Neočkované deti - choroby a rozdiely

viskupovaandrea
27. júl 2015

Ahojte maminky,prosim vas napiste mi ake ste mali choroby,ako rastie vase dietatko,po pripade mi napiste ci badate rozdiel medzi ockovanym a neockovanym dietatkom.
Zakladam tuto diskusiu preto lebo lebo mam rok a pol staru dcerku a nebola ockovana a ani raz nebola chora,vyvoj super,vsetko super,imunita taktiez a chcem vediet ci som jedina alebo nas je viac. Dakujem maminky za vase odpovede

figurka1985
27. júl 2015

U nas tak isto ako u teba-klop klop.🙂

katy2
27. júl 2015

naco nova tema? ved ich je tu kopec... alebo je tu aj skupina pre neockujucich, tam sa mozes porozpravat.... tu bude zasa len zvada ako v kazdej teme ocko-neocko....

jaja1979
27. júl 2015

@viskupovaandrea Ja ti odpoviem za ockovane deti - mam tri, vsetky su ockovane len povinnym ockovanim. \Prva dcera bola uplne zdrava az do troch rokov, bola jedine dieta v rodine, malo rovesnikov v okoli, takze choroby nemala odkial nachytat - nemali sme problem az dokedy nezacala chodit do skolky, odvtedy pruser za pruserom. Chalani uz chytali choroby od nej, takze boli chori castejsie.
Takze dieta bez chorob nemusi automaticky znamenat, ze je to len vdaka ne\ockovaniu. U nas platilo: cim dlhsie je dieta mimo detskeho kolektivu, tym menej chorob. Pockaj dokedy pojde do skolky a vtedy skus porovnavat, takto je to velmi diskutabilne.
Ale drzim palce, nech vam to vydrzi co najdlhsie.

monika15
27. júl 2015

@viskupovaandrea mozna by si mala prehladat neocko temy , preco v kuse zakladat nove, nechce sa ti co ? 😉 😉 😉 😉 😉

katarinamarkova
27. júl 2015

@viskupovaandrea mna len napada, ci je aktivne v detskom kolektive....? stretava sa obcas aj so soplavymi, kaslavymi detmi?
lebo skutocnu imunitu a odolnost dietatka vzdy otestuje az nastup a aktivny pobyt v kolektive - medzi inymi ako len domacimi bacilkami......
ps: super ze je zdrava, nech je co najviac a najdlhsie 🙂

jarhal
27. júl 2015

andrejka, tak nech ti to vydrzi dcerka cim dlhsie ....kamoska zdravotnicka nastavena na neocko vydrzala do roka a pol...tak sa rozhodla ist do prace a malu dala do jasliciek... ....zistuje a zhana info aby mohla dat ockovat...neviem ci sa boji aby mal neochorela alebo zacalo chorlaviet ....ak zhanas info skus v inych temach ..alebo v skupinach..toto mi pride take ze tu ti nikto nenapise priamo ze moje nie je ockovane X rokov a je zdrave..lebo take neexistuje..vsetko je individualne kazde dieta ine a kazde ma inu imunitu...musis vediet sama co je pre teba a male najlepsie...lebo ak ti aj napisu ze nie su chore do 3 rokov je o.k. ale ked pride dieta do kolektivu ani neocko neochrani dieta od chorob..

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@katarinamarkova
ahoj mala je normalne v kolektive s hociakymi detickami,ci v parku,ci na navsteve,neizolujem ju,bola som ja chora,manzel a ona nic........ Super som HAPPY

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@jarhal
ved ockovane dieta nema ako nakazit moje neockovane dieta....ci???

monika15
27. júl 2015

@viskupovaandrea
ockovanie neni na to aby dieta ochranilo proti chripke ;););)
pozri co vsetko sa vali na slovensko a takto riskovat ......

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@monika15
niesom na SK a ani sa tam nechystam v najblizsej dobe,takze ma situacia tam nezaujima 😀

jonas17
27. júl 2015

@viskupovaandrea nestačí len neočkovať. dieťaťu treba budovať imunitu otužovaním, zdravou stratou, dojčením,vylúčiť čím viac chémie , neužívať chemické lieky, ak to nie je nevyhnutné, umožniť vyrastať v šťastnej rodine..moja chodí do školky od 3,5 roka. atb nebrala žiadne,( jediný raz, ked mala rok bola vážne chorá) kašeľ, sopel trvá tri dni max, žiadna angína, priedušky, vracanice, hnačky, nič sme nechytili. od narodenia sa stretávame s deťmi, chodili sme na plávanie od polroka, dovolenka pri mori od 4 mesiacov...proste nevyhýbame sa ľudom, deťom..to sú naše skúsenosti...ale nevravím hop, len verím, že toto moje dieťa bude zdravé, tak som sa nastavila a iné nepripúšťam..ale pokorná som... 😔

monika15
27. júl 2015

@viskupovaandrea no krasne..... este horsie sorry....

