S plačom v škôlke

eveenka
15. jan 2015

Ahojte maminy 🙂 dcerka ma 2 a 3/4 roka v aprili bude mat 3 a teraz 3 den chodi do skolky. V skolke nam povedali ak by velmi plakala volaju. Prve dva dni volali aj sme boli pre nu o 12:00h a dnes som volala ja o 9:30 ako sa ma a co robi. Ucitela povedala ze dnes je to uz lepsie ze prisla bez placu ale ze ked naobed ked pojdu spinkat bude moc plakat ci mozu zavolat tak som povedala ze samozrejme. Nikto nevolal tak som myslela ze je vsetko OK. Ked som po nu prisla o 14:45h a pytala sa ucitelky ako sa mala tak mi povedala ze dne to bolo opat velmi tazke ze zase plackala a ze je este velmi malinka. Neviem co si mam o tom mysliet pride mi to ako keby tam bola jedina co placka...hm...ale ved je tam este len treti den musi si zvyknut na nove prostredie deti system v skolke atd...ja ju este kojim, nie ale nejak casto iba rano, naobed ked sme sli spat - ale dnes v skolke zaspala aj bez prsa 🙂 a klasika vecer ked sa uspavame...len mi prosim nepiste aby som ju odstavila lebo to nie je dovod na odstavenie 😉 chcem sa Vas spytat ci aj Vase deticky plakavali a ako dlho a kedy si zvykli a najviac by ma zaujimali tie co boli tiez este dojcene 🙂 dakujem 🙂

vv88
15. jan 2015

@eveenka ahoj, moj syn bol tiez dojceny pri nastupe do skolky, mal nieco cez tri roky vtedy, mesiac predtym som ho viac menej oducila od obedneho kojenia. Trvalo cca dva - tri tyzdne, kym prestal plakavat a zacal chodit do skolky vysmiaty. Nechavali sme ho od zaciatku na cely den, jednak je to v nasej skolke takto zvykom a druhak sme sa bali, aby to nepochopil tak, ze poobede sa ide domov a ked tam neskor bude musiet byt cely den, tak spusti dalsie kolo placu. Ucitelka mi vravela, ze to bola specificka trieda, takmer vsetci cerstvi skolkari v nej boli taki maznacikovia, jedinacikovia alebo prvorodeni, tak sa navzajom placom hecovali, a ze inokedy su vsetci ok uz koncom prveho tyzdna. Drzim palce 🙂

hradnapani
15. jan 2015

@eveenka tri dni su malo na nejake uzavery. Moj sice neplakal, ale videla som a pocula druhe deti, a dala by som tomu tak dva, tri tyzdne, kym sa aklimatizuje. Treti, stvrty den byva vraj pre nove deti velmi tazky, to mi potvrdili aj ucitelky. Aj tie vase by to mohli vediet, ze po troch dnoch sa toho este neda vela povedat o dietati.
Nerob si starosti, este chvilu bude plakat a potom to prejde 🙂
Ani v nasej triede sa uz davno neplace,ale ten prvy mesiac, to bolo more slz 😉

eveenka
autor
15. jan 2015

@hradnapani ved prave ze je to velmi kratko este, ze treba trpezlivost kym si zvekne...prislo mi akoby mi chcela naznacit ze je este mala resp nezrela na skolku, ale vsak bude mat coskoro 3 roky ☹ ved s takymto scenarom tie ucitelky musia pocitat ze niektre deti su na tu mamu resp rodicov naviazane viac...

