S dvojročným synom zvažujem návštevu logopedičky

zuzana2230
11. mar 2022

Ahojte baby,môj synček ma 2,3r.Vobec nič nepovie len mama,baba a napodobňuje auta.Zvazujem návštevu logopedicky.Boli ste niektorá tak podobne.Po ako čase vidieť výsledky?Ako často sa tam chodí?Ako dlho to trvá?Treba aj výmenný lístok?Ďakujem za reakcie a pekný den

didi2102
11. mar 2022

@zuzana2230 ja som sa.ku klinické logopedicke.dostala.s 3.5r synom,neviem no len ku klinickej ti treba papier od pediatra, u nás všade široko-ďaleko trebalo,bolo som aj v cppcentre u logopeda.s.3rocnym a.tam netreba ale.k veci,
Klinická.logo povedala že ona neberie.deti pod 3r,resp môže na nich pozrieť ale nechodia ku nej pravidelne ,lebo že.tieto deti nevedia pracovať , v cppcentre namdali xvikyze.kruzit jazykom,otvárať ústa ,robiť rybku atď to ale dieťa musí byť schopné zopakovať čo neviem či 2r3m je , ja mám 2r a.twda.nebola by schopná,ona len vyplazi jazyk 😄😄 klinická nám dala.opakovat už slová ,lebo syn už vie zopakovať všetko ale.ma.3r9m , kamarátke povedala že má prísť až bude ovládať min 50slov,naj 100 .... Každá to má inak
A.my chodíme 1x do mesiaca, výsledky ako u koho a aký problém,treba si uvedomiť že logoped.nenauci dieťa rozprávať, on väčšinou reč zdokonaľuje,zdokonaľuje postavenie úst atď
My chodíme od septbra, najprv cppcentreum cca.5m ,pokrok veľmi malý,potom klinická logo,zlepšenie po 2m ale také malé,rozviazal sa.mu jazyk ale rozpráva stále zle

sasesoe
11. mar 2022

@zuzana2230 skus sa pripadne informovat i v Centre vcasnej intervencie. Odporucam knihu O detskej reci - da sa oficialne stiahnut z netu, isto najdes 🙂

marienkakf
12. mar 2022

@didi2102 keby my mame s malym cakat, kym povie 50 slov, tak sa nedockame...z mojho pohladu neprofesionalny pristup a logopedicku by som zmenila. Mali sme podobnu, odisli sme od nej a nasli taku, ktora svojej praci rozumie. A tam som videla obrovsky rozdiel a aj prve vysledky..

zuzanockamt
12. mar 2022

@janinah Sú dg., pri ktorých dieťa potrebuje logo od raného detstva. Rieši nielen samotné rozprávanie, to už je vrchol ľadovca. Asi nemáš takúto skúsenosť.

blah24
12. mar 2022

@zuzana2230 aj my sme sli s malym kdyz mel 2 roky a kousek a dobre sme udelali. Kazdy rikal ze je to brzo. Bud vam reknou ze se rozkeca anebo vam pomuzou ho rozkecat. Urcite bezte, nic tim nepokazite

zuzanockamt
12. mar 2022

@zuzana2230 Tiež sa chystám so synom, má 2 roky aj 2 mesiace o chvíľu. Nedám sa odhovoriť.

barborakarin
10. aug 2023

@anjelicek26 ahoj,prosim ako sa prejavuje jeho diagnoza.tiez so synčekom 2,3roka riesim to,ze nerozpráva,velmi sa chce prejaviť,neustale dzavoce,ale nemyslím si,ze to ma byt jeho reč,alebo ze by sa tym chcel vyjadrit.ked nieco chce,vzdy to vyjadri pohybom-chce ist von,prinesie topanky,chce zapnúť hračku,tak ma tam vezme a ukaze mi…je taktiez ako motorová mys,stale len utekat a utekat,na nic sa nemoze sústrediť alebo zamerať kedze stale len uteká.logopedička nas vypoklonkovala kedze nerozpráva,ORL bolo ok,teraz hľadáme nejake špeciálne jasličky;nakolko na cvi stale cakame-maju velmi dlhé cakacie lehoty.