Odkedy ste začali zavádzať režim pre vaše bábätko?

bubla30
8. okt 2012

maminy, poradte! mám 6 týždnove babo- všade čítam, že babatka potrebuju pevny režim, ritualy, aby si zvykli- odkedy je na to vhodná doba? a ako ste to robili vy? náš malý zatial spinka a vstava podla svojich potrieb, niekedy spinka 3 hodinky, inokedy menej, aj vnoci. Niekedy mi vsak vydrzi hore vnoci aj 4 hodiny, čo je dost unavne...ako a odkedy ste začali s rituálmi pre vaše babo a ako uspesne? A ozaj, kupete vzdy po prebudeni a vecer? Nas maly chyta nalacno take nervy, ze ho potom neutisim a je dlho rozruseny- kupeme preto polonajedeny- je to velka chyba? poradte, nech nieco nezanedbam, dakujem!

lucinocka
11. dec 2012

@bubla30 od zaciatku sme dali rezim ale jasne ze tak male babo ho nemoze dodrzat fixne.. Kupeme vzdy 18:30, tak sa snazim prisposobovat aj jedlo pred, aby po kupani jedla a zaspala..odkedy som ju doniesla z porodnice ju stale kupem v rovnakom case ( +,- polhodina) potom papat a spat..do osmej je hotova a spi v postielke..a cez den nemame nic fixne, niekedy sa jej chce spat niekedy nie, neda sa tam velmi dat nejaky rezim.
Ked som kojila ttak som dala pred kupanim jednu cicku, lebo bola hystericka a po kupani druhu a zaspala..ked sme na UM, tak papa o piatej, a kolo tej 7-pol 8. Prebalujem vzdy po jedeni aj cez den aj v noci, lebo ona mi pocas jedenia vzdy nalozi totalne plnu plienku.. vzdy pri prebalovani cvicim s klbikmi..co ja viem, ine ritualy zatial nemame 🙂

daniella20
11. dec 2012

@fidka79 ja len dufam ze si to nepredstavujes ako na vojne. jasne ked chce ist spat tak ide spat, ked chce jest ide jest, to nie je tak ze ja ho budem teraz trapit. je to skor o pozorovani.
a preto su tie zaciatky tazke, to nie je o tom naucit dieta rezimu, ale skor naucit rezimu maminu.
mam prve dieta a nema mi kto poradit, ako a co, a preco place, co mam s nim robit, nie som super mama.
tak som to len skusila a chcela som sa len podelit.

daduska8111
12. dec 2012

@majcika my mame preeeeesne taky isty rezim ako ty... super.. len jednu vec si vytykam, ze ju musim uspavat v zavinovackena rukach... och ostalo nam to ked mala koliky, radili mi aby som ju zaviazala a utisila na rukach blizko pri mne aby to itila.. a teraz neviem ako ju to odnaucit, polozit do postielky, dat cumlik , pusu a aby zaspala... ma 4 mesiace a myslim, ze by uz bolo nacase, alebo este nie???

dodkap
12. dec 2012

@bubla30 no pani, ty v tom teda mas riadny chaos! Babatko potrebuje ritualy. To znamena, ze veci sa deju zhruba rovnako a su pren predvidatelne. Ale take male babo nebude mat presny rezim. Je to tak, ako to mate, spinka a je hore podla potreby, tiez papa podla potreby. Je este velmi male. Mozes sa snazit mu robit den a noc, teda aktivnejsi den, viac podnetov, svetla a klud v noci, pritimie, sero, nie velmi rozpravat, atd. Babatko, ked sa zobudi a je hladne, treba ho nakrmit. Potom staci prebalovat, ci kupat. Ked je hladne a robis s nim nieco ine, je to pre babo stres. Kupat ho staci aj kazdy druhy den, urcite netreba kazdy den. Ak velmi chces, tak mozes vecer, ale viackrat denne urcite nie. Len umyt ritku, ked sa pokaka.
Co sa tyka presnejsieho denneho rezimu a casov spanku, to sa mu bude same posuvat, len ho pozoruj, k polroku Ti zacne spavat raz doobeda, raz poobede a okolo roka, 15. mesiacov raz na obed. Aspon vacsinou to tak byva, ale su aj odchylky, samozrejme. Ty ho pozorujes a Ty skus odhadnut, ako co potrebuje. Niekedy si precitane zle vysvetlime a to sposobi nezrovnalosti.

majcika
15. jan 2013

@bublinka83 juj tak podla mna ti spinka dost, mne doobeda 1x 30 min a poobede 2x45min a vecer spi okolo 19-20 hod. budi sa aj 2x napapa sa a dalej spime. Neviem aky mate program ked je hore dieta ale ja sa ju snazim uplne vystavit a aj tak spi kratko ak by sa dalo ja zaspim ihned mala tancuje dalej a to ma len 6 mesiacikov 😉

moni244
8. feb 2013

ahojte, super téma. Moja malá má 4 týždne. Jediný rituál, ktorý máme je, že je hore od pol siedmej ráno, to vymeníme plienku, dáme jesť, lebo už reve ako pavián. Potom sa rozprávame mojkáme a o pol deviatej, max. o deviatej zaspí. A potom sa už budí ako sa jej chce. Ale cez deň viac ako 2,5 hodiny nespí a stáva sa, že je hore aj 4-5 hodín, niekedy si medzitým zdriemne na pol hodinku. Mne ale zaspáva na prsníku, ja ju kojím po ležiačky, tak sa vždy len odkotúľam od nej. Spáva so mnou v posteli. Kúpeme každý druhý deň okolo siedmej, osmej, podľa toho kedy sa zobudí. Aspoň v noci spí dobre, lebo zaspí okolo desiatej a zobudí sa o druhej, potom sa do tretej hmýri a potom už spí do piatej.
Neviem, či by sa jej dal nejako upraviť režim, alebo je ešte skoro

chelonka
12. feb 2013

@moni244 podľa mna to máte úplne usper, aj my sme to tak mali a aj máme s kojením odgulam sa od nej, ja som mojej nejak nestanovovala režim, ona sama si ho začala tovoriť jak sme začala s príkrmmi v polke 6 mesiaca, nastavila sa tak, že po obediku ide spinkať a je jedno o akej hodine ma ten obed, prote po obede, teraz už papáme aj desiatu tak z as sa to zmenilo a to tak že ráno cca o 6 ranajky konejenie to sme spolu v posteli a spíme a zobudíme sa cca o 9:30 - 9:45 až 10:00 a po prebudení a spravení všetkcýh ukonov ideme desiatovať a potom o 3 - 3,5 hodky ide obedik a po nom spanok niekedy 2 niekedy aj 3 hodky potom sme hore, potom sa o 20:00 pýta spať sama šucha si očka a zýva tak ide spinkať ale to sa vyspí za cca 2 hodky, potom býva hodinu alebo dve hore niekedy aj 2,5 hodky a potom spí do tej 6 rána

ale ked máme plávanie tak máme režim trošku iný 😀

moni244
17. feb 2013

@chelonka tak to máte super režim, ja som akurát zaviedla kúpanie medzi pol siedmou siedmou, len akurát dnes mi narušila plány, lebo zaspala o šiestej 🙂 🙂 už sa teším kedy v noci prespí 6 hodín v kuse, to kúskovanie ma ničí. Ja sa niekedy po kojení ani neodgúľam, spím s vystrčeným prsníkom, kým sa znova nezobudí.

emma19
17. feb 2013

tak ja som zaviedla režim hneď z pôrodnice - o 19:30 som dávala malú spinkať a niekedy nespala aj 2h, no postupne sa naučila, že je čas ísť spať tak teraz s tým nemáme problém. do 20:00 zaspí vždy. Chodila som k nej každú chvíľu, ale nevyberala som ju z postieľky. Kúpem "na kompletku" každý druhý deň (samozrejme oplachujem každý deň) okolo 18:00-19:00. Cez deň chodí spať podľa jej potreby, čo býva raz doobeda (1-2h) a 1-2x (1-2h) poobede...No a do manželskej som ju nebrávala, takže je naučená na svoju postieľku a nevystrája keď ju dám ležkať - vie, že ide spinkať...

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blackcat8885
7. apr 2013

Ja som začala zavádzaž režim okolo 4týždna ale vlastne som ja prispôsobila malému.Zistila som kedy približne spinká a tak.Teraz máme režim,že ráno vstane okolo 10.30-11tej,prezlečiem ho,napapá sa a potom sa mu venujem-spievam,nosím ho,dávam na bruško,ukazujem hračky.To je taká hodinka a pol,medzitým je trochu v postieľke a pozerá na kolotoč.Okolo 13tej sa napapá a hned ideme von.To sme tak 1,5-2 hodiny,dlhšie mi nepospí v kočíku.Okolo 15tej sa vrátime,prebalíme,dám ho na bruško,potom nakrmim,zase spievam,ukazujem mu všetko možné,tancujem s ním tak jemne samozrejme 🙂 na detské pesničky.Okolo 17-17.30niekedy ešte zdriemne na 20-30minut,nikedy nie.O 18tej zapnem ohrievače pred kúpaním,chystám veci na kupanie a on je bud s tatom v izbe alebo pozerá na kolotoč chvíľku.Pred kúpaním ho dám zas trochu na bruško,o 18.30sa kúpeme,okolo 19tej papame a potom ho dám spinkať.Niekedy zaspí za 20minut niekedy za hodinu.Musím mu dávať každu chviľu dudlík lebo ked mu vypadne zobudí sa.Vačšinou o tej 20tej už spí a ja bud varím,upratujem alebo pozeráme s priateľom tv.Cez deň toho veľa nestíham-niekedy navarím.inokedy varim večer na další deň.V noci sa malý budí okolo polnoci,potom o 4tej,o 7mej a potom zas už o 10-11tej

sjuzka83
16. apr 2013

@daniella20 Ja sa tiez drzim podla Giny Ford a odporucam. Nie je to ziadny tvrdy rezim. My mame 3,5mesiaca a podstata je v tom, ze davam malu spinkat vzdy cca 2hodky od posledneho zobudenia. Rano spinka 1hodku, na obed kocikujem a to spi aj 3 hodky a navecer este tak pol hodku. Nemam knihu, ale vela info som nasla na www.koliska.sk 🙂

matozazzo
16. apr 2013

@bubla30 Rezim od zaciatku, samozrejme postupne si ho prisposobis... pochopila som spravne, ze kupes rano? preco? My sme kupali alebo sprchovali alebo otierali vzdy len vecer... Musis "vystihnut" spravny cas, taky, aby uz nebolo babo mrzute, unavene... okupes, ponatieras alebo pomasirujes, kazdy ma svoje, zabalis, nakojis alebo das flasu a v pritmi spinkat, aby rozlisoval denny a nocny spanok. Ak sa preberie v noci, tiez kojit v pritmi, po napapani sup do postielky 🙂

marylis
10. máj 2013

ja som zaviedla ritualy hned po prichode z nemocnice a to tym, ze som na noc davala pyzamko, v noci pri jeho papani som sa s nim nerozpravala a naopak cez den sme vkuse kdesi boli. Takisto kupeme pravidelne v tu istu hodinu atd. To vsetko od prichodu z nemocnice. Dnes ma 2,5 mesiaca a noc prespi celu. Od cca 20:00 do 6:00. Zaspava sam a aj ked sa v noci zobudi, tak neplace, len sa tak prevaluje a zase zaspi. <3 Cez den ma kopu energie a je to najvacsi smejo. Dokaze byt hore aj 6h a nieje unaveny.

mimake
30. máj 2013

Ja mam nastaveny jediny rezim a to spanok vecer o 22.30. Spinka mi podla toho ako je unavena a kolko mala za den zazitkov. Vsimla som si ze ked som s nou doma a velmi sa jej nevenujem spinka mi kratšie. To sa budi okolo 5 - 6, ale ked ma cez den vela zazitkov (pride navsteva, ideme na navstevu, vela sa hrame ) tak mi spinka aj do 9tej pol 10tej. A od jej zobudenia sa potom odvija cely den. Nemozem predsa nastavit rezim na kojenie rano o 8 ked mi dieta este spi.... ( nebudim dieta kvoli režimu - jej telo najlepsie vie kedy ma stavat. ) Cez den nema ziadny rezim, papa na poziadanie,spinka ked je unavena-ked si zacne pretierat ocka dam ju do kocika alebo postielky a ide sa spat. Jasne ze ma aj svoje dni (to mi nespi vobec) ale vtedy to riesim s manzelom - pride domov a venuje sa naplno malej on a ja si oddychujem aby som sa ukludnila,ked som kludna ja, je kludna aj mala.

sense
2. jún 2013

tiez sa snazim malej zavist rezim ale moc sa nam nedari, jedine to ze cez den ide 1.5-2hod po prebudeni spinkat, lenze niekedy spinka hod. inokedy tri, v noci sa budi dva tri krat , resp cca o 23.00, potom medzi 02.00-04.00 a potom okolo siedmej rana, horsie je to ale vecer niekedy zaspi o siedmej, inokedy az po jedle o 23.00, problem u nas vidim v tom ze ma koliky - nemyslim ani tak bolesti bruska, ako pretazenost z novych vnemov (nedovyvinuta nervova sustava) a niekedy place v kuse uz od 16.00 s vynimkou nejakych 2x 30minut ked uz nevladze plakat do nejakej osmej, deviatej, niekedy az do tej jedenastejj v noci. Mate niektora u takehoto "placuceho" babätka fixny rezim?

andreakoubekova
2. jún 2013

Ahojky...Nepoznáte niekoho s bábatkom starším ako 10 mesiacov???Ponúkam 900 gramov SUNAR ORIGINAL za 10 eur.Záruka do 24.11.2013.Zvýšilo mi od dovolenky....Je to nerozbalená krabica...v originálnom vakuovom balení...Je mi to ľuto vyhodiť...Pôvodná cena bola 20 eur...

jolanda1111
27. nov 2016

Ahojte mam taky problem, moje babatko cez den pekne spinka aj je hore hra sa atd. ma 4 mesiace, problem mame s vecernym zaspavanim, po kupani o 18tej zaspi na max 1 hod, a potom nemoze zaspat do 23:00-00:00..a ked uz zaspi tak v noci spi najprv 4 hod, potom 1,5 a potom 1,5 hod. co mam robit aby skor zaspalo a spalo aspon jeden nocny spanok dlhsie..???uz som zufala z toho...

lujzi812
24. jún 2021

@vianocnystromcek dobrý deň, môžem aj ja napísať ohladom spinkania? Ak je to ešte aktuálne.