siska53
15. jan 2015

@eveenka moj siel do skolky ako 4,5r.,lebo rok predtym ho nevzali a nikde sa ani pocas roka neuvolnilo miesto (aspon tak nam tvrdili). Plakaval a po chorobe sa to vzdy na 1-2dni zhorsilo. Ale musim.povedat ze kazsym.dnom bolo lepsie a lepsie. On okrem.plakania a "telefonovania" maminke-mne este navyse aj zo stresu vracaval. Hlavne,ked sa predsa len rano najedol ale ked mu doslo,kam ide,tak bud este doma alebo tam. Nastupil v polke septembra. A vlastne bol z toho 3x doma.. Pred prazdninami bol 2tyzdne doma kvoli doktorom a nasledne chorobe potom boli prazdniny.. Cize bol vlastne meyiac mimo skolky. Ale coraz menej plakaval ci vracaval nasiel si aj kamosa..inak nasmu nepomohlo,ze tam chodia aj 3kamosi z ihriska a dalsie 2deti tiez trochu pozna,len sa tolko nehravali.. Nasmu vsak jeden z jeho ihriskovych kamosov robil zle (asi mu prekazal plac maleho) vraj ho aj kopal a tak ale riesili to izolaciou,aby neprisli do styku velmi.
No a po prazdninach siel uplne v pohode,bola som prekvapena.. Len prve dva dni sa nechcel obliekat,ale nebranil sa,ked sme ho obliekli my,dalsie iz aj to spravil sam,naranajkuje sa,hygiena..v pohode.. Este to nie je idealne,co sa tyka jeho posobenia v kolektive a spoluprace tam,ale zas este sa nestalo,ze by vkuse chodil do skolky viac ako mesiac,tusim.vzdy len 3tyzdne..
Takze ta adaptacia moze trvat aj niekolko mesiacov hlavne kvoli chorobam,ktore adaptacny proces narusia.
O chvilu mas to caka s mladsou,ta musi nastupit ako 3r...myslim,ze napriek tomu,ze je na mna tiez dost naviazana,bude to o trosku lepsie znasat.. Uvidime..
Totiz nie vsetky deti su v 3r.na kolektiv pripravene...moj nebol ani v takmer 4 a vidim,ze ani v 4,5r.taku zmenu az tak lahko neprijal..mozno by pptreboval este par mesiacov..
Ako som niekde pocula:
Kolektivizacia dietata je v 3r.mozna,v 4r.pravdepodobna a v 5,ista.. Tak my sme asi ten 2.pripad.

A urcite ju neodstavuj,ked vam to vyhovuje.
Nasa tiez vedela byt bez mliecka,ked som.musela dakde odist a ona este spinkala...a napr.na obednajsi spanok si mliecko nepytala asi od 15-16m...hoci mimo toho behala aj 20x.🙂

katrinka8
15. jan 2015

@eveenka - no, môže byť aj nezrelá na škôlku, keďže nemá teda tie 3 roky. Aj taká je možnosť. ALE 3 dni sú ozaj príliš málo na nejaký záver. Ak Ti môžem poradiť, riaď sa svojou intuíciou. Ty najlepšie vieš, či je dcérka pripravená alebo nie - či sa to zlepšuje alebo nie.
U nás boli začiatky veľmi ťažké, Dcérka je júnová, do škôlky nastúpila v septembri. Bola som hrdinka, hneď šla na celý deň. Nejedla, nepila, plakala len ráno. Celý boží deň sedela na stoličke, ani sa z nej nepohla. Takto to trvalo 3 dni. Na tretí deň večer chytila teploty, bola 2 týždne doma. Potom sme sa rozhodli aj s doporučením pani učiteliek, že skúsime len na pol dňa. Vydržala opäť 3 dni a 2 týždne bola doma. Rekord mala 4 dni v škôlke, opäť doma. Dostala prvýkrát v živote ATB, do toho sa narodil synček. Vtedy nám pediatrička odporučila, aby bola aspoň 2 mesiace doma. Prišli Vianoce, takže ozaj jej to aj s chorobou vyšlo, že 2 mesiace bola doma. Veľmi sme sa báli, ako to bude po tak dlhej dobe v škôlke. Ale napodiv, po Vianociach sa do škôlky TEŠILA. Prvýkrát po tom, ako nastúpila. Avšak naďalej to bolo len o tom, že tam prišla a celý deň presedela na stoličke a pozorovala deti, nič nerobila, nerozprávala, nezapájala sa, nejedla a pila len svoj čaj z domu donesený. Maximálne, keď sa fotili, alebo mali nejaké aktivity, tak s pani učiteľkou za ruku. Skúšali rôzne triky na to, aby aspoň jedla, ale nezabralo nič, aj deti ju kŕmili, ale nič. Do škôlky chodila rada, vždy mi potom hovorila, čo kto robil, čo kto povedal, čo kto jedol, ale ona nič. V škôlke jedla až raz, a to keď šli na zmrzlinu v rámci maškrtného týždňa v posledný predprázdninový týždeň v júni. Prišli letné prázdniny, 2 mesiace doma. Veľmi sme sa báli, čo bude v septembri. Ale čuduj sa svete, tento rok sa to prelomilo. Do škôlky šla s radosťou. Po 2 týždňoch, zo dňa na deň, začala v škôlke jesť, hrať sa s deťmi a rozprávať, aj sa zapájať do činností a tvoriť.
Trvalo to celý rok, kým sa dostala do viac-menej normálneho škôlkárskeho režimu. Na našu vôbec neplatí, že zatlačiť, ona je typ, že postupne, pomaly. To nám aj v škôlke potvrdili, že nemáme nič zbytočne urýchľovať, tlačiť na ňu (napr. aby spala v škôlke, keď nemusíme - keďže som na materskej a nie je to nutné), pretože ona by sa stiahla a všetko by sa mohlo zase zhoršiť. Proste ona potrebovala viac času. Možno keby sme ju nedali ten minulý rok ale až teraz, tak by to bolo lepšie a netrápila by sa tak dlho s tou adaptáciou. Ale zas dcérka je taká hanblivá povaha, dlhšie jej trvá, kým sa oťuká pri deťoch. Ale lepší sa to pomaly.
Preto byť Tebou, zvážim, aká je Tvoja dcérka povaha. Niektoré deti potrebujú viac času proste. o a čo sa týka chorobnosti, po tých Viaociach, keď nastúpila, vydržala aj 2 týždne v škôlke a týždeň doma, a postupne sa to predlžovalo. Máj a jún už chodila celé mesiace bez choroby. Tento rok bola zatiaľ chorá len 1 týždeň v októbri 🙂

mabika
15. jan 2015

Pockaj aspon 3 tyzdne. Na zaciatku vacsina deti narieka, ci maju 2 r alebo 4 roky. A spoluziaci jej asi neplacu preto lebo vacsina asi nastupila v septembri uz, nie?

zuzik307
15. jan 2015

@eveenka moja /2 roky a 3 mesiace/ tiez nastupila zaciatkom januara do skolky...je tam maly kolektiv, 10 deti, zlate ucitelky...odporucali mi ju dat rovno na cely den, s tym, ze keby plakala a nedala sa utisit, hned mi volaju 😉 samozrejme som cely den hypnotizovala telefon 😅 nevolali...tazsie znasa ranne lucenie v skolke, co prejde ani nestihnem dojst k dveram...ale inac ju chvalia, ze sa pekne hra, zapaja sa, vsetko ju zaujima...horsie by bolo, keby nespolupracovala, vtedy by sa dalo povedat, ze este nie je zrela do kolektivu...je dojcena, doma zaspava na prsniku, v skolke asi od unavy 🙂 tiez si myslim, ze kazde dieta toto nahle odlucenie od matky s ktorou bolo 24hodin denne znasa inac...kazde si inac zvyka, niekomu to trva tyzden, niekomu mesiac, niekomu tri mesiace- to som si robila prieskum u mamiciek starsich deti 🙂

nelamol
15. jan 2015

Podľa mňa je to úplne normálne, ak prvé dni plače. Moja dcéra nastúpila do škôlky v septembri (mala vtedy 2 roky 8 mesiacov) a plakávala až do konca októbra, čiže prvé dva mesiace. Potom to už bolo v pohode. Ale keď teraz nastúpila po trojtýždňových vianočných prázdninách, zas trocha plače, hoci zďaleka nie tak ako na začiatku. S dojčením to síce nemá súvislosť, lebo dojčená nie je už dávno. Podľa mňa vôbec nemusíš dcérku odstavovať. Väčšina detí na začiatku v škôlke plače. Je to ťažké aj pre rodiča, ale treba len vydržať, to časom prejde. Predpokladám, že väčšina detičiek je v triede tvojej dcérky už od septembra, čiže sú adaptované, preto asi jediná plače. Je to aj výhoda, lebo keby ich plakalo viac, navzájom by sa "rozplakávali" a trvalo by to asi dlhšie. Aspoň teda u nás to tak bolo - že niektoré dieťa by už ani samo od seba neplakalo, ale keď začal rumázgať niekto iný, pridalo sa 🙂

nelamol
15. jan 2015

A ozaj, neviem, či máš súkromnú škôlku alebo štátnu (moja dcéra chodí do štátnej), ale v každom prípade ak ju tam raz prijali, mali by si s ňou aj poradiť a určite sa na základe troch dní nedá usudzovať, či je zrelá alebo nezrelá. Takže nič si z toho nerob, ak máš pocit, že učiteľka ti niečo naznačuje. Veď vedeli, koľko má rokov, keď ju brali. Treba naozaj len vydržať, časom sa to zlepší.

medinila
15. jan 2015

@eveenka moje dievcata preplakali cely rok.Prvy den v skolke neplakali,od druheho dna plakali kazdy den,dokonca aj posledny ked sme niesli kvietky pre pani ucitelky. Plakavali vsak len rano,niekedy to bolo hekticke,lebo ich doslova musela ucitelka odtrhnut odo mna.Vzdy si ich pritulovala a ukludnovala. Ucitelky ma vzdy ukludnovali ze u niekoho je adaptacia kratsia,u niekoho dlhsia. Tento rok sme plakali asi do novembra ,aj to len jedna,druha sa sem tam pridala. Uz je to v pohode,,,, Tak neviem ci som Ti pomohla. Nastupili do skolky ako 3 rocne

loliki
15. jan 2015

@eveenka Ja som dala 2, 5 rocne do skolky ale len na 4 hodiny. Na obed ich beriem domov. Ako 3 rocne tam budu aj spavat, teda budu na cely den. Ak este aj kojis, mozno chybas o to viac. Nemáš možnost dávať ju len doobeda?

tova
15. jan 2015

no ked sa budete kojit aj plackat do 5r. ,tak aj vtedy bude mala a nezrela na skolku. Co ma pre boha 3r, dieta z kojenia 3 krat denne?? to je pdla mna len tvoj zvyk a kludne ti prso potiahnut moze vecer muz. 😀

gretocka
15. jan 2015

No ja som prave z obavy o nieco taketo syna nechala doma a do skolky siel az teraz od septembra ako predskolak, ale chapem, ze nie vsetky maminy maju tuto moznost.
Poradit asi moc neviem, na mojho patrocneho zabera len cista logika... to znamena: chapem ze sa ti nechce ist, ale aj ocko musi chodit do prace. A tiez si rano vzdy hovorime co pekne ho v skolke caka a tiez co budeme robit ked sa zo skolky vrati.
Ale prve dni boli aj u nas tazke, druhy den som tristvrte hodinu sedela na zemi v chodbicke pred triedou a on nie a nie sa odo mna odlepit.
A inak chodi len na pol dna.

eveenka
autor
16. jan 2015

@katrinka8
@mabika
@nelamol
@loliki
ano deticky tam chodia uz od septembra nasa nastupila teraz od utorka, su tam myslim este dve alebo tri deticky co nastupili len teraz v januari a tiez niektore placu rano...no ja som ju dala preto do skolky lebo ked sme boli v parku alebo v meste a videla tlupu deti zo skolky na vychadzke tam mi stale dookola rozpravala ze aj ona sa chce ist hrat za detmi a doma uz bola taka unudena ze potrebuje zmenu prostredia ak by sa to nezlepsilo tak by som ju davala len na pol dna a potom by som to opat skusila ked bude teplejsie na jar dat ju na cely den....ale velmi pekne Vam dakujem za Vase skusenosti a rady 🙂

bebiss
16. jan 2015

náš malý nastúpil do škôlky ako 2-ročný, bol v triede najmaldší a tiež chvíľu trvalo, kým si zvykol... prvé dni boli najhoršie, plakal tam (a ja doma), ale zvykol si... trvalo to tak 3 týždne, ked už si tam našiel kamarátov, spoznal detičky aj pani učiteľky, nabral istotu a už sa tam teší 🙂 Chce to len čas a podporu, stále sme mu rozprávali, čo všetko sa v škôlke robí, ako je tam dobre, ako sa na neho deti tešia... U nás v škôlke bol adaptačný proces prispôsobený dieťatu, teda až po dohode s učiteľkou sme ho tam asi po mesiaci nechali aj spať (tiež trvalo asi 3-4 dni, kým si na to zvykol). Určite si zvyknete, treba len vydržať a chce to veľa podpory z vašej strany, držííím palce 😉

eveenka
autor
16. jan 2015

@tova tu je odpoved 😉
MM je stále dokonalé materské mlieko, vždy pripravené, prirodzené pre ľudí, dieťa je stále "dojča", pokrýva mnohé výživové aj imunitné potreby. Dieťa na prsníku zažíva pocit uspokojenia, šťastia z blízkosti milovanej matky, ktorú vníma všetkými svojimi zmyslami

MM pôsobí na imunitu, rast a spravny vyvoj mozgu, rast čreva a tráviaceho traktu.

VÝHODY DLHODOBÉHO DOJČENIA PRE MATKU
- dlh. dojčenie znižuje riziko rakoviny prsníka, vaječníkov, maternice, chráni proti osteoporóze, znižuje riziko reumatickej horúčky, znižuje potrebu inzulínu u diabetičiek

Ja som stastna ze mam moznost dlhodobo dojcit, je to pre mna aj dcerku neopisatelny pocit, ktory coskoro pominie a uz sa nikdy viac tato moznost nenaskytne teda pri nej tak preco si to neuzit plnymi duskami, a nebudem dcerku odstavovat nasilu postupne sa nam intenzita znizuje cize zaujem o dojcenie prirodzene klesa a nastane prirodzene odstavenie. Pri vsetkej ucte k Tebe neber to ako urazku nechcem Ta ani sudit mne to je jedno ale, Ty si zrejme dlhodobo nedojcila ak vobec preto by si mi nepolozila takuto otazku inak by si pravdepodobne odpoved poznala.

david93
16. jan 2015

môj si v škôlke nezvykol nikdy, v škole je to v pohode

bubinkaaa
16. jan 2015

@eveenka nechces davat malu len na 4h do skolky??aspon pokial si zvykne,prvy mesiac alebo taak??

eveenka
autor
16. jan 2015

@bubinkaaa prave nad tym rozmyslam, ze to by bolo asi pre nu lepsie a asi by si aj rychlejsie zvykla a potom ked sa otepli na jar by som to skusila na cely den uz...

