohe ako na grganie a nepada mu hlavicka, ze sa snazi ju drzat, tak je to ok. Samozrejme, pridrziavat mu treba. Aj nase tretie babo bolo trosku spomalene. Mal silnu zltacku a vela spal, do 3 mesiacov sme sa trapili, bol zlty. Hlavicku tiez otacal na jednu stranu, ale ked zosilnel a veril si, tak skusil aj na druhu a pustupne to prislo. Na brusko davaj. Ale nas ani tam nevydrzal dlho. Zo zaciatku. Dieta, pokial je zdrave, ma dvoj vyvin akoby naprogramovany, do 1 roka urcite. Ale nie kazde sa vyvija rovnakym tempom. Musia mu zosilniet svaliky. Niekedy sa veci deju skokom. Nas sa dlho nepretacal a potom zrazu otocky, ze sme nechapali. A zacina sa plazit, este nema ani 7 mesiacov. Sesternicka je este sikovnejsia, mladsia o 1,5 mesiaca a uz dviha zadocek a skusa sa plazit. Hlavne sleduj tu jednostrannost, ci bude pretrvavat a potom sa porad s doktorkou.

nevenka
10. júl 2021

Este, nas bol narodeny 2 tyzdne skor. Nie ovela, ale bolo to vidiet na nom, ze startoval trosku pomalsie ako 2 nase deti pred nim.

kulumulu123
10. júl 2021

@newmoomy Dr ide podľa tabuliek tvoje dieťa nie... Neris a hlavne nie nasilu keď bude na to pripravený pôjde to samé od seba.... Horšie by bolo keby mu hlávka padala vždy ale očividne ste na správnej ceste tak ho nenut 😉

silvus138
10. júl 2021

@newmoomy môj od 6 týždňov dvíha, od 2 týždňa bol na brušku. Vyskúšaj ho dať na fitloptu alebo zájsť k fyzio ak si si nie istá. My chodíme každé 2 týždne súkromne k fyzio na kontroly vývoja plus na osteodynamiku 🙂

andreatytler
10. júl 2021

@newmoomy Pri com som spozornela, je tvoja poznamka, ze si vzdy da hlavicku na jednu stranu (silnejsia strana). Toto by som riesila s fyzioterapeutom. My sme chodili k osteopatovi. Aj ked to nebolo koli tomu istemu problemu, vrelo odporucam.
Oni ti tiez najlepsie poradia cviky na posinenie svalov.
Ja som davala na brusko od prveho tyzdna 3-4x denne najskor na minutu a potom aj na 5 a potom na 10 minut. Nemal to rad a ked sa zacal zlostit, tak som ho este par sekund nechala (vtedy si tu hlavicku najlepsie podvyhal).
Daj ho lezat na stol alebo na seba ked lezis na chrbte aby sa ti mohol divat do tvare, Ukazuj mu obrazky, najlepsie cierno-biele (Tak ako vravi @lucylliana).

silvus138
11. júl 2021

@andreatytler presne tak ako ty som robila 🙂 a chodíme k Milotke do Spišského Podhradia. Mal blokády nám zistila. Aj plávať sa chystáme, ak pre Covid 3 vlnu nezavrú.

angel993
11. júl 2021

@newmoomy môj začal ako tak držať hlavičku keď mal 4 mesiace. Potom všetko dobehol.

oblecenie99
11. júl 2021

@andreatytler presne, to isté som si všimla aj ja. Napísala si asi všetko k tomu, čo som chcela. Naš práveže preferoval jednu stranu, pozor na to autorka, hrozí aj prelezanina hlavičky. Ja by som to až tak nebagatelizovala, mam bohaté skúsenosti s naším synom, riešila by som to s fyzio, nespoliehala sa iba na lenivosť dietata a pod.

oblecenie99
11. júl 2021

@silvus138 tiež sme boli u Milotky, nedám na ňu dopustiť, úžasná žena, úžasný prístup a veľmi veľmi pomohla ❤️

andreatytler
11. júl 2021

@silvus138
@oblecenie99
Ja som vzdy za to aby sa veci skontrolovali a ak je mozn dietatku pomoct jednoduchym cvicenim, preco nie. Predstavujem si to tak ze ako 3 mesacne uz ma zrejme dost velky zaujem o okolie a mozno velmi rad by sa popozeral co je na druhej strane alebo skusil, ze ake to je ked otoci hlavu na druhu stranu, ale nemoze.