jarhal
27. júl 2015

super si HAPPY...zatial ...napisala ti tak jedina
@figurka1985

mylslim ze tato tvoja nova tema nema buducnost je ich vela...tak studuj 😉

sardinka333
27. júl 2015

@viskupovaandrea založ tuto temu tak o 5 rokov...čo je to rok a pol? Nič...super že je dieťa zdravé, ale ešte v zasade ,,nič nepreskakalo,,. Aj moje deti su zdravé ako repy...klop klop klop...sem tam v zime sople, prechladnutie, ale tak to su deti mladšieho školského veku a tam už je možné povedať, že maju viac menej dobru imunitu - kedze su často v zatvorenom kolektive - v zime, v lete v triede, v škole kde sa premelie 800 žiakov...a syn ako prvák mal 0 vymeškaných hodín. Tento rok už sme boli cela rodina týžden chorí, ale neberiem to ako tragediu.
Očkovane dieťa može tiež ochorieť na chorobu na ktoru bolo očkované...žial..ale v zasade sa tvrdí, že priebeh ochorenia očkovaného dieťaťa by mal byť mierny, lahší a bez fatálnych následkov pri niektorých ochoreniach...ťažko povedať. Teš sa že ste zdraví a hlavne si to ,,nezakríkni,,.

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

Ale ja som sa pýtala mamiciek neockovanych detičiek, nie očkovaných.. .. Sorry baby

maciatkolulu
27. júl 2015

@monika15 vali sa vali, len zial nedonesie len bezne choroby proti ktorym sme zaockovani....

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@monika15 jedine co sa na SK vali su burky,nic viac ......... 😀 😉

warholette
27. júl 2015

@viskupovaandrea ockovane dieta sice tvoje neockovane nenakazi, ale ak mas na okoli takychto ako ty mamiciek viac, tak tie ich deti ti to tvoje isto nakazia ak daco chytia. good luck.

maciatkolulu
27. júl 2015

Nerozumiem naco reaguju niektore uplne odveci. Potom vznikaju zbytocne nedorozumenia. Pytala sa matiek neockovanych deti. Naco zbytocne rypete?

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@figurka1985
Ties chodis do kolektivu s malou?? tiez chodite na kupaliska s malou?? tiez chodite po svete ako mi ?? uz sme boli v Norsku,Anglicku,pri mori no vselikdeeee...... 😀 a vies mi poradit kde najdem podobnu temu mojej??? lebo nemam naladu sa precitavat cez tristo komentarov ako je ockovanie uzasne a podobne.... 😀 😅

moni244
27. júl 2015

@viskupovaandrea nie, ty si sa len rozhodla založiť takúto tému a rýpať, bravo

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@warholette
no mas pravdu,logika nepusti .........

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@maciatkolulu
ja tiez nechapem preco tu pisu mamicky ockovanych deti ked som sa pytala na neockovane...... 😀

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@moni244
ja som len chcela vediet ako vnimaju mamicky svoje neockovane deti,kedze ja mam neockovane obe deti a v mojom okoli su same mamicky s ockovanimi detickami a nemam sa s kym normalne porozpravat 😀

moni244
27. júl 2015

@viskupovaandrea ani sa nečudujem, že sa nemáš s kým porozprávať

viskupovaandrea
autor
27. júl 2015

@moni244
si volaka drza,radsej sa zdrzuj komentarov 😎

moni244
27. júl 2015

@viskupovaandrea tá pravá sa ozvala, ty nevytváraj témy, kde len rýpeš a ja nebudem písať

maciatkolulu
27. júl 2015

@moni244 prepac, ale rypes ty

rebeka11
27. júl 2015

@viskupovaandrea Ak svoje dietatko neockujes, neznamena to , ze to je dovod, preco je zdrave.. Ja som tiez svoje deti ockovat nedala , ale nemyslim si, ze za to budu stale zdrave.. Telo si musi vytvarat imunitu .. Decka musia prekonat nastrahy kolektivov aj choroby , aby zostalo odolnejsie. Tak sa v buducnosti nezlakni, ak ochorie.. Je to prirodzene..

moni244
27. júl 2015

@maciatkolulu jasné, za to, že jej napíšu iné mamičky, ako chcela, tak píše výsmešne, zo smailíkmi a podobné trapošiny, stačí si prečítať pár jej príspevkov