bubinkaaa
16. jan 2015

@eveenka tak tak moj tak chodi uz ll.rok na 4h...........a je to fajn

nelamol
16. jan 2015

@eveenka Moja dcérka chodila do škôlky len na pol dňa prvé dva mesiace, kým plakávala. Až potom tam začala aj spinkať. Ťažko povedať, čo je lepšie, možno keby som ju nechala na celý deň od začiatku, rýchlejšie by si zvykla. Ale naša škôlka má takú politiku, že proces adaptácie je postupný, a ja som sa tomu nebránila, lebo mi bola proti srsti predstava, že bude zaspávať s plačom atď.
Inak aj moja dcéra sa veľmi do škôlky tešila, chcela sa hrať s deťmi, ale keď prvý deň zistila, čo to obnáša byť v cudzom prostredí bez mamy, už bolo zle 🙂 Teraz po dlhšej prázdninovej pauze zas začala plakať, ako som už písala. Najprv sa mi zdalo, že len trocha, ale každým dňom sa to zhoršuje a dnes už robila také scény doma aj v škôlke, že ani v septembri to také zlé nebolo. Ale mala teraz tri roky a celkovo sa začala inak správať, asi nastúpilo obdobie vzdoru, tak to pripisujem aj tomu. Plus tam tento týždeň ráno nie je jej obľúbená pani učiteľka, ale druhá, ktorú až tak nemusí 🙂 V každom prípade je to ťažké aj pre mňa, som si tiež ráno po odchode zo škôlky poplakala. Dúfam, že sa to čoskoro zas zlepší.
Vidím, že čakáš bábätko. Podľa mňa veľmi oceníš, keď sa narodí, že budeš mať naň viac času, kým bude staršia aspoň na pár hodín v škôlke. Aspoň ja to tak vnímam. Budem rodiť každú chvíľku. Aj teraz s veľkým bruchom je to fajn, že mám celkom dosť času na seba a aspoň do tej tretej, keď po ňu chodím do škôlky, sa nemusím o nikoho starať. Rizikom sú len choroby, lebo odkedy chodí do škôlky, je často chorá, tak dúfam, že nebude od nej stále choré aj bábätko, ale hádam sme si za štyri mesiace, čo tam chodí, už odbili to najhoršie a chorobnosť bude ustupovať.
V každom prípade držím palce, nech si tvoja dcérka v škôlke čo najskôr zvykne 🙂

eveenka
autor
16. jan 2015

@nelamol ved aj prave preto som ju dala do skoly nech si do juna zvykne na deti a nove prostredie lebo fakt neviem ake bude druhe babo a urcite mi to pomoze ze budem mat aspon do tej tretej ako hovoris cas na babatko a seba...ani nevrav ja som plakala aj vcera vecer a dnes rano je mi jej luto mohe malinke ked tak na mna pozera a hovori ze tam nechce ist ☹ uvidim aky bude nasledujuci tyzden a ake to bude dnes a podla toho sa rozhodnem ci ju necham aspn mesiac dva na pol dna a potom to zacnem postupne predlzovat, ono niekedy ta zmena moze pri detoch ozaj nastat aj behom par tyzdnov ci mesiacov...dakujeem tak prajem co najprijemne a najrychlejsi porod 🙂

katrinka8
16. jan 2015

@eveenka - hlavne sa obe netrápte zbytočne. Keď si doma a má kde byť, tak to je v poriadku (že nemusíš do práce). Naša keď zistila, čo to obnáša byť doma s nami (so mnou a novorodencom), asi jej trošku doplo, že je to celkom aj nuda, tak sa proste do škôlky začala tešiť. A to bola s nami doma vlastne 2 mesiace. Aspoň si zvykala na brata 😉 Napriek tomu, že chodí stále len na toho pol dňa a že je to pre nás oveľa komplikovanejšie, ako keby bola doma alebo chodila na celý deň, pre ňu je to dobre (keď sme doma, tak jednak nemusíme ráno stresovať so vstávaním a chystaním do škôlky, jednak sa s malým už aj celkom zahrajú aspoň chvíľu, a keby chodila zas na celý deň, lepšie by mi sedelo so spánkom mladšieho, takto idem cez obed po ňu a kadejako to riešiť, aby som aj po ňu mohla ísť a malý nespal... ). Je s deťmi, doma by sa ozaj už s nami nudila, pretože režim sa zatiaľ prispôsobuje spánku malého, a poobede po spánku už deti nemajú zase žiadne "edukačné" činnosti. Len sa najedia a hrajú, kým neprídu rodičia. Naša navyše už cez obed nespí, takže v podstate to doobedie využije v škôlke a poobede sa hrá doma, aj v lete môžme niekam vyraziť a pod.

jolinka
16. jan 2015

@eveenka ahoj ja mam syna 3,5 rocneho v skolke od septembra a este ho vecer uspavam pri dojceni. 😉 Zvykol si na skolku celkom pekne asi po 1-2 tyzdni, plakal len prve dni, potom uz len doma sa priecil, neskor uz len slovne komentoval ze nejde do skolky, a nakoniec po mesiaci ani to..

