Štvormesačný syn je nervózny, keď musí ležať

zuzanadziakova20
4. máj 2016

Keď ho položím na chrbátik, pretočí sa mi na bruško. Dvíha mi hlavičku ku brušku. Je nervozný keď sme na prechádzke a musí ležať v kočíku. Proste sa mi snaži posadiť. Keď ho posadím na kolená úplne pevne drži cele telo, len nemá ešte rovnováhu. Je to normálne. Mám pocit že je tak veľmi popredu. Tak to ako matka vnímam. Aký je Váš názor? ďakujem

charlie1980
4. máj 2016

A ? Co mame teraz robit ? Ked ti napisu, ze je popredu, tak si sa ako matka nezmylila a ked ti napisu, ze je pozadu, tak ako matka to aj tak vnimas ako matka tak, ze je popredu😃 Tak teraz co mame robit s takouto otazkou ? 😃

zitova
4. máj 2016

Ze ho nemas posadzovat, kym sa neposadi sam. Zacina byt teplo, v sportaku na lezato bude kludnejsi. Podla mojej skusenosti je to, co popisujes normalne. Drobec mi chodi od 9 mesiaca, takze niektore deti su akcnejsie. Tes sa z toho a uzivaj si kym ti neuteka 🙂

pribinak
4. máj 2016

Je sikulacik a zvedavec. Tak ho daj do sportaku, aby mal lepší výhľad.
Nedávaj ho do pasívneho sedu.
Co ti napíšem, išla som puknut pýchou, ked moj syn v 6. mes dokázal sám sa posadiť, postaviť a stvornozkovat. Pýcha ma prešla, ked som prisla k susede a jej 5.mes syn stal vedla stola
Vela zdravia krpcovi malému ;)

zuzanadziakova20
autor
4. máj 2016

@charlie1980 nakoľko som mladá mamička rada sa poradím s inými mamičkami. A Váš štýl odpovede nieje pekný a pokiaľ Vás moja otázka obťažuje tak ma to mrzí. Ďakujem

zuzanadziakova20
autor
4. máj 2016

Ano požičala som si aj športový kočik na odskušanie a zatial sa mi osvedčil. Ale keď som ho dala naspäť do nášho kde mal ležkať bol nervozny. No čo už asi nám už rastie. Mám kamaratku ona ma 5,5m dcéru a ona už sedí uplne sama v pohode. Ďakujem krásne za odpovede chcela som vedieť aj skúsenosti iných mamičiek

katka1981
4. máj 2016

@zuzanadziakova20, ja som mala pocit, ze ides pisat, ze je pozadu. Moja sedela od 5 mesiacov uplne pevne, sama sa sice neposadila, ale musela sediet, inak nervacila a grcala. Prvykrat sa pretocila z bruska na chrbatik snad ako tyzdnova. Halo som z toho nerobila, ani ked pol rocna ukazovala na psika a hovorila havo. V nicom nakoniec nebola popredu, ani motoricky a rozpravat zacala ozaj neskoro. Bud rada ze mas zdrave dieta, a davaj si pozor ked mas pocit, ze je taky sikovny, aby ti nepadol z postele, lebo raz dva sa ti pretoci a bude na zemi, alebo aby sa ti nepostavil v postielke ked budes mat vysoko rost a aby nepadol z postielky na hlavu, stava sa vselico.

bajana
4. máj 2016

Ano, je to normalne. V ziadnom pripade mu ale netreba poskytnut nic, za co by sa do sedu pritiahol ani ho posadzovat, nech sedi akokolvek "pevne". Do sedu sa ma dostat z plazenia a lozenia, este velmi dlho potrva, pokym si sadne z lahu na chrbte (aj rok). Teraz mu treba poskytovat co najviac podnetov v polohe na brusku (hracky, hracia deka), pripadne ho vozit na brusku aj v korbe. Dalsim bodom vo vyvine je plazenie, nie sedenie.

zitaje
4. máj 2016

Je to celkom normalne 🙂 ale dolezite je nedavat deti do poloh, do ktorych sa same nevedia dostat - cize neposadzat, nestavat na nohy atd. Detom sa to samozrejme paci, a rychlo si zvyknu a potom tieto polohy vyzaduju - preto su nervozne v lahu a pod, ale nie je to prirodzene - sediet ma, az ked sa sam posadi, stat ma, az ked sa sam postavi, chodit ma az ked sa sam pusti chodit, nie vodit za rucicky.
Tolko mudrosti skusenej trojmatky 🙂 😀

bajana
4. máj 2016

@zuzanadziakova20 a hlavne netreba porovnavat deti medzi sebou...

