Dojčené bábätko má stále riedku stolicu

9. nov 2023

Ahojte nase babatko (3,5 mes) mava stale riedku stolicu. Raz sme kvoli tomu dali odobrat aj vzorku stolice a nasla sa tam e.coli. Pediatricka povedala ze kym nema nejake priznaky tak sa uzivaju len probiotika. O tyzden na kontrolnom odbere stolice uz to bolo negativne. Ale ziadne zlepsenie tej stolice nenastalo. Ani po mesacnom uzivani probiotik takze to s tym asi ani nemalo suvis. Proste ma uz takmer tri mesiace riedke stolice. Niekedy uz zacinaju byt pekne a potom su zase velmi riedke. Zacalo to cele tym ze kakala penu. Nevidim suvis ani ze by to ovplyvnovala nejaka konkretna potravina co som zjedla. Prosim nemate s tym niekto skusenost?

dadka128
9. nov 2023

Podľa mňa je to v poriadku, veď papá iba mliečko, nemá žiadnu tuhú stravu, skôr by som sa obávala keby malo tvrdu stolicu spojenu s kolikami a nemožnosťou sa vykakat, ako to mal môj syn, vtedy som sa natrápila a rurku do zadku som musela dávať pravidelne potom to prešlo ako som prešla na um

kitycat
9. nov 2023

Riedka ee je uplne v pohode, vsak to nema z coho hustnut. Ecoli du prec, takze vsetko ok. Hustota bude ken na mlieku, predne mlieko mas vodove a zadne smotanku

autor
9. nov 2023

@dadka128
@kitycat
Ano baby len ja tu riedkost hovienka riesim z dovodu ze sa nam kvoli tomu pari ritka aj ked hned prebalujem a umyvam a vetram ked pocujem ze kaka. A teda nie je to riedke tak klasicky ale tak ze sa uplne vpije do plienky. Ked bola este novorodenec mala stolicu taku prazenickovo zltu a bola na povrchu plienky normalne

kitycat
9. nov 2023

Hmm a nejaky ekzem nema?

Myslim, ze na alergologiu je este mala

autor
9. nov 2023

@kitycat nema ekzem

dadka128
9. nov 2023

Je to uplne normálne.. nestresuj zbytočne.. mne sa deti pokakali aj za ušami to mali 😃 a tiež bola všelijakej farby ... proste je redsia pije iba mlieko, nema byt z čoho hustá.. e coli sa uz nepotrvdilo tak si uzivaj bábätko a nemysli nad hlupostami . A to ze sa pari ritka no nemusi to byť len zo stolice ale taktiež aj z moču ktori je tekutý.. takze castejsie prebaluj babatko .. natri mu ritku krémikom a ked budeš kúpať tak v repíkovom kúpeli 😉

mima1608
9. nov 2023

Aj moja 5 mesačná má len riedku stolicu, prikrmy ešte nepapá, len MM. Dr povedala, že ju nemá mať z čoho tuhšiu. Koľkokrát jej to až do polky chrbta vyjde 😂 ale tak ja som hlavne rada, že kaká bez problémov 🙏

maryetta
9. nov 2023

Nejdu zubky?
Moja mala vystipanu dupku až do krvi ked jej isli zubky. Ona vtedy doslova penu kakala a vodu.

deniska14
9. nov 2023

U cisto dojceneho babatka je to uplne normalne...az ked zacnes prikrmovat tak zmeni konzistenciu

mclissa
9. nov 2023

Ak sa jej pari velmi zadok napriek tomu, ze hned prebalujes skus vymenit plienky. Ked sme boli v zahranici, kupila som ine ake bol zvyknuty a tiez sa mu neskutocne paril zadok v nich. A dojcene babo ma riadku stolicu, ved pije iba mlieko.

autor
9. nov 2023

@dadka128
Prebalujem neustale hned ako sa pocika alebo pokaka, umyjem vodou pri kazdom prebaleni, rano a vecer davam imazol, cez den sudocreme a nechtikovu masticku a vela vetram ritku neustale.. plienky sme zmenili na pampers premium care a este sa to zhorsilo
@maryetta
No aj ona take kaka ale uz dlho a nejdu jej zuby podla mna
@mclissa
Baby a este raz ja chapem ze ta stolica ma byt riedka lebo babatko pije iba mlieko... neocakavam v plienke sulky hovien ale problem je v tom ze to je uplne vodnate a vsakuje do plienky a cez den sa mi to dari vsetko pekne osetrovat ale ak sa pokaka v noci a ja sa na to nezobudim tak je zle:/ jej to hovienko do 5 minut je schopne znovu vystipat ritku

autor
9. nov 2023

Ale kazdopadne dakujem za odpovede

maryetta
10. nov 2023

Kazdopadne dojcene deti maju hoc aku stolicu. A ak boli urobene vysetrenia… ze nema intoleranciu alebo co tak by to malo byt ok 😉

freepalestine
10. nov 2023

Mozno skor tu zapareninu skontrolovat dr, ci to nie je nejaka kvasinkova infekcia, ktoru treba vyliecit

juliet86
10. nov 2023

bepanthen a framykoin. to nam odporucila kozna a pomohlo

autor
10. nov 2023

@maryetta vysetrenia nemame porobene skusim sa na to opytat dr aj ked som citala ze tak malickym babatkam to este nevedia zistit.
@freepalestine mame imazol mast to je na to presne urcene
@juliet86 dakujem ten framykoin vyskusam

maryetta
10. nov 2023

Skus aj tie kremy prestriedat. Ja som mala 3deticky. Pri prvom sudokrem. Pri druhej imazol. Pri tretom bepanthen. Kazdemu ine vyhovovalo. A hlavne vela umyvat. A pozor aj na vlhcene. Resp umyvanie.

mclissa
10. nov 2023

Pampers sme aj my skusili a to su hrozne plienky. Skus este rybaciu mast.

freepalestine
10. nov 2023

Ah, okay. Nepoznam imazol. Neviem ako poradit, tak aspon prajem nech sa to coskoro zlepsi

vikes
10. nov 2023

Ešte by ste mohli skúsiť jednorazové plienky nebielené chlórom. Niekedy pokožka citlivo reaguje na chlórom bielené.

yanni
10. nov 2023

No tak 100% dojcene dieta nema mat z coho pevnu stolicu. Po druhe, nemaz dieta s tym vsetkym sajrajtom. Cim viac kremujes, tym horsie. Po tretie, zmen plienky. Nie kazda plienka vyhovuje kazdemu dietatu. My sme mali bavlnene a ziadny problem. Ani kremovat som nemusela. A tiez sa mi deti zaliachali az do polky chrbta. Ak su vylucene kvasinky, intolerancie, tak je to len o plienkach, popr. agresivnom moci.

terry658
10. nov 2023

Pri takejto dermatotide z kakania kamoške poradila kožná aby neumyvali ritku ale utierali ju kodrou indulonou,namiesto vlhčenych alebo umývania vodou a vraj to pomohlo.

autor
10. nov 2023

@yanni vsetky opatrenia co ste napisali sme uz skusali praveze u nas je zle ked nekremujeme vobec.. ale chcela by som sa spytat z coho by mohol byt ten agresivny moc?

heln
10. nov 2023

ahoj, este otazka, ked je kojena, ako casto konzumujes paradajky, pretlak a pod? z paradajok zvyknu mat niektore deti cervenu ritku. len tak na zamyslenie.

terry658
10. nov 2023

Inak nie je pravda, že látkové plienky pomôžu. Ja som chcela syna latkovať,mala som plienky ešte po dcére ale on z toho chytal zapareniny až do krvi,aj keď som mu plienku menila každú pol hodinu. Tak sme prešli na lidl a bolo dobre.

yanni
10. nov 2023

@terry658 to mohlo byt z prasku na pranie.

juliet86
10. nov 2023

framykoin je na predpis antibio. preliec a uvidis..mimo toho bepanthen

terry658
10. nov 2023

@yanni prala som len perkarbonate a 3 x plachala.

vreckovka2
10. nov 2023

Podla mna pena a stolica co sa vyslovene vpije do plienky nie je ok. Riesila by som to s doktorkou.
Ty by si mohla vysadit mlieko a mliecne vyrobky na skusku. Pampersky by som vymenila za nejake eko plienky. Z tych co mam odskusane, tak mi ako najlepsie vysli Moltex. Pripadne este slovenska znacka babybaby soft, tie vsak synovi pretekali. Krem by som tiez nasla prirodny a rovnako aj mydlo. Nasmu sadol krem od znacky Alteya. Mydlo Budulinek. Na noc som davala imazol.