Je normálne, že 3,5-mesačná dcérka nedvíha hlavičku?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

moja dcérka má 3 mesiace a 2 týždne, no na brušku nechce dvíhať hlavičku. Celkovo je na brušku nervózna a plače. Taktiež som čítala, že by sa už bábätká v jej veku mali vedieť pretočiť. Ona však len leží na chrbátiku. Pediater sa ku tomu nevyjadril.

Aké cviky s ňou mám robiť, aby bola viac aktívna?

Je to normálne, že ešte nedvíha hlávku v tomto veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na pretáčanie má čas pokojne do 6. mesiaca, takže to sa nebojte. Hlavičku by dvíhať mala.

Odporúčam kontrolu detským fyzioterapeutom. Môže u nej ísť o diastázu, nakoľko sa jej celkovo nepáči na brušku. Cvičenia odporučí fyzioterapeut.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas