Je normálne, ak má dieťatko stále riedku stolicu?

amadora
3. aug 2011

Maličký mi má skoro 10 mesiacov, je prikrmovaný a pritom mi má stále riedku stolicu.Nie je to hnačka lebo kaká len raz denne a niekedy len obdeň,ale proste stále to má konzistenciu ako blato :-/ Skúšala som pár dní dávať na skúšku hylak, probiotiká berie bežne každý deň, ale na stolici to nič nemení. Stretli ste sa s tým niektorá?

evickapooh
3. aug 2011

no neviem aku konzistenciu stolice ma mat 10 meascne babo...kasovite alebo uz ''formovane; ja osobne by som vyradila vsetko mliecne ...aspon na 2-tyzdne...aj UM by som nahradila nejakym inym ci neobsahuje laktozu ,lebo u deti ktore maju redsiu hnackovitu stolicu nesmies davat klasicke UMako nutrilon,hamui,beba...lebo obsahuje laktozu co este viac drazdi crevo...-tak na skusku,mozno neznasa mlieko!?-ale probiotika davaj nadalej[su dobre aj na immunitu-odporucam InfantDophilus]hylak k probiotikam netreba-lebo hylak je probiotikum!

gubcikova
3. aug 2011

naša malá mala tuhú stolicu až po roku,ked už papala všetko

sisaha
3. aug 2011

ja si myslim, ze je to normalne. Ono podla mna tym, ze zrejme uz lozi, alebo sa snazi stat pri nabytku obcas padne na zadok a ta stolica (ktoru mozno nepostrehnes okamzite) sa rozpuci, resp., uz ked kaka tak tam tlaci na zadok plienka a stolica nemoze tym padom ostat v celku. Ak kaka iba raz denne a nema v stolici krv, alebo hlien, neriesila by som to. Radsej makka stolica ako zapcha a kakanie s bolestami... 😉

evkacka
3. aug 2011

Ahoj, moja Adelka ma 2,5 roka a stale ma taku stolicu 🙂 ide hlavne o to čo babenko papa a ako mu to stravi 🙂 naša mala je sunarova 🙂 vypije mi aj 4 flasky denne, k tomu jogurt ovocie a masko mi papat neche :( tak nema mat z coho moc tuhu stolicu ale od narodenia zvadzame boj s jedenim 🙂 ale podla mna je to normalne ak tej stolici predchadza tomu zodpovedna strava 🙂 pokial babenko prospieva, nechudne alebo nehnackuje tak že by bolo ohrozene dehydrataciou a doktorka za tym tiež nič nevidi je to uplne normalne 🙂 držim palce

klauduska
3. aug 2011

No neviem,asi to normalne moze byt.Ja sa tiez niekedy zamyslam nad tym nasim drobcom a jeho kakanim.Od malicka dost casto kaka a to mu aj zostalo,kaka 3-4 krat denne,nema to moc riedke,vodove nic take,ale ani extra"bobky".Ale asi ako pisete,moze to byt tym co papa,niekedy ma redsie,niekedy sa stane kaka "bobky",ale najcastejsie je to kasovite a 3-4 krat za den....Ale mozno ma dobre travenie,po muzikovi.... 😅
A kedze to nie je kazdy den stale riedke a viackrat za den,tak to podla mna normlane je.... 😉

maryanna
3. aug 2011

kasovite je v pohode, pokial nema vystipany zadok alebo nekaka viackrat denne.................my se tiez nemalo vzdy tuhu, aj teraz mavame skor blatovej konzistencie, kasovitej.....maly vela pije, aj vela pil vzdy, jedol kvantum ovocia, mlieka...cize preto......ak sa ti to nezda nasad mu probiotika ako bolo pisane, infants dophilus, ale podla mna je taka stolica normalna

stvura
3. aug 2011

mi sme mali tiez takuto stolicu ako malj isli zuby, inac uz 10 mesacne by malo mat hustejsiu kasovitu stolicu. Ak mu zapacha tak su to zrejme zuby, pripadne kontroluj co davas v prikrmoch, nedavaj vela "tekutych" veci.

ninusqa_25
2. sep 2019

Môj malý to mal, diagnóza Celiakia