Pri nastupe mal ale 3 roky a 1 mesiac. Osobne si myslim ze tvoja dcerka nie je este zrela na nastup do skolky, s kojenim to nemusi mat suvis, respektive odstavenie od kojenia nezabezpeci lepsiu adaptaciu na skolku. Nestacilo by keby ste si urobili oddych a potom nastupila az v septembri? Ja som mala prvu dcerku upatu na mna a v 3 rokoch do mna tiez kazdy hustil ako ona MUSI ist do skolky...lebo si potom nezvykne lebo nebude chciet ani do skoly... Nic z toho sa nesplnilo, nakoniec chodila do skolky az od 4,5 roka, nic nezmeskala, s odkladom chodila do skolky /s radostou/ 2,5 roka a skola tiez bez problemov... 😉

sakura
16. jan 2015

Ahoj,
Ja som dala do skolky 2,5 rocnu dcerku.. Nezvykla si ani za 3 mesiace:-/ a to bola len doobeda.. Potom sme to vzdali.. Dali sme ju az o rok a uz je fajn 🙂

mabika
16. jan 2015

Ozaj, nase ditko slo do skolky ako 2 a 3/4 rocne a v pohode. To co robi tvojanesuvisi s kojenim ani s vekom, vyhodnotit sa to bude dat az po par mesiacich. Zavisi aj od lucenia v satni, vacsinou viac vystrajaju deti ktirych rodicia sa od nich nevedia odlepit a lucia sa do aleluja. Treba asap ritual - prezut, pusa, pa pa a uz ziadne diskusie.. A este mate teda stastie ze nastupila teraz, nechcela by si zazit ten opici pavilon v satni v septembri ked vsetci jacia 😀

brady1
16. jan 2015

@eveenka No moja ma tiez tak isto 21.aprila bude mat 3 roky a chodi do skolky od septembra 2 tyzdne sme mali take adaptačne prve dva dni som bola s nou 2-3 hod potom sme sli domov potom 5-6 dni bola len na pol dna ale rano som musela vzdy na chvilku do triedy s nou a ked sa nepozerala tak som odisla chvilku plakala potom alen chvilku a potom už na cely den ale este asi dva dni som prisla pre nu po obednajšom spanku. a este asi mesiac dva som musela chodit dnu s nou a potom odist a teraz už len zamava a povie ahoj mama 🙂 miluje skolku.

marionmarion
16. jan 2015

To ze ma dcera tri roky neznamena ze je automaticky zrela na skolku. Kazde dieta je ine a treba to brat do uvahy. Moje bude mat tri roky ale do skolky ho nedam, lebo viem ze na to nie je pripravene a bol by to prenho iba zbytocna trauma. Pockam, kym bude na to zrely...

eveenka
autor
18. jan 2015

@mabika no viem si predstavit co to muselo byt v tom septembri 😀 praveze vozi manzel ja by som to tam asi nezvladla kedze som tehu a tie hormony so mnou mavaju myslim z tej citovej stranky 🙂 a snazi sa rychlo presne ako vravis rychlo vyzliect a uz ju odprevadza hrat sa a odchadza prec...co som sa pytala v piatok ucitelky stihla som tak ze na nu kriza pride doobeda ked maju ist von ten presun a potom ked uz idu dnu a papat a spat tak uz je dobre a tiez aj poobede je dobre iba to doobedie je taka lutostiva ☹

mabika
18. jan 2015

@eveenka tak vyzera podla mna ze to baba zvladne 🙂. . V septembi napr.v nasej skolke prvych par dni von nechodili, presne aby im v satni nezacali vsetci rumazgat 😀