siska53
4. máj 2016

@zuzanadziakova20 mne sa neza tak straasne popredu. Normalne.
U nas bolo kazde dieta ine.
Maly sa pretacal od 3.m., hlavicku zdvihal uz davno tiez.. Akurat v kociku vydrzal,bol dost pevny,pokroky robil v norme.
Mala opak,ale ta mala slabsi svalovy,tak ta to robila vsetko na dolnej hranici. Ale vsetko krasne dobehla.
Segra bola tiez motoricky na tom dobre,v kociku vrestala,az kym sama neprisla na to,ako sa chytit okrajov a udrzat sa. Ale vtedy,ked sama na to bola pripravena,ziaden pasivny sed.

Preto radsej aj u vas bud nosic alebo kocik,ktory si vies polohovat.

Kazde dieta ma svoje tempo. A akekolvek porovnavanie je zbytocne.

hrjanka
4. máj 2016

@zuzanadziakova20 moja držala hlavu vzpriamene už v pôrodnici, pretáčala sa oboma smermi od 4. mesiaca a hádaj, kedy začala chodiť? V 16 mesiacoch. Takže aj tvoj môže byť kľudne teraz popredu a nakoniec "zlenivie" 😉 a bude vlastne "pozadu". Nerieš, buď rada, že je OK, neposádzaj, tým mu vážne nepomôžeš a užívaj si šikovnosť svojho synčeka 🙂

lauricka
4. máj 2016

@zuzanadziakova20 dieta sa nesmie posadzat, kym si samo nesadne. Ak nechce lezat v kociku, mozete ho nosit. Na nosenie su vhodne ergo nosice a satky, klokanky su nevhodne. Dieta sa da nosit tvarou k matke na bruchu, na boku alebo na chrbte, vzdy tvarou k matke. Mozno je to prave to, co potrebuje. Nosenie je pre deti velmi prirodzene. Chcu byt sucastou diania. V kociku je na vedlajsej kolaji, ked tam musi lezat, je to inteligentne dieta 😉 Spravne nosiace pozicie su na webe hocikde.

lauricka
4. máj 2016

@zuzanadziakova20 5,5 mesacna dcera si sama sadne, ano? Wow, zazracne dieta, skutocne.

pribinak
4. máj 2016

@lauricka nepreháňaj, moj si sám sadol ked mal 6 mes
Ľahol si na brucho, prevalil sa na bok, vzoprel sa na ruke a posadil sa
Susedin 5mes sám stal, ale kde príroda pridala, inde ubrala, mal 3 roky, ked konecne začal rozpravat, dovtedy len eeee, hhhh, mm ako rocne dieta

tobnuf
4. máj 2016

Ahoj my mame 5 mesiacov a ked ho mam v pololahu tak si sadol. Ja mu to ale este nechcem dovolit .. chcem aby si sam sadol.z uplneho lahu. Ani ty by si mu nemala pomahat radsej aby si nepokazil chrbticu. No uz je nervozny nepaci sa mu len poloha v lahu.. mozes mu dat sportovy kocit ak mas polohovatelny ak je vo vanicke velmi nespokojny a dat ju do pololahu. A len vydrzat nech si sam sadne ale asi to nebude dlhi trvat 🙂

zitaje
4. máj 2016

A este - same sa dieta spravne posadi zasadne z polohy na bruchu. Ked sa vytiahne napr. v hlbokom kociku z lahu na chrbte, to sa nerata, to nie je ono, tento pohyb praveze nie je ani velmi vhodny. Postup posadenia sa ma byt nieco take, ako pise
@pribinak alebo asi castejsie takto: dieta je na bruchu, da sa na styri, a z tej polohy si sadne na jednu stranu do boku, rukami sa opiera o zem 🙂

pribinak
4. máj 2016

@zitaje alebo ;)

niky21
30. máj 2016

@zuzanadziakova20 aj ja mám takého malého nerváčika 😀 nechce ležkať, ani v kočíku, len by sa nosil a nosil, celý deň.. musím kúpiť manducu, lebo mi odpadnú ruky 😀 môj nechce ani ,,pásť koníky,, ešte sa nepretočí, len sa gúľa z boka na bok, klbko malé 😀 a máme 5 mesiacov aj 4 dni. 🙂

eryykah
30. máj 2016

Mala tiez nervozna v kociku vrieskala.. Vo vanicke nikdy nespala vonku, od 3 mesiacov som musela dat na sportovy. Aj doma s nou musel neustale niekto chodit lebo na mieste nevydrzala.