Vzdor dvojročného chlapca

sa3ka
3. feb 2017

Ano, ano urcite som si precitla vsetko o tom ako sa v tomto tazkom obdobi plnom kriku, dupani, snazeni sa ma capnut a o oblubenom slovicku NIE nema v ziadnom pripade dieta trestat (aj ked ma ta ruka teda riadne svrbi)..ale co robit, aby sa dieta skludnilo, aby cely priebeh vzdoru (verim,ze nie dlheho) prebiehal co najmenej drasticky pre nas vsetkych..zacal sa mi aj znova pocikavat, sem-tam capne svoju mladsiu 4 mesacnu sestru ked si mysli, ze sa nepozeram a podobne. Nie naozaj ho nechcem bit a ani kricat po nom, ale priznam sa, ze uz sa mu nejedna usla po riti, ci za ucho a krikuje u nas az moc 😭 je mi smutno z toho, ze to nezvladam. Ak by ste mali nejake tipy a rady, ako to mozno co najlepsie zvladnut, bola by som vam velmi vdacna. ❤

jeennyv
3. feb 2017

@sa3ka vravi sa ohybaj ma mamko, pokym som ja janko..aj my sme dostali po rici sem tam ako mali a tu sme, neobvinuj sa preto stane sa, ja som zas toho nazoru, ze niekedy jedna vychovna sadne, ale neujde sa od rodica a tak to aj vypada potom..co sa tyka vzdoru nech sa ide ukludnit do izby alebo ignoracia...

maluri
4. feb 2017

Ja síce do výchovy nemám moc co kecať ešte 😀 ale môj názor je podobný....občas jedna na zadok nič nepokazí. A hoci my mame len 17 mesiacov, tiež si toho kriku užívame dosť...mne zaberá ignoracia. Keďže dieťa sa nervaci preto, aby upútalo pozornosť, snažím sa mu ukázať ze tadiaľto cesta nevedie. A zatiaľ mi to celkom vychádza. Dúfam že to tak bude aj keď v septembri pribudne súrodenec 😕

zuzi0911
4. feb 2017

Pri oboch som si zazila vzdor dokonca viac krat prislo taketo obdobie,,nie so za fyzicke tresty no od tial potial,,,ked uz to islo do tuheho ze dieta po x krat povedani urobilo nieco opat,,zobrala som ho,,,vynadala vyhrozila,,vysvetlila ked to nepomohlo capla po zadku,,a masti do izby,,,ked sa ukludnili som si ich zobrala na ruky a snazila sa im vysvetlit preco to nesmu,,,atd,,,capat sestricku nemoze,,treba aj nakricat aj dat po riti nie stylom ze tam ma klobasy ale capnut zvysenym tonom mu povedat preco dostal a ze si to viac nezelas bo este chyti,,ze sa to nesmie a podobne,,,

zuzi0911
4. feb 2017

A este to moze byt ziarlivost,,,zapajaj ho do vsetkeho, opakuj mu ze je velky brat,,ze musi davat pozor na sestricku,,,ci krmis,prebalujes,krmis,varis,upratujes,nech ti pomaha,,mojkaj si ho,,,