Odkedy môže dieťa ísť autobusom bez kočíka?

lulistek
2. aug 2015

Ahojte,
moja dcera mala v aprili 2 roky, neviem, nikde som nenasla, ci moze uz ist bez kocika v autobuse.

Dakujem za odpovede

anuskaaprazko
2. aug 2015

nechapem otazke... od narodenia? 😀 akym autobusom? MHD, primestskym? Predpokladam ze sa pytas na MHD, tam je najaka podmienka kocika? Vsak deti sa nosia aj v satkach a nosicoch a 2rocne dieta moze ist v pohode bez kocika, preco by nemohlo?? 🙂

sissy27
2. aug 2015

@lulistek neviem o tom, žeby existoval nejaký zákon, že musíš dieťa voziť v kočíku či v buse, na ulici alebo kdekoľvek inde... je to len a len na tebe...

vulka
2. aug 2015

A prečo by nemohla ísť nez kočíka???

lulistek
autor
2. aug 2015

Neviem zdalo sa mi to kvoli bezpecnosti. Ked v aute musi byt v sedacke..

anuskaaprazko
2. aug 2015

@lulistek kocik nie je autosedacka 🙂

miskaska
2. aug 2015

OD narodenia. V pripade nejakej nehody, ani zabrzdeny kocik nie je vyhra, co sa bezpecnosti tyka...

lulistek
autor
2. aug 2015

Dakujem za odpovede. Kto nevie - spyta sa.

wendy62
2. aug 2015

@lulistek vobec nikdy nemusi mat kocik, ja som MHD aj SAD jazdila od prveho tyzdna (aj domov z porodnice) a vzdy len v nosici, to je praveze este ovela bezpecnejsie ako kocik. Neexistuje ziaden zakon co by to obmedzoval a ani to nema nijake opodstatnenie, lebo kocik v autobuse nie je nijako uchyteny takze dieta v kociku nie je vobec v bezpeci.

anuskaaprazko
2. aug 2015

Uz logicky, co myslis ze sa stane s kocikom ked autobus nabura? Cely kocik aj s dietatom vyleti do vzduchu, 4x sa otoci, prevrati a ostane niekde vpredu ak nevyleti celkom z autobusu... Kocik nie je autosedacka, autosedacka je predsa v aute upevnena, kocik mas v autobuse maximalne tak zabrzdeny...

miskaska
2. aug 2015

@lulistek a ked uz pojdete, tak si sadnite proti smeru jazdy..v pripade nahleho zabrzdenia nespadnete zo sedadla.

liv1
2. aug 2015

@anuskaaprazko davas tu celkom ostre odpovede, ved normalne sa opytala co je na tom. A inak... tiez je velmi "bezpecne" ked matka lieta v mhd pri potencionalnej nehode s dietatom na prsiach.. Tak to urcite nie, je naivne si to mysliet...
@lulistek myslim ze moze bez kocika bez problemov 😉

anuskaaprazko
2. aug 2015

@liv1 to som nepovedala, ze v satke je bezpecne, pozor... To tu tvrdil niekto iny ze je to bezpecnejsie... Ved ja nikoho neurazam, len som sa spyhotala ze preco by nemohlo a normalne som vysvetlila preco to nemozno prirovnavat k autosedacke....

skoricaxx
2. aug 2015

No, a co ked dvojrocne dieta už nema kocik???? Moj syn od roka a pol nebol v kociku

zuzu14
21. aug 2015

Dieta mozte vozit v buse bez kocika odkedy vy uznate za vhodne, nikto Vam nebude v tom branit ( ziadny sofer) je to na vase riziko, ja sa s malou sem tam idem odviest, lebo sa jej paci vozit sa a to sme sli mala 2 roky, a cestovali sme aj na vylet busom asi 3 hodiny a mala rok a pol, takze v poho...

zuzu14
21. aug 2015

Dieta mozte vozit v buse bez kocika odkedy vy uznate za vhodne, nikto Vam nebude v tom branit ( ziadny sofer) je to na vase riziko, ja sa s malou sem tam idem odviest, lebo sa jej paci vozit sa a to sme sli mala 2 roky, a cestovali sme aj na vylet busom asi 3 hodiny a mala rok a pol, takze v poho... 🙂 🙂 🙂