Režim pre 5 mesačné bábätko

kapanek1
21. apr 2022

Ahojte, ako mám zaviesť režim bábätku? Dieťatko má za dva týždne 5 mesiacov. Či je na nejaký režim ešte skoro? Mám aj druhé niečo vyše dvojročné dieťa ale už si to nepamätám presne ako sme to mali. Bábätko má svoju rutinu na spanie - perinku, zapnem kolotoč alebo večer položím do postieľky. Má aj dudku, kojím ju. Len ráno mi vstáva hoc ako. Niekedy o 6,00 inokedy spí do 7,30hod. Včera večer zaspala o 19,30 a vstala už o 6,00 hod. Inokedy ju dám spať už o 17,30 a vstane o 7,00 - čo je pre mňa ideálny čas. Ale nie je to takto vždy keď ju uložím o 17,30 na nočný spánok. Zatiaľ mi vydrží byť hore len 1,5 hodiny. Keď ju udržím hore dlhšie tak sa mi to nevyplatí, lebo je priveľmi unavená a vééééééľa potom plače a na to ja nemám nervy. Alebo treba len vyčkať km mi vydrží byť dlhšie hore? Ďakujem.

misana84
21. apr 2022

A koľkokrát za deň spi a kedy? Mne sa zdá skoro o 17,30 na nočný spánok

ivangeline
21. apr 2022

Do 6m by som sa riadila len tym...ze kolko ma bdiet... Moj spaval 4x. Od 6m 3x. Bude mat 8m ale stale to este nie je na 2x...lebo spava kratko a niekedy ho trapia po prikrmoch prdy.. takze 3x od 6m.

siska53
21. apr 2022

@kapanek1 rezim prisiel vzdy az s prikrmami .. aspon u nas.

marianarem
21. apr 2022

@kapanek1 Ja som od nejakych 2 mesiacov ukladala maleho v tom istom case kazdy vecer, napriek tomu rezim vykrystalizoval az od nejakych 8 mesiacov. Inac sa budil tuez hocijako, aj denne spanky boli raz 5, raz 3.

domireb
21. apr 2022

@kapanek1 v tých 5 mesiacoch sa dá režim jediný - večer ľahnúť a ráno vstať. Jeden deň je tak, dva dni zase inak.

zorkahorka
22. apr 2022

Vecer som sa snazila vzdy ukladat v tom istom case. Ma uz 1,5 roka a zaspava vecer takto doteraz. Cez den som sa drzala zasady 2 hodin. Sledovala som si cas, poobede posledne spanie tak, aby vstal najneskor o cca 18.h, lebo vecer chodil medzi 20.-20.30 h. S tym rezimom sa da celkom aj pohrat a prisposobit si ho sebe. A zaroven akceptovat jeho potreby spanku. Myslim,ze v 5.m sme uz rezim mali, ale po case sa